Skocz do zawartości
Marcinekk

falownik do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem do mojego zbiornika o pojemności 250litrów falownika.Myślałem o waveboxie,vortech MP 10,Tunze 6095.Najbardziej podobają mi się pompy vortech ze względu na małe rozmiary,troche przeraża mnie ten chałas dobiegający z pompy.Obawiam się że MP 10 może być również za słaba do takiego akwarium,a nie chciałbym kupować modelu wyższego ze względu na częste awarie.W waveboxie nie podoba mi się duża czarna skrzynka która trudna była by do ukrycia w akwarium.Widziałem w sklepie faktycznie robi fajne fale.Pomp tunze 6095 nie widziałem w akcji.Co wybrać?


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tunze 6095 potrzebujesz jeszcze sterownika. Zagadaj do kolegi:

http://nano-reef.pl/user/8280-luk4344/

i nabądź drogą kupna:

http://www.pompydozujace.com/falownik-reef-wavecontrol-aquatrend-p-115.html

podłącz do tego pompkę wg.wskazań ww. kolegi. Taniej chyba się nie da.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Włodku ,nie wiem czy ten sterownik będzie dobry ? na ile on volt śmiga ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam harhar.gif. Ale widziałem jak bujał pompą JVP 101 lub 102. Dlatego napisałem, żeby skontaktował się z Lukiem. Maksymalna moc obciążenia dla tego sterownika to 30W. Podłączy 3 pompy JVP 102 i będzie zadowolony w 250 l.

@LUK4344, ustosunkuj się unworthy.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Po kilku tygodniach przestaną chodzić, zresztą nie zawsze startować zaczną już po kilku dniach. Do pracy włącz/wyłącz nadają się boyu, koralie evolution i niektòre tunze.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem do mojego zbiornika o pojemności 250litrów falownika.Myślałem o waveboxie,vortech MP 10,Tunze 6095.Najbardziej podobają mi się pompy vortech ze względu na małe rozmiary,troche przeraża mnie ten chałas dobiegający z pompy.Obawiam się że MP 10 może być również za słaba do takiego akwarium,a nie chciałbym kupować modelu wyższego ze względu na częste awarie.W waveboxie nie podoba mi się duża czarna skrzynka która trudna była by do ukrycia w akwarium.Widziałem w sklepie faktycznie robi fajne fale.Pomp tunze 6095 nie widziałem w akcji.Co wybrać?

Do porządnej fali potrzebne jest pudełko, tutaj ktoś zrobił porównanie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale żadnych pudełek nie trzeba, widziałem na własne oczy jak "bujał się zbiornik" na samej pompie, ja bym polecił jakąś evolution ze stajni Hydora. Na pewno wyjdzie taniej niż ten tunze.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ATARI

a jaki model tunze zabuja w miare porządnie??oczywiście bez pudła heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustosunkowuje się poraz kolejny:)

Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej pracują pompy boju bo kompletnie nic im nie jest i ruszją bezgłośnie, jvp 101 też pracują fajnie i zgadza się że czasem nie zastartuje ale wystarczy nad wirnik dać podkładkę bo pompy te zbyt "daleko" wybijają wirnik i czasem magnes nie ma siły go przyciągną spowrotem, po tym zabiegu pompa chodziła u mnie we wiadrze kilka tygodni non stop i nic jej nie było.

Dzisiaj nabłym specjalnie do testów pompę Koralia EVO 2800 i generalnie działa doś fajnie i producent podaje że może działać jako falownik więc nic jej nie powinno być.

Podobno fajnie działają falowniki New Jet ale nie miałem okazji nawet widzieć na własne oczy więc nie potwierdzam.

O tunzach nie mam informacji.

Generalnie wszystko zależy od tego jak ktoś chce tego falownika używać, jeśli tylko do zmiany kierunku prądów co kilkanaście sekund to nadaje się każda pompa, a jeśli faktycznie pompa ma robić to co Vortech czy wavebox to z czystym sumieniem na chcilę obecną mogę polecić Boyu a za klika dni dam znać jeśli chodzi o koralię EVO.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ATARI

SwiEte słowa mam boyu działa rewelacyjnie na tym sprzęcie aquatrend ale jak dla mnie pompa jest zbyt mała mogę komuś odsprzedać taki zestaw używałem 2 mieS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki model tunze zabuja w miare porządnie??oczywiście bez pudła heh

3 x Tunze 6305whistle.gif+ Multicontroller


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samej pompie świetnie bujają się zbiorniki typu WO (water only :lol: ):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaka amplituda oscylacji fal tam jest na tym filmie. Wrzuć skałe.. itd... niech spadnie o połowę.. to i tak niezły wynik..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaka amplituda oscylacji fal tam jest na tym filmie. Wrzuć skałe.. itd... niech spadnie o połowę.. to i tak niezły wynik..

a gdzie ta fala w ogóle tam jest?

ty chyba fali nigdy na oczy nie widziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego filmu,informacji szukałem wpisując nazwy w/w pomp w wyszukiwarce nano-reef oraz youtube.Na filmie wyraznie widać lepszą prace vortecha,jednakże po założeniu pudełka na pompe falowanie jest najciekawsze.Czekam na relacje z testów korali evo.Widziałem pompy boyu w pracy na jednym filmie gdzie był podłączony sterownik aqua-trend.Pompki pracowały w bardzo małym akwarium ,tak więc nie mam za bardzo porównania.Obecnie w moim akwarium pracują 2 tunze model 6065.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podbiję wątek, bo sam jestem ciekaw efektów na koralii


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.