Skocz do zawartości
minio_p

cjano a pompa cyrkulacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim akwarium pojawiło się cjano. Walczę z nim od jakiegoś czasu. Nie znam przyczyny jego pojawienia się. Na początku miałem okrzemki, które zwalczyłem silikarbonem i PhosGuardem. Po ich zniknięciu pojawiło się cjano. Nie chcę uciekać się do chemii więc odsysam ze skały. Parametry następujące:

NO2 0

NO3 10

PH0 8

MG 1260

Ca 450

zasolenie 34

PO4 0

KH 10,5

woda RO + DI 0

Do mieszania wody na podmianę używam głowicy filtra Aquaela. Wcześniej była używana w akwarium słodkowodnym. Przed użyciem dokładnie ją umyłem, ale czy w związku z tym i pomimo to, może być ona przyczyną cjano w moim zbiorniku?

post-12820-0-97296600-1326884654_thumb.jpg

post-12820-0-02725600-1326884771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmienię pompę to samo powinno ustąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minio - co Tester napisał ? cytuje: "na pewno pompa nie jest powodem pojawienia sie cyjano"

skuteczny sposób na cyjano?

Przepraszam, ja odczytałem tą odpowiedź na szybko jako "na pewno pompowanie jest przyczyną pojawienia się cjano"

Prosiłbym jeszcze o podpowiedź dotyczącą płukania mrożonek. Jak to wygląda od strony technicznej i w jakiej wodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki płucze i rozmrażam w sitku do pokarmu,zalewając wodą z osmozy.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ciut inna praktyke.

Wszystkie mrozonki jakie uzywalem maja duza zawartosc fosforanow. W zwiazku z tym stosuje je jako regulator zawartosci PO4 w wodzie. Jak mam 0.00mg/l przez 2-3 tygodnie to przez kilka dni nie plucze. Co do samego plukania to ja plucze w wodzie z akwa chociaz jest to raczej praktyczna sprawa. Jak karmilem NP to potrzebowalem duza precyzje karmienia zeby trafic do kazdego polipa. Plukanie w ro powodowalo czesto ze artemia nasiakala woda RO i przez to byla lzejsza i unosila sie do gory.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minio_p - z tego co czytałem na temat cyjano to nie ma złotego środka dlaczego pokazuje się w zbiornikach.

Ja walczyłem przez ładnych kilka tygodni. W końcu :

1. wyłączyłem oświetlenie i zakryłem zbiornik na 4 dni - ciemność całkowita

2. włożyłem węgiel aktywny

3. zacząłem świecić samą actynic od jednej godziny stopniowo wydłużając czas

4. od dwóch dni zaczęłem świecić dzienne też od godziny.

5. wszystko żyje

6. cyjano nie mam od 3 tygodni. mniej więcej od trzech.

7. jak nie pomoże to chemiclean pozostaje - to na pewno zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minio - dlugo masz to akwarium? Bo sadzac po zdjeciach to chyba bardzo krotko. Odnosze wrazenie ze zbiornik nie jest jeszcze ustabilizowany. Odradzam lanie roznych preparatow - w mlodym zbiorniku jest duze ryzyko komplikacji.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

U mnie cyjano rośnie zawsze jak mocniej oświetlę jakiś zbiornik w moim systemie hodowlanym. Czy cyrkulacja jest mocna, czy jest słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minio - dlugo masz to akwarium? Bo sadzac po zdjeciach to chyba bardzo krotko. Odnosze wrazenie ze zbiornik nie jest jeszcze ustabilizowany. Odradzam lanie roznych preparatow - w mlodym zbiorniku jest duze ryzyko komplikacji.

Skała włożona 12 listopada. W akwarium 2 błazenki i babka cinctus, 1 strombus, 4 nassariusy, 1 amboinensis, 2 debeliusy, xenia, clavularia, 1 malutka alveopora.

Pokarm mrożony rozmrażam na talerzyku, a następnie bez wody podaje do akwarium. Może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cyjano rośnie zawsze jak mocniej oświetlę jakiś zbiornik w moim systemie hodowlanym. Czy cyrkulacja jest mocna, czy jest słaba

2 koralie nano evolution 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor - cyjano reaguje na światło - czym mocniej będziesz świecił tym będzie tego więcej - dlatego zaciemnienie daje rezultaty. Za pierwszym razem zaciemniłem na trzy dni i zacząłem świecić po kilka godzin od razu - cyjano wywaliło ponownie po tygodniu. Obecnie od trzech tygodni mam 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.