Skocz do zawartości
druid

Hurghada czy Sharm???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zaplanowany wyjazd w ferie do Egiptu. Już miałem zadatkowany pobyt w Sharm, w Palmyra Resort, ale w związku ze zmianami poczynionymi przez Alfa Star :wallbash: musiałem zrezygnować ( krótszy pobyt, wylot z Pyrzowic).O Sharm przeczytałem już chyba wszystko. Czy z punktu widzenia kogoś kto chce skupić sie głownie na nurkowaniu i snurkowaniu to będzie zmiana na gorsze???Jakie miejsca i hotele polecacie ?? Interesują mnie aktualne opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wybieram się do Egiptu, wylatuję 3 lutego do Hurghady - podobno ze względu na położenie jest cieplej zimą. Jadę z dziećmi i to był dla mnie temperaturowy priorytet.

Co do rafy to nie wiem, jak pytałem starych egiptowych wygów to mówili że wszędzie są dobre rafy - zależy gdzie zabierze cię obsługa z centrum nurkowego.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najbliższa Hurghady rafa na mizerną jednak miarę rezerwatu w Sharm jest 35 km od Hurghady. To rezerwat Shar el Nagga. Naprawdę bajka. Z tym że w Sharmie to podobne a nawet lepsze są przy niektórych hotelowych plażach...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, opinie o urodzie raf w Sharm nie były przesadzone. Trochę szkoda , ale ofert do Sharm 15-30.02 jest mało , a jak już są to w dziadowskich hotelikach. Szukam cały czas i znajomy mi mówił żeby jechac z jakiegoś niemieckiego biura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharm, Sharm i jeszcze raz Sharm. Rafy bez porównania lepsze, przy plażach hotelowym. Bajka. No i blisko do Blue Hole... A tam to już bajka... :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sharm albo Marsa Alam lub Taba:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to chyba wezmę płyn na karaluchy i przeproszę sie z tańszymi miejscówkami :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bylem w hurgadzie i sharm i podobalo nam sie bardziej w hurgadzie bylem w hotelu Hilton long beach w sharm tez niebylo zle ale z rodzinka spokojniej jest w hurgadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mało razy byłeś i słabo znasz Sharm żeby wysnuwać takie wnioski.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Pan tomasz to prawdziwy globtroter w egipcie jak czytac potrafisz to przeczytaj jeszcze raz ja nie napisalem ktore jest najlepsze a ktore do bani napisalem tylko swoja opinie a kolega chyba jest z tych co maja monotonne jedzenie w hoteluquestion.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ciśnienia nie trzymasz. Spróbuj to nie takie trudne. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że Sharm jest bardzo rozległe. Stare miasto ma zupełnie inny klimat niż nowoczesne centrum. Jedno jest arabskie, ciche i klimatyczne, drugie jest jak Monte Carlo tylko w tropikach, poza tym kapitalne okolice Pałacu 1000 i jednej nocy (Alf leila wa leila) z możliwością noclegu - byłeś? To blisko Old Marketu. Poza tym delfinarium na miejscu, też raj dla dzieci. Jeśli Ci Hilton tak imponuje to w Sharmie masz dwie sztuki.

I masz rację, byłem tam kilkanaście razy turystycznie, a pól roku mieszkałem w Aleksandrii.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz, można odnieść wrażenie że odpowiedź inna niż potwierdzająca to co piszesz jest niedopuszczalna.

więc raczej z ciśnieniem to ty masz problem.

___

Rafy Hurghady są całkiem niezłe, i jest to nieporównywalnie lepszy punkt wypadowy do zwiedzania Egiptu niż Sharm

Choć jak patrzę na temperatury rzędu 18-23stopni w ciągu dnia i 8-15stopni w ciągu nocy to szału nie ma (porównywalne temp. w Sharmie i Hurghadzie).

Hotel wybierzesz bez trudu dobierając atrakcje typu AI, baseny, aquapark itp itd / rozbijając to o możliwości biura i cenę.

Jeśli myślisz o Hurghadzie (ja polecam) to sporo informacji dowiesz się z forum http://www.forum.hurghada.pl/

przemyśl co poza rafami chcesz zobaczyć w Egipcie, a wybór stanie się prosty :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z tobą spirou polemizował, bo chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło.

Muszę przyznać Ci jednak rację co do punktu wypadowego. Tak, z Hurghady jest wszędzie znacznie bliżej i to jest moim zdaniem jej jedyny (choć nie mały) plus.

Aczkolwiek łatwy wypad z Sharmu do Jordani czy Izraela rekompensuje z nawiązką jego połozenie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem z żoną w Hurgadzie, a dokładnie niedaleko na pustynia Serenity hotel Serenity Makadi Heights, plaża przy hotelu "piaszczysta" nie bardzo istniała(masa obumarłych wapieni) i z tego powodu była 2 lub 3 baseny ze słoną wodą i 2 ze słodką ;) za to rafa na skarpie przy hotelu coś po prostu obłędnego, z czystym sumieniem polecam. Do Hurghady jakieś 30 km, mieli na miejscu taxi i z Hurghady też dojeżdżały, jak w każdym hotelu masa lokalnych biur oferujących zajęcia i wypady aby urozmaicić pobyt.

Należy zwrócić uwagę że ewentualny wyjazd w celu zwiedzenia Kairu czy Aleksandrii to 8-10 h jazdy w jedną stronę.

Co do temperatury to my byliśmy w sierpniu więc upały, cały czas mocno powyżej 30 w cieniu, ale po kilku dniach się przyzwyczailiśmy i nawet wieczorami w lato miało się wrażenie że jest zimno przy 27-28, duża różnica temperatur dzień-noc.

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie i rady - cały czas szukam ciekawej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe juz afera :) Przed udzieleniem odpowiedzi żeby mnie nie liczowano podam swoje kompetencje :) W Egipcie byłem 14 razy w najróżniejszych miejscach. Prowadzę też od 7 lat biuro podróży wiec Egipt sprzedaje kilka razy dziennie. Nie jestem nieomylny :) ale moje zdanie jest takie:

Temperatura w Sharm czy w Hurghadzie jest w zasadzie podobna. Raz w Sharm wieja wiatry, raz w Hurghadzie, a zima to jest zazwyczaj przyczyna niższej temperatury. Ta zima jest wyjątkowo zimna jak na Egipt. W dzień pod koniec lutego juz bedzie cieplej niż teraz, ale myślę że w dzień bedzie 23-25 at w nocy ok 18st. Teraz jest ze 3 st mniej.

Rafa ładniejsza przy hotelach jest w sharm. Tu hoteli z rafa jest sporo, najladniejsza ma Club El Farana i iberotel Fanara.

Jednak jeśli jedzies do Egiptu po raz pierwszy to spokojnie wystarczy ci ta w Hurghadzie. Jeśli chcesz fajna rafe przy hotelu w Hurghadzie to polecam hotel Sunny Days El Palacio. Fajniejsza rafe znajdziesz w Al Nabila Grand Makadi w Makadi Bay lub w niektórych hotelach w Safadze - zresztą Safaga to najlepsza miejscówka w okolicy Hurghady na nurkowanie.

Z Hurgady też masz bliżej na zwiedzanie zabytków (Luksor).

Jeśli chcesz tylko leżeć i nie jest ci potrzebne miasto, to zdecydowanie rafe w najlepszym stanie znajdziesz w Marsa Alam.

Z Niemiec Egipt jest zdecydowanie droższy niż z polski wiec raczej poza wyjątkowymi lastminute nie masz co brać tej opcji pod uwagę (no chyba ze priorytetem jest dla ciebie termin, nie kasa)

pozdrawiam

Remik


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w grudniu w Hurgadzie hotel iberotel aquamarine hotel b.dobry pod każdym względem ale plaża odpływ wody brak rafy lipa i zaczynałem żałować że nie poleciałem do Sharmu temperatury też były niższe a wiatr ochładzał powietrze zwłaszcza wieczorem.

Z Sharmu polecam ci hotele z rafą Club Farana -najlepsza rafa przy hotelu naprawdę robi wrażenie , Dreams Beach fajny 5* hotel z bardzo ładną rafą przy plaży i niezłym standardem, Shores Amphoras hotel należący do włoskiej sieci też fajna plaża i rafa, z hoteli bdb drogich prawdziwych 5* to Four Seasons standard hotelu bajka dobra rafa oraz Savoy Sharm świetne baseny i rafa

Polecam czytać opinie o hotelach np: wakacje.pl , oceniacz.pl ,holidaycheck.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - po poszukiwaniach w necie a potem w biurach podróży wybrałem Club El Faraana Reef Resort.

1.Ma plażę pod klifem - dostep idealny ,brak wiatru, piaszczysta plaża.

2.Bardzo dobre opinie jeśli chodzi o jedzenie i czystość.

3.Pełne AI z mozliwośćią wykupienia na miescu opcji z Ultra AI ( oczywiście za bakszysz) :thumbup:

4.Dogodna lokalizacja, brak samolotów nad głową ( nie jak w Palmyra Resort).

5.RAFAAAAA ponoć super!!

6.Wezyr w przeciwieństwie do Alfa Star dodaje te pół dnia a nie urywa do 6 dni.

Tyle "propagandy"-a jak bedzie naprawdę to wam pokaże na zdjęciach, po 23 lutym .Dzięki wszystkim , szczególnie koledze baz za podrzucenie namiarów.

Pozdrowionka!

post-13141-0-41025000-1327336438_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.Wezyr w przeciwieństwie do Alfa Star dodaje te pół dnia a nie urywa do 6 dni.

To wcale nie jest takie pewne, o godzinie lotu dowiesz dzień wcześniej.

Ja z Wezyra raz miałem lot wcześniej o 4godziny a drugi raz później o 13godzin

TO taki chwyt marketingowy


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki hotel konkretnie polecacie? Wybieram sie w maju na dwa tygodnie. Nurkowanie obowiazkowe ale co by na nowe szkielko starczylo planuje 5-6 dni nurkowan a reszte zalatwic snorkelingiem. A co do samego snorkelingu to jakie miejsca sa dostepne " z plazy". Chodzi o to zeby ewentualnie nie byc zaleznym od wynajmu lodzi.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...własnie wróciłem z Faraany.

Krótko mówiąc było świetnie. Temperatura wody 22-23 st.C ,powietrza 24-25 w dzień. Żarcie,picie nie do przejedzenia, na rafie codziennie 5-10 obcych stateczków z chętnymi na rafkę..wrzucę to sukcesywnie trochę swieżych fotek. Jednak skupiłem się głównie na filmach. Przepłynąłem rafkę we wszystkie strony i mam ze 4 GB filmów w rozdzielczości 640x480.Pójdą na YT to sami porównacie do innych miejscówek.Pozdrawiam.

post-13141-0-57626400-1329902259_thumb.jpg

post-13141-0-45907500-1329902291_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.