Skocz do zawartości
Echindorus

[600] Moja słona kałuża

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar podłączyć ją pod akumulator 45ah i zasilić cyrkulację. W perspektywie jest zasilanie awaryjne całego sumpa czyli ok 100 W. Może kogoś to zainteresuje, ale robiłem już małe eksperymenty i wyłączałem odpieniacz na 9 godzin. Poza tym, że korale się mocniej pompowały i piach robił się śnieżno biały, to jednak hepatus dostawał kropek. Zasadniczo, to w moim regionie przerwy w dostawie prądu zdarzają się średnio raz w roku ale..........jak jestem na wczasach.....a generalnie, to zbierając dobytek przez kilka miesięcy i stracić go przy tej jednej okazji...........braku prądu.....dlatego zdecydowałem się podpiąć cyrkulację. Na pewno podpięta będzie reszta przy zwiększającej się obsadzie. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia............myślę, że mój zbiornik po 9 godzinach bez jakiejkolwiek cyrkulacji byłby martwy...

Może Mikołaja zmobilizowała również sytuacja Snocha....?....

f4c2b36d52937a7bmed.jpg

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Pisze poniewaz takze mialem ten ups - dokladnie taki sam ...

Sprawdzaj go co tydzien ,dwa ... b. czesto w tym sprzecie psuje sie uklad odpowiedzilany za ladowanie akumulatora i zaczyna go bez konca ladowac :(

U mnie zalatwila tak aku 75Ah...

Po 2 naprawach wymieniono mi ja na inna - 400W (doplata 30zl) ale powiem ,ze znacznie lepsza....

Najgorsze ,ze zorientowalem sie ,ze UPS nie dziala jak wylaczyli prad ! Szczescie ,ze bylem w domu ....


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Pisze poniewaz takze mialem ten ups - dokladnie taki sam ...

Sprawdzaj go co tydzien ,dwa ... b. czesto w tym sprzecie psuje sie uklad odpowiedzilany za ladowanie akumulatora i zaczyna go bez konca ladowac :(

U mnie zalatwila tak aku 75Ah...

Po 2 naprawach wymieniono mi ja na inna - 400W (doplata 30zl) ale powiem ,ze znacznie lepsza....

Najgorsze ,ze zorientowalem sie ,ze UPS nie dziala jak wylaczyli prad ! Szczescie ,ze bylem w domu ....

To mnie trochę zmartwiłeś......ale skąd masz informacje, że w tym sprzęcie często psuje się ten system. Ta 400W ma ten sam układ....masz inne negatywne doświadczenia z tym sprzętem poza tym przypadkiem?


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja he he i trochę fotek..........

c79cd930705ea282med.jpg

8f247f6ad4c2dd03med.jpg

8890f5dfd89f69f3med.jpg

998154dd8d69af56med.jpg

8f712216002b50bemed.jpg

89c905891448e227med.jpg

i jeszcze filmik......

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie zaroslo , gratki


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zarosło, dobrze widzę że wzmocnienia wzdłużne masz pod wodą ?

Zalane pod sam kancik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...fajnie, że się podoba. Mam trochę za wysoki komin i dlatego woda podmywa wzmocnienia. Na górze czerwony quadricolor, a właściwie to dwa. Miękasy rosną na potęgę i dlatego powoli wprowadzam naturalnych podjadaczy he he. Zasadniczo, to bardzo podobają mi się ukwiały i myślę, że w niedalekiej przyszłości jakąś ksenię zastąpię heteractisem. Najbliższy zakup, to Heniochus diphreutes i żółtek.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ziomek .... aż miło popatrzeć jak zamiłowanie-cierpliwość-czas tworzą ten zbiornik :clapping :clapping :clapping

im większy tym stabilniejszy,im starszy tym ładniejszy ,jeszcze trochę i będę bił :clapping z ostatniego rzędu ;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło więc dodaję trochę aktualnych fotek...

47c04a048d617d9amed.jpg

40cbcaaaa84200d2med.jpg

89231957130b0f2bmed.jpg

0109e464aa4adbaamed.jpg

ace19bb8d70db570med.jpg

839ae173b0a72334med.jpg

ed36b55e7f6eba6cmed.jpg

a577f97fbb35610dmed.jpg

.....i jeszcze krótki filmik:

pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem,za dużo beżu w tym akwarium a za mało kolorków,dołożył bym kolorowych zoanthusów i i jakies lps: blastomussa acanthastrea,lobophylia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem,za dużo beżu w tym akwarium a za mało kolorków,dołożył bym kolorowych zoanthusów i i jakies lps: blastomussa acanthastrea,lobophylia.

Masz rację. Jednak najpierw chcę skompletować obsadę rybną, nie do końca może bezpieczną dla rafy, a potem dopasuje koraliki, których nie będą wcinać. Jak na razie to co porasta skały nie jest apetyczne dla rybek choć czasami Hepatusik lubi sobie cosik skubnąć. Widzisz priorytetem dla mnie pozostają rybcie, a dodatkiem inne zwierzaki. Nie miałem ostatnio weny do ruszania korali i akwarium sobie zarosło jak chciało he he. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolorow cos tam brakuje , ale zajebiaszczo naturalnie to wszystko wyglada,


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolorow cos tam brakuje , ale zajebiaszczo naturalnie to wszystko wyglada,

Dzięki. Twoja opinia jest dla mnie wyjątkowo pocieszająca. Tak się akurat składa, że mam swoistego świra na tym punkcie. Podczas wystroju zbiornika buduję jakiś tam szkielet, a potem daję czas naturze. W odpowiednim czasie inspiracja przychodzi sama i dodaję kolejnego zwierza, a następnie czekam na rozwój zdarzeń. Coś tam jeszcze dla kontrastu dodam, ale nie za wiele. Jestem również zwolennikiem mniejszej ilości gatunków. Fajnie, że ktoś to zauważył i normalnie :cheers: Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te żarniki w baniaku miękasowym hqi miażdży, widzę że w miękkie poszedłeś słuszna decyzja jak ja lubię takie baniaki.Mam takie same założenia jak ty zakładając baniak uniknąć kosztów i niewolnictwa nie tylko akwarium ale też pracy i pieniędzy na baniak.Twój baniak na pewno długo postoi.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem z żoną akwarium Krzysztofa Tryca w jego wątku na forum. Stwierdziliśmy, że przepięknie wygląda, a ryby dodają zbiornikowi fantastycznej dynamiki. Postanowiłem więc, że również wkleję aktualizację swojego zbiorniczka, który w przeciwieństwie do wspaniałej rafy kolegi z forum, żyje sobie własnym życiem, a ja ograniczam się jedynie do podmianki wody he he.

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wesołych Świąt i wypasionego morskiego Mikołaja :welcome::sorcerer:


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz wiécej rybek ja widzé , piknie :thumbup:

To prawda. Od kiedy mam sklep pod nosem, to obawiam się malutkiego przerybienia he he.

26291a5c.jpg

c0420b82.jpg

268b5391.jpg

b314fb7e.jpg

145e0f2f.jpg

82639fcb.jpg

c7d05fb3.jpg


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam skąd czerpać inspiracje przy zakładaniu swojego zbiornika... :) Dzięki :)

Po prostu ZARĄBIASZCZE! :D

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa i na razie czytam i oglądam mniejsze litraże, ale wczoraj gadaliśmy w Sea World i postanowiłam odnaleźć kolegę z sąsiedztwa. Chyba dobrze trafiłam? Akwarium super, właśnie takie, falujace z dużą ilością miejsca dla ryb to jest to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.