Skocz do zawartości
Echindorus

[600] Moja słona kałuża

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowa i na razie czytam i oglądam mniejsze litraże, ale wczoraj gadaliśmy w Sea World i postanowiłam odnaleźć kolegę z sąsiedztwa. Chyba dobrze trafiłam? Akwarium super, właśnie takie, falujące z dużą ilością miejsca dla ryb to jest to!

Dzięki. Właściwie to dojrzewa we mnie pewna koncepcja i jeszcze nie wiem, w którą stronę się udam. Zasadniczo są dwie....albo będzie obsada złożona z ryb inwazyjnych i mało tolerancyjnych dla rafy albo rafa miękko - lps-owa. Na pewno coś się zmieni, nie wiem jeszcze kiedy - dojrzewam do tego powoli - ale związane jest to również z podjęciem decyzji o ewentualnym powiększeniu zbiornika w pewnej perspektywie czasowej. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fajny zbiornik ;) Ja jestem obecnie na etapie prac nad nowym zbiornikiem i podglądam różne pomysły w podobnycg wymiarach. Planuję postawić 150x90x60h , Twoje jest troche mniejsze ale widzialem, że wspominałeś o wymiarach podobnych do mojego planowanego. Pytanie czy wysokość 65-70cm to nie zadużo do wygodnego manewrowania w akwa ?

Drugie pytanie odnośnie lampy - jestem na kupnie identycznej. Jakie wrażenia, plusy i minusy, jakieś uwagi?


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fajny zbiornik ;) Ja jestem obecnie na etapie prac nad nowym zbiornikiem i podglądam różne pomysły w podobnycg wymiarach. Planuję postawić 150x90x60h , Twoje jest troche mniejsze ale widzialem, że wspominałeś o wymiarach podobnych do mojego planowanego. Pytanie czy wysokość 65-70cm to nie zadużo do wygodnego manewrowania w akwa ?

Drugie pytanie odnośnie lampy - jestem na kupnie identycznej. Jakie wrażenia, plusy i minusy, jakieś uwagi?

Witam serdecznie. Faktem jest, że im wyższe akwarium tym jego obsługa jest trudniejsza. Jednak wysokość zbiornika pozwala wyeksponować spektakularność jego zawartości. Wszystko zależy od Ciebie. Musisz pamiętać, że duża szerokość przy sporej długości utrudnia obsługę zbiornika jeśli nie mamy do niego dostępu ze wszystkich stron. Ja zrobiłbym 80 cm wysokości ale wiem, że jest to wyzwanie i zdaje sobie sprawę z faktu, że jest to spory wydatek na szkle i raczej stawiałbym na ryby i mało wymagające koralowce – widzisz ja lubię wysokie zbiorniki i ryby, a trudności związane z obsługą mnie nie zniechęcają he he. Doradziłbym dla Ciebie 60-65 cm jako optymalne dla obsługi, wyglądu i możliwości trzymania różnych zwierząt przy względnie niskich kosztach utrzymania zbiornika o tej pojemności.

Co do lampy to jestem z niej bardzo zadowolony. Widziałem zbiorniki oświetlone ledami, świetlówkami, połączonymi świetlówkami i ledami oraz żarnikami HQI doświetlanymi świetlówkami. Nie ma piękniejszego światła od tego ostatniego. Moja żona mówi, że najbardziej przypomina jej naturalne słońce i chyba coś w tym jest. Tak czy inaczej lampę polecam. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odważnie z rybami i rogatnica chyba ? koleguje się z resztą ? angel i chetodon wcina miękkie ?

Nie uważasz że czas przejść na żarnik ciemniejszy ?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki nie są bezpieczne dla koralowców i niektóre skubią capnellę i sinularię. Wszystkie żyją na razie w zgodzie. Rogatnicy już niestety nie mam.....postanowiła sobie wyskoczyć ale była naprawdę spokojna. Na razie kręcą mnie rybki i parę latek im poświęcę he he. Jak już rybki mi się znudzą to przyjdzie pora na koralowce. Co do barwy światła to większą część dnia świecę tylko świetlówkami, a cała lampa pali się jedynie przez 4 godziny tak więc mam i niebiesko i słonecznie.....jestem bardzo zadowolony.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planuję 150x90x60 z czego widok będzie z trzech stron - dwa dłuższe boki i jeden krótki - więc dostęp będzie dobry a i głębia fajna.

Propo lampy własnie dla tego efektu "naturalnego słońca" chcę hqi +t5


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:czapki z głów:) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja?

Proszę bardzo....

a529237c9b2ecc70med.jpg

642e3dd86e35c966med.jpg

9a19760ee9593af7med.jpg

78676291ec9c0de4med.jpg

pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja he he.

660fb58f154b8ce8med.jpg

b8728ddf87702af4med.jpg

049f14efc7c0fe68med.jpg

ba1358d9fb317c88med.jpg

d895f37e27eb7803med.jpg

6bfdafa193d7ebbfmed.jpg

.....jakoś to wszystko sobie żyje pomalutku :)

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istny raj koralowy. Ja dopiero ruszam z maleństwem, może kiedyś do takiego litrażu dojdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fajnie, że się podoba :)


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to sie pojawił po takiej przerwie?? hehe

widze że wychodzisz z ryb na twarde jednak?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym jak zdrowe są korale, a jednocześnie jak bure jest światło, stawiam, że używasz HQI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to sie pojawił po takiej przerwie?? hehe

widze że wychodzisz z ryb na twarde jednak?

Jakoś tak wyszło, że aktualnie podobają mi się porośnięte i kolorowe skały he he. Faktem jest również, że jestem wielkim miłośnikiem HQI i świecę żarnikami Giesseman Megachrome Coral 2x 250W oraz 4 świetlówkami Blue Plus 54W i bure to wydają mi się modne chwilowo ledy. Mam rogatnicę Odonus Niger - ciekawa rybcia.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po małej przerwie, likwidacji akwarium i przeprowadzce postanowiłem reaktywować słoną kałużę w trochę innym wydaniu :)

Akwarium 150x70x60h 15mm Opti White bez wzmocnień. Start na martwej skale i piachu. Aktualnie wszystko dojrzewa przy kawałku żywej skały...muszę jeszcze poszukać jakiegoś robactwa  do zasiedlenia piachu i skały. Jak już będzie co pokazać to będzie nowy wątek :)

 

453b432250b81e37med.jpg

 

282c6d2fed9a2d53med.jpg

 

3bd196751bc7185amed.jpg


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powoli się kręci....jedynie na podmianach....bez spiny he he

 

eb048114fee042cfmed.jpg[/URL]

 

6e23a42eb59bfb89med.jpg[/URL]

 

aec57532e3ec8a6dmed.jpg[/URL]

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jak się kolega kamuflował. Szkoda, ze zdjęcia w takiej małej rozdzielczości i nie da się powiększyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem  pokombinuje z tymi odnośnikami do zdjęć, może uda się powiększyć he he. Nie mniej jednak robione telefonem więc szału nie będzie. Swoją drogą to takie low tech, nie zobaczysz tam za wiele  :) ale muzyka gra, rybki pływają i jestem zadowolony. Chcę jeszcze imperatorka dołożyć. To co zarośnie, to zostanie co podrośnie będzie dalej oko cieszyło. Zawsze miałem ochotę na skrzydlicę i imperatora ale te korale.... . Teraz  akwarium mnie już nie męczy obsługą i kosztami- a był czas, że byłem już tym mocno zmęczony... Przyszedł czas na świadomy relaks, czyszczę szyby, wymieniam wodę, karmię , tyle ;) wywaliłem lampę z HQI i świetlówkami i dałem ledy 2xkello... no i zebrałem się do zaktualizowania wątku  :).... bynajmniej na razie, kto wie co mi kiedyś jeszcze do głowy przyjdzie :P

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę kolejny baniak na klasę ukrywany wśród forum :)

piękna sprawa prosimy o foty ;)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.