Skocz do zawartości
Muniek

czym karmicie swoje korale

Rekomendowane odpowiedzi

Caly bajer w tym ze miekasy jedza w dzien


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce miękkie karmiłbym raczej nocą.

Caly bajer w tym ze miekasy jedza w dzien

hehe i bądź tu madry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w akwarystyce morskiej. Musisz kombinowac tak dlugo az znajdziesz swoj slosob na extra baniak. Nie ma recepty. Gdyby taka byla to pieknych baniakow byloby tysiace a nie kilka :(

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Caly bajer w tym ze miekasy jedza w dzien"

Dość odważne stwierdzenie, regularnie karmię moją Sinularię planktonem w nocy i bardzo wyraźnie widzę, jak je.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mozna karmic spsy w dzien i tez przynosi efekty. Ja mam sinularie w baniaku spsowym i nie karmie wcale a rosnie. :))

O co. Hodzi ? Nikt nie wie. Parametry zerowe miekas zyje bez papu juz rok.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, SPS-y też można karmić w dzień i też będą przyjmowały pokarm. Z tym, że IMO się to nie opłaca, gdyż w dzień ryby wyjadają zdecydowaną więszość pokarmu...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w nocy odpieniacz. Nie ma co sie spuszczac nad tematem bo albo beda rosly albo nie a wiele jest czynnikow o ktorych nie mamy pojecia.

Jedni maja zerowenparametry i brazowe korale a inni nie i maja piekne kolorowe baniaki

Oczywiscie istnieje minimum socjale ale cala reszta to wyczucie i systematyka dzialan

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no odpieniacz można zawsze wyłączyć na czas karmienia, zaś ryby w dzień nie bardzo... Ale zgoda, mniej ważne czy się karmi w dzień czy w nocy, ważne żeby w ogóle jakoś karmić koralowce.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktos napisać jak dokładnie podaje sie ten pokarm dla korali reef pearls czy raz w tgodniu czy dwa razy i ile ?????????? ja narazie daje raz w tygodniu i bardzo mała porcje i czy to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

od pewnego czasu używam dodatkowo

Coral F ( w płynie) od A.F

bardzo fajny specyfik :)

używa ktoś jeszcze ?

Ja używam.

witam moze ktos napisać jak dokładnie podaje sie ten pokarm dla korali reef pearls czy raz w tgodniu czy dwa razy i ile ?????????? ja narazie daje raz w tygodniu i bardzo mała porcje i czy to dobrze?

To wszystko zależy od obsady akwarium - jakie korale, ile, jaki sprzet i wszystko,wszystko.

Inaczej będziemy karmić kostkę aquaela a inaczej 1000l sps - uzupełnij swój profil o podstawowe dane o akwarium wtedy będzie wiadomo ile czego można Ci doradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok akwarium 200l , troche korali miekkich i i pare korali lps i sps , nie bede teraz pisał jakich bo jestem w pracy i błędy moge zrobić a dokładnie nie znam, odpienacz Turboflotor Blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja karmię tak raz w tygodniu:

Otwieram zamrażarkę, wyciągam mrożonkę, kładę na łyżkę aż się rozmrozi. Biorę drugą łyżkę po rozmrożeniu i sobie łyżkami to ugniatam, ucieram, rozcieram i inne synonimy tego słowa ;).

Potem gaszę światło, czekam chwilę, żeby ryby nie były już tak aktywne jak przy zapalonym i wrzucam to co rozgniotłem i za 10-15 minut obserwuje pełne buzie zwłaszcza Caulastrei :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali SPS w ten sposób się nie da,za grube kawałki będą i bez blendera i kilkuminutowego miksowania się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

marking- nie potrzebna zabawa w ugniatanie łyżek:)

Wrzuć do kubeczka z odrobiną wody i wlej po rozpuszvzeniu i zgaszeniu światła;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moze ktos napisać jak dokładnie podaje sie ten pokarm dla korali reef pearls czy raz w tgodniu czy dwa razy i ile ?????????? ja narazie daje raz w tygodniu i bardzo mała porcje i czy to dobrze?

W opisach czytalem zeby podawac rowniez w dzien. Ogolnie czesto, a malo. Ja daje dwa razy w tygodniu szczypte po zgaszeniu swiatla. Nie dawaj za duzo na raz bo zrobisz balagan w wodzie I odpieniacz moze roznie reagowac.

Dodaje rowniez troche przy mixie jak karmie pipeta. Tego produktu naprawde nie trzeba duzo. Uzywam juz prawie dwa lata I jeszcze mam pol torebki...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noc, przy karmieniu lepiej sa przyswajane


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.