Skocz do zawartości
chodi

Odrobina optymizmu....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na FB rozgorzala dyskuja na temat planowanej blokady A4 w formie protestu przeciwko aktualnym cenom paliw...

No coz. Nie moge sie nie zgodzic, ze tankowanie kopie po kieszeni co raz bardziej (zwlaszcza, ze jestem przeciwnikiem malych i ekonomicznych pseudoautek).

Zainteresowalem sie tematem ciut dalej i okazuje sie, ze tak niskiej akcyzy i podatkow jak w Polsce nie ma prawie nigdzie :) w koncu zrozumialem po tylu latach, skad tak fatylny stan naszych drog :) ale do rzeczy :

http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa

Wiem, ze marne to pocieszenie, ale INNI MAJA ZNACZNIE GORZEJ!! Rzeklbym nawet, ze nikt nie ma lepiej :) Najbardziej dajace do myslenia sa ceny ON w wielkiej brytanii i norwegii, ktore to kraje przeciez najbardziej intensywnie wydobywaja wlasna rope na potrzeby rynku krajowego...

Moim zdaniem problem wiec nie lezy w cenie paliwa tylko w wysokosci zarobkow a i to ciekawe bo usmialem sie nie malo po zawartych w wieczornych wiadomosciach wypowiedziach pana z GUS, ktory to operowal takimi kwotami, ze az ciezko bylo uwierzyc, ze to o Polsce mowa :)

Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wiec nie lezy w cenie paliwa tylko w wysokosci zarobkow

Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych :)

Po podniesieniu ceny paliwa zarobki jeszcze zmaleją bardziej.

Więc problem leży w cenie paliwa... ;)

Gdyby paliwo było po 4 zl biznes by się kręcił a ludzie tankowali by 2 razy tyle...

Mając 2 razy tyle można 2 razy więcej zrobić, albo zalać za tyle samo a za resztę napędzać gospodarkę obywateli robiąc zakupy i cała masa.

Ważne by ludzie napędzali prywatnie bez pośredników swoje piwnice złotem a nie państwowe banki.

Minimalna akcyza i VAT sa ustalone przez UE, ale polski rzad naklada na swoich obywateli podatki na paliwo WYZSZE niz minimalne stawki unijne a czy akcyza z paliwa idzie na drogi? Aktualnie zaledwie 16% podatkow w cenie paliwa jest przeznaczanych na drogi. Pozostala kwota placona przez kierowcow idzie na latania dziury budzetowej. Podatki z paliwa maja w 100% isc na drogi.

Wiem, ze marne to pocieszenie, ale INNI MAJA ZNACZNIE GORZEJ!!

Byłeś na bliskim wschodzie lub na zachodzie? tak się składa i będąc w na costa brava troszkę po drodze zwiedziłem zachodu i mam inne wrażenie więc chrzanisz <_<

Ps: i nie jechałem tylko lazurowym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłbym Norwegiem i miał norweską pensję to ceną benzyny nie zawracałbym sobie głowy.

A'propos to zawsze mnie zastanawiało kiedy benzyna osiągnie np. 8 zł/litr to czy ludzie będą ją jeszcze tankować czy po prostu przesiądą się do komunikacji miejskiej.

Bo że będzie tak z 10zł/litr to nie kwestia czy tylko kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage to naprawde strasznie fajnie, ze pozwiedzales troche :) na wschod nie jezdzilem bo naleze do tych, co uwazaja ze europa konczy sie na wisle :) ale za to zdarzylo mi sie bywac na zachodzie :p i szczerze mowiac ani lepszcy aut nie ma, ani nie ma ich mniej, czy wiecej, a i na stacjach benzynowych kolejki zawsze te same... O jakich wiec tak zauwazalnych roznicach piszesz, bo nie rozumiem? :/

Ale jesli uwazasz, ze nikt nie ma gorzej od nas to przejedz sie w swoich wojazach do kosowa, czarnogory czy na litwe :) albo ostatnimi czasy chociazby do grecji :) naprawde nie chce mi sie wierzyc, ze na tej liscie, (do ktorej link zamiescilem w pierwszym poscie, ) zarobki obywateli ksztaltuja sie dokladnie w tej samej kolejnosci... A jesli faktycznie tak jest, no to zgroza powialo i bede przepraszac :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi,o czym myślisz pisząc " ale za to zdarzylo mi sie bywac na zachodzie i szczerze mowiac ani lepszcy aut nie ma, ani nie ma ich mniej, czy wiecej, a i na stacjach benzynowych kolejki zawsze te same... " ???? powiem Ci tak ,w tym wszystkim daleko jesteśmy za europą.Nie to że Polska jest bee ale zawsze kiedy wjeżdzam z zachodu do polski to czuje się jak bym wjeżdzał z polski na białoruś ! coś w tym jest...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porownuj @robi naszego kraju do wioski borata! Powiem Ci, ze gdy zeszlego lata wjezdzalem do polski przez zgorzelec, nie moglem uwierzyc ze to juz Polska. Niemieckie autobany sie moze schowac przy wykonczeniu naszej a4 :) chociaz oczywiscie szkoda, ze tych autostrad mamy tak malo. Ale to wina zbyt niskiej akcyzy! Kasy nie ma na budowe :D hahahah


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do autostrad to widzimy tylko otoczke,"duperele"jak mówisz wykończenie choć miłe dla oka,ogrodzenia ,rowy,itp. ale zerknij w głąb asfaltu a się przekonasz jak daleko są nasze autostrady za autobanami!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zly stan drog to nie wina malej akcyzy tylko zlodziejskiego rzadu i wyjasniam ze nie chodzi mi tu o PO ale o wszystkie rzady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny paliw są wyliczone w stosunku do naszej 100weczki, powinny być podane w stosunku do średniej zarobku sprzątaczki w danym kraju

i tak sprzątaczka w Polsce zarabia 1000PLN

a ta sama w niemczech wychodzi 1000EUR

wiec według tego nasze paliwo jest 3 razy droższe jak w niemczech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL nieżle główkujesz,smutna ale prawda,tylko że 1000 euro w niemczech to zarabia sprzątaczka ale na pół etatu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL nieżle główkujesz,smutna ale prawda,tylko że 1000 euro w niemczech to zarabia sprzątaczka ale na pół etatu.

mieszkalem w niemczech w Niedersachsen i zdziwil bys sie ale sprzataczaka zarabiala 600 euro na caly etat 8 lat temu. Jak jest dzisiaj tego nie wiem. Teraz od 8 lat jestem w UK. Ceny paliwa daja strasznie po kieszeni. Jest jednak pewna roznica. W UK mimo wysokich cen za paliwo to za godzine pracy po najnizszej stawce krajowej kupisz 4 litry diesla, w Polsce niestety 1L, czesto nawet mniej. Problem jest w zarobkach bo sa niegodziwie mniejsze niz standard zycia.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage to naprawde strasznie fajnie, ze pozwiedzales troche :) na wschod nie jezdzilem bo naleze do tych, co uwazaja ze europa konczy sie na wisle :)

Pozdrawiam serdecznie z dzikiej Azji :rambo::harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale A4??? to autostrada???? jaja sobie ktoś tu robi! albo nie jeździ A4 a słucha propagandy medialnej...

jaka autostrada ma 2 pasy bez wytyczonego pobocza i dzięki temu posiada ograniczenie prędkości do 100 km/h

nie no zirytowałem się... takie bzdury nie słyszałem już dawno a porównanie do autobamu w Niemczech to już jest chyba...

jechał ktoś A1 od Chełmna do Gdańska??? to dopiero ciekawostka ;p tam jest jedna stacja benzynowa i to Shella ;) jedna na cały ten odcinek! to jakaś kpina...

a słynne S8 w Wawie ;) miałem "przyjemność" jazdy w deszcz, taki ciut bardziej obfity... myślałem, że przy 50 km/h za chwile cylindy wypełnia się wodą z kałuż... w odniesieniu do Belgijskich autostrad na których trafiłem na burzę z ulewą to my nawet na "kraj Borata" nie zasługujemy...

co do ceny paliw to sorki ale od ceny ON zależy w zasadzie wszystko co w spożywczaku na półce leży... koszt transportu ma bezpośredni wpływ na inflację, która i tak w tym kraju liczy się w magiczny sposób uwzględniając ceny i sprzedaż np statków produkowanych przez stocznie ;)

także taki optymizm to ja mam w .. upie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W USA za minimalną pensję i 1h pracy kupujesz około 9 litrów benzyny, w Irlandii 6.

Ale w Polsce trwa matrix, mamy najtańszą benzynę na świecie i najlepsze autostrady :thumbup:

A skąd ludzie mają wiedzieć że jest inaczej jak im w TV nie pokazują tej nienormalności.

matrix-PO.preview.jpg

Pozdrawiam, agent Smith :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko @kapitan u nas nawet do czasu wyborów kryzysu nie było... hehee ale nagle ni z gruszki ni z pietruszki po wygranych wyborach wyskoczyło na nas prosto z mediów i zaatakowało a nazwane to zostało "kryzys"

żyjemy w wolnym kraju ale media to u nas nie są niezależne i wolne... tylko uwikłane w "wielką politykę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze tankuje za 150 zlotych i jest mi obojetne po ile jest litr paliwa ;)

nie to tylko zart

krotko ceny paliwa w gore to i wszystko do okola automatycznie drozeje poprost zyczyna robic sie coraz gozej.

Dlaczego nie wdraza sie altenatyw wlasnie tu powinno sie cos zmienic - tylko pomyslcie sobie ile panstwa stracily by dochodow z akcyz.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee spoko.... mój ojciec miał w latach 80 lub 90 forda oriona z silnikiem 1,6D jeździło to dostojnie miało coś z 60-80 koników ale paliło od 3,7 do 4,5 litra ON na 100 ... teraz fakt, że mamy silniki o zdecydowanie wyższych mocach (osiągi auto są nieporównywalne) ale i palić to one zaczęły jak smoki...

idziemy w jednym i słusznym kierunku ;) ceny w górę, zużycie w górę a we wszystkich mediach trąbimy o katastrofie ekologicznej, która wywołaliśmy nieracjonalnym gospodarowaniem zasobami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliwa nie warto porównywać po krajach kto ma taniej tylko do zarobków

http://forsal.pl/artykuly/544227,ranking_wynagrodzen_na_swiecie_zobacz_gdzie_zarabia_sie_najwiecej.html

577935-srednia-placa-na-swiecie.jpg


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tylko trzeba zauważyć jeszcze jedno - przeważnie im bogatsze państwo tym tańsze paliwo. Dlaczego tak jest?

Ano bo tam rządzą fachowcy i inteligencja, a nie ludzie bez żadnych kwalifikacji - tacy jak zasiadają w naszym sejmie. U nich też zmieniają się ekipy u koryta i cały czas jest dobrze, tylko u nas coraz gorzej niezaleznie kto jest u władzy.

Może czas rozejrzeć się za jakimiś formacjami politycznymi nie pokazywanymi w mediach? Podobno istnieją tylko ekipa okupująca sejm nie pozwala byśmy o nich usłyszeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA za minimalną pensję i 1h pracy kupujesz około 9 litrów benzyny, w Irlandii 6.

Ale w Polsce trwa matrix, mamy najtańszą benzynę na świecie i najlepsze autostrady :thumbup:

A skąd ludzie mają wiedzieć że jest inaczej jak im w TV nie pokazują tej nienormalności.

matrix-PO.preview.jpg

Pozdrawiam, agent Smith :)

A najlepsze jest to,że naród WYBRAŁ PO RAZ DRUGI TWÓRCE"ZIELONEJ WYSPY" :wallbash:

Nie wiem jakie następstwa by były gdyby wybrano"mniejsze zło"?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie az VAT do 25% podniosa... VAT ktory mialbyc podatkiem przezroczystym -- tylko ze majac osobowy samochod na dzialalnosci VATu sobie nie odlicze bo... nie moge :p:P Trzeba auto okratkowac i przerobic na ciezarowke :) Oto Polska wlasnie. Dalej idac skad wziela sie akcyza. Ano wlasnie wziela sie stad ze podatek obrotowy (ktory mial/ma swoje plusy i minusy) zastapiono VAT. No i trzeba bylo cos zrobic bo akcyza byla zawarta w podatku obrotowym. No i mamy akcyze na paliwo ;) Z akcyzy mialy byc budowane drogi - no ale kto by o tym teraz pamietal :) Niewielu dlatego ostatnio slyszalem ze poslowie mysleli o ... podatku drogowym, ktory bedzie szedl na drogi :) :) A to ile kosztuje paliwo ? Wystarczy zobaczyc cene za galon w USA ;) Pamietam szum jaki sie zrobil jak cena paliwa w USA przekroczyła 2zl ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłbym Norwegiem i miał norweską pensję to ceną benzyny nie zawracałbym sobie głowy.

A'propos to zawsze mnie zastanawiało kiedy benzyna osiągnie np. 8 zł/litr to czy ludzie będą ją jeszcze tankować czy po prostu przesiądą się do komunikacji miejskiej.

Bo że będzie tak z 10zł/litr to nie kwestia czy tylko kiedy.

Przecież bilety też mają kosmiczną cenę już , nie wiem jak u was ale w warszawie 3,60zl normalny a będzie drożej podejrzewam że pod koniec roku ich cena będzie 5zł.

Chodi przecież nasze auta są z zachodu , przejeżdżą tam 200-300tys i jadą do nas wyklepane :)

Chodi z Grecji służbowo moja mama wróciła z 1-2 miesiące temu to teraz główna siedziba coli jest tam.

Trochę filmów i zdjęć się naoglądałem.

Uwierz mi że u nich jest być może?? kryzys w co wątpię.

Robi byłeś na białorusii faktycznie jest tak zle?

Ludzie którzy tam spie... opowiadają że jest dużo lepiej niż w polsce , a podobne media unijne kreują tam zły obraz i dlatego Łukaszenko wsadza do paki śmiecie, ale jak słuchałem taktyki gospodarczej jego to widać że ma lepsze pojęcie niż tusk.A stolica białorusii przynajmniej godniej reprezentuje...

Pozdrawiam serdecznie z dzikiej Azji :rambo::harhar:

Zenon jesteś pewny że to ja pisałem post który cytujesz ten wyżej wcześniej od tego ? bo nie wiem skąd mój nik i jakiś tekst :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi, widzę że straciłeś kontakt z realiami w kraju. Jak możesz porywać się na jakieś optymizmy?

Tu jest Polska, tu się narzeka! ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czasami te żale wylewane na Forum i nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie. Chyba zapomnieliśmy z jakiej przaśnej Polski w roku 1990 rozpoczeliśmy marsz do dobrobytusmoke.gif. Proponuję pooglądać archiwalne wydania Dziennika Telewizyjnego z minionej epoki. Dodatkowo można obejrzeć sobie Sondę z tamtych lat. Może to przywróci odpowiednią perspektywę widzenia.

"Wprawdzie stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!"

"Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy."

- Bolesław Bierut

P.S.

A z podwyżek cen paliwa się cieszęharhar.gif. Będą duże podwyżki płac w Orleniethumbsup.gifrofl.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czasami te żale wylewane na Forum i nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie. Chyba zapomnieliśmy z jakiej przaśnej Polski w roku 1990 rozpoczeliśmy marsz do dobrobytusmoke.gif. Proponuję pooglądać archiwalne wydania Dziennika Telewizyjnego z minionej epoki. Dodatkowo można obejrzeć sobie Sondę z tamtych lat. Może to przywróci odpowiednią perspektywę widzenia.

A teraz jest inaczej Włodku ? Może bardziej kolorowo ale...tylko na ulicach ;/

http://www.zegardlugu.pl/

I wszystko na ten temat. Nie uważam aby Polska była przaśna i byśmy żyli w dobrobycie. Owszem, ja nie narzekam, ale znam wiele rodzin które żyją od wypłaty do wypłaty i w zasadzie tylko na to je stać. Prawda jest taka, że marsz do dobrobytu dotyczy niewielkiego wycinka społeczeństwa ale większość żyje poniżej przeciętności. Prosperujące zakłady doprowadzono do upadku i odsprzedano za bezcen.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.