Skocz do zawartości
dziuso27

Modelarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

jak znosi to trzeba przykleić plastelinę do płozy :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli jaki masz system sterujący?

FBL - to system trzyosiowego żyroskopu, który niejako zastępuje nam flybar - tak w mocnym skrócie.

A jest kilka systemów sterujących, np. 3G Align, V-bar,itd

Nie mam pojecia... jaki to konkretny system. Nigdzie nie widze konkretnej nazwy. Wszedzie tylko 3axis/6axis


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester - najbardziej prawdopodobne przyczyny znoszenia modelu to:

- drgania przenoszone z ramy na żyroskopy. Ja przyklejam układ FBL cienką taśmą dwustronną (na sztywno) do metalowej płytki i taki układ dopiero grubą taśmą 3M (na miękko) do ramy.

- zbyt słabe wzmocnienie w danym kanale

- nieprawidłowe "wyzerowanie" układu (pozycja pozioma podczas logowania się żyrka)

- brak zakresu na serwie

Pomijam niewłaściwe skonfigurowanie modułu bo tutaj jest on dedykowany i pewnie nie ma co konfigurować..

@LUK4344 - wyważenie modelu nie ma wpływu na statyczny lot modelu z układem FBL - o ile starcza zakresu na serwach.

Edytowane przez Midboss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz "kompletnie doswiadczenia" to kupno 6ch na start to powazny blad ktory szybko zniecheci Cie do heli rc. TO tak jakbys nauke jazdy motocyklem zaczal od motoru Aprilia RSV 1000. Na start proponuje kupno dobrego symulatora i podlaczenia apki do niego. Inaczej kazdy lot bedzie Cie kosztowal stowke ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz :) moje pierwsze jazdy (nie licząc motorynki i wsk) rozpocząłem od R6 :) żyje i mam się dobrze :)

Symulator mam i zaczyna mnie nudzić, pierwsze loty w pomieszczeniu również zaliczyłem, udaje mi się go utrzymać w zawisie kilka sek. ale nosi nim strasznie. Wydaje mi się że może chodzić o ustawienia. Akwarystyka morska również jest najwyższą półką wodnego świata a jednak często zdarza się że ktoś nie rozpoczynał od Mieczyków a zbiornik ma piekny.... Różnica między 3ch a 6ch jest taka jak miedzy samochodem osobowym a czołgiem... jeździ jeden i drugi ale zupełnie inaczej się nim steruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie 4ch

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości na jakim symulatorze latałeś ? Bartek dobrze mówi - nic nie zastąpi Ci kilkudziesięciu godzin na dobrym symulatorze (ja uczyłem się na G4 i G5 i są naprawdę spoko). Jeżeli sam nie potrafisz ustawić żyrka to masz dwie opcje albo szukasz w Twojej okolicy lotniska i tam napewno chłopaki Ci kogoś polecą albo model pod pache i do sklepu - tam na pewno też Ci pomogą. Niestety przy heli problem jest jeszcze w taki ze jeden kret i model znów do regulacji a na początku o kreta nie trudno, poza tym ten model absolutnie nie nadaje się do nauki nawet z podwoziem treningowym :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulator E-SKY, podwozie treningowe mam, udaje mi się go utrzymać w zawisie w pomieszczeniu o szerokości 3,5 m więc mogę to traktować jako sukces, jak nie będzie wiatru wyjdę na zewnątrz i zobaczymy jak mi pójdzie.

A jaką 4ch proponujecie?? Ważne aby nie była droga i nie latała sama (żyro 6 belkowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SYMA F3, zabawa fajna, mieszają mi się kierunki ale jakoś daję rade. Latałem dzisiaj "dużym", po kilku minutach mały "kret" ale maszyna cała.... jeszcze dużo treningu mnie czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blade mcx tylko po domu

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. a dzisiaj dotarł do mnie MJX F649 (F49)

Fajny duży z dużą baterią :) Szkoda że na zewnątrz spory wiatr, Próbu lotu w domu raczej ryzykowne.

Mam pytanko.

Wydawało mi się że kontrola nad helikopterem czyli tryb MODE jest sprecyzowany.

Najbardziej odpowiada mi:

Lewa gałka:

przód/tył prędkośc wirnika/wysokośc wznoszenia

lewo/prawo obrót wokół własnej osi prawo/lewo

Prawa gałka

przód/tył lot do przodu/tyłu

prawo/lewo lot w prawo/lewo

Problem polega na tym iż w przypadku:

Honey Beee CP3 jest to MODE2

SYMA F3 jest to MODE1

MJX F49 jest to MODE4

To normalne u różnych producentów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często producenci dodają do zabawek niskiej klasy radio z jednym trybem.

Jesli chodzi o tryb, to chyba to kwestia przyzwyczajenia, ale MODE 2 jest najbardziej zblizonym do prawdziwego sterowania heli, a MODE 1 jest z kolei podobno najłatwiejszym do nauki.

MODE 3 i 4 sa lustrzanym odbiciem MODE 1 i 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryby o których piszesz dotyczą nadajników a nie modeli. Większość nadajników ma możliwość przełożenia mechaniki drążków by dopasować je sobie do siebie. Wybierz to co Tobie pasuje a w modelu zmień podpięcie serw do odbiornika. I zamiast nadajników z zestawów poszukaj np. Spektrum dx6i.

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.