Skocz do zawartości
pawelchgdansk

Ziemniaki w akwarium co teraz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem. Mój kochany synek nakarmił dzisiaj rybki ziemniakami z obiadu. Nie powiem ale chyba dostały kilka porcji dla dorosłego człowieka. Wszędzie ziemniaki ... skały, piach.... masakra. Aktualnie rybki i koraliki chociaż nie dużo tego w misce. Skała przepłukana w misce. Nie wiem za bardzo co mam dalej zrobić. Włożyłem pompkę z gąbką do akwa próbuje coś filtrować ale nie wiem czy coś z tego będzie.... Jakieś sugestie ?


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie ?

Pilnować bardziej dzieciaka :)

Przypomnianł mi sie taki dowcip:

Przychodzi turysta do bacy i pyta: - Baco, macie jakiś pokój do wynajęcia? - Mom. - Za ile? - Dwieście. - Baco! Za tyle? To bardzo drogo! - Panocku ale tu jest piknie. - No dobra baco, ale musi tu być spokój i żadnych dzieci. - Tu nimo żadnych dzieci. Turysta idzie spać. Rano o godz. 5 - rumor, wrzask, z poddasza wypada czereda dzieci. Wrzeszczą, wywracają meble. Turysta zwleka się z wyra i zaspanym głosem mówi do bacy: - Baco, tu nie miało być żadnych dzieci! - Dzieci? To są sk....syny nie dzieci!


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restart po opłukaniu wszystkiego i pary tygodniach moczenia skały z czesta podmiana i obodowa z zamknieciem anty dziecko :thumbup:


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez ospę u jednego drugiemu nie poświeciło się odpowiednio duzżo uwagi.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odessac jak najwiecej sie da. czesciej podmianki, odpieniacz na mokro. Ziemniaki z pietruszką czy bez ??

powiem ci że smaka narobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem mogą być za słone ziemniaki. A na poważnie to bardziej martwiłbym się co w tych ziemniakach jeszcze było.

No bo przecież jeżeli odessałeś to będzie dobrze, no chyba że było to puree z gałką muszkatołową albo jakieś inne wydziwiane rzeczy. ziemniak to cukier więc problem będzie jedynie jak zostawisz w akwarium na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie rozejdzie się po kościach.... :)

U mnie dzieci wrzuciły mandarynkę i nic się nie działo.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanotuj dokladnie z czym byly te ziemniaki i obserwuj jak korale rosna. Moze wystrzela do gory, wtedy bedzie wiadomo czym podbic mineraly :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się i nie odstanie – tak bywa czasami . W tej chwili to należy tylko koledze pomóc i poratować wodą .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że te ziemniaki powlatywały wszędzie gdzie tylko można każdy zakamarek w skale no i oczywiście pod samą skała. A każdy wędkarz wie że nie wrzuca się ziemniaków do wody, bo za tydzień dwa ryb tam nie będzie.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz wszystko co sie da a skałe włóż do miski zalej solanką i przedmuchaj silnym strumieniem z pompy cyrkulacyjnej.


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odmulaczem odessał ile się da i uzupełnił świeżą solanką.

Nastepnego dnia tak samo, kolejnego tez aż do pozbycia się ziemniaków.

Musowo dolewał bym codziennie bakterie, dołożył węgiel i odpieniacz na mokro.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie to nie wiem co poradzic ale zaryzykowal bym wyjecie calej skaly do nowo zrobionej solanki i wsadzil pompe zeby to przeplukac. Jak sugerowali inni pare dni. Najlepiej faktycznie, stara wode wywalic. Piasek nie wiem, byc moze plukanie ale w zasadzie to chyba go bardzo wyjalowi, to nie plaga glonow tylko rozciapana skrobia wiec jest wszedzie. Nie mam pojeca jak moze zareagowac zbiornik na taki "przysmak", mozliwe ze nowy piasek albo z dojrzalego zbiornika bedzie potrzebny. W sumie z okolicy morszczaki mogli by zorganizowac podmianke wody tego samego dnia na raz i cos by sie uzbieralo. Osobiscie nie poratuje bo siedze w UK ale taka grupowa zbiorka moze uratowac baniaczek. Moze kazdy troche piasku znajdzie i cos by sie uzbieralo, bo przeciez musisz zycie wyjac i do czegos wsadzic.

CHLOPAKI DO DZIELA!!! KOLEGA POTRZEBUJE POMOCY!!! :crybaby:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wyjęta, życie w misce (to mój największy problem), piasek się płucze. Jestem w kropce. Wyjścia są dwa. 1 - Restart zbiornika. Skałę miałem w 80% martwą więc nie wiem czy nie lepiej przy takim restarcie jechać kupić 100% żywej skały. Dojrzewanie od nowa. Więc mieszkańcom w takim zbiorniku przewiduję szybkie zejście na wieczną rafę. Opcja 2 - Sprzedaż życia które aktualnie mieszka w nowym plastikowym domku (jest tego bardzo mało) Większość mogę oddać za piwo/cole. Nic mi nie będzie szkoda i postawienie nowego 2xwiększego szkiełka które chodzi mi po głowie...


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wyjęta, życie w misce (to mój największy problem), piasek się płucze. Jestem w kropce. Wyjścia są dwa. 1 - Restart zbiornika. Skałę miałem w 80% martwą więc nie wiem czy nie lepiej przy takim restarcie jechać kupić 100% żywej skały. Dojrzewanie od nowa. Więc mieszkańcom w takim zbiorniku przewiduję szybkie zejście na wieczną rafę. Opcja 2 - Sprzedaż życia które aktualnie mieszka w nowym plastikowym domku (jest tego bardzo mało) Większość mogę oddać za piwo/cole. Nic mi nie będzie szkoda i postawienie nowego 2xwiększego szkiełka które chodzi mi po głowie...

przeciez w Gdansku troche chlopakow ma solniczki, moze ktos przechowa pare tygodni a ty mozesz zadzialac ze zbiornikiem na wiekszym luzie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wyjęta, życie w misce (to mój największy problem), piasek się płucze. Jestem w kropce. Wyjścia są dwa. 1 - Restart zbiornika. Skałę miałem w 80% martwą więc nie wiem czy nie lepiej przy takim restarcie jechać kupić 100% żywej skały. Dojrzewanie od nowa. Więc mieszkańcom w takim zbiorniku przewiduję szybkie zejście na wieczną rafę. Opcja 2 - Sprzedaż życia które aktualnie mieszka w nowym plastikowym domku (jest tego bardzo mało) Większość mogę oddać za piwo/cole. Nic mi nie będzie szkoda i postawienie nowego 2xwiększego szkiełka które chodzi mi po głowie...

Mam 18kg żywej skały na zbyciu :question: [Gdynia]


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wylał wodę do miski ustępowej przemył piach oraz skałę i do akwarium wraz z wodą z podmianek od kolegów z gdańska myślę że w parę dni załatwisz cały zbiornik pod korek i jak wszystko się ustoi to życie do środka i zaczynamy zabawę od początku woda będzie dojrzała a skała i piach nie ucierpi po przemyciu, za miesiąc dwa zapomnisz o sprawie. Chyba że druga opcja ziemniaki odsysać robić podmiany i liczyć że woda się nie zanieczyściła ale i w tym przypadku i w opisanym powyżej pojawią się glony i będzie dojrzewanie więc tego nie ominiesz. Ja to się boje tylko że te kartofelki były dobrze przegotowane i szybko się większość rozpuściła i będzie klapa wtedy może paść wszystko miałem podobną sytuację jak mi pad koral mało co zbiornik się nie przekręcił. Powodzenia i dobrych decyzji w najbliższych dniach :thumbup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugotowane były porządnie bo mi się przez palce przelewały jak chciałem podnieść z piasku. Praktycznie maź z nich się zrobiła po kilku godzinach które byłem w pracy zanim wróciłem.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj 2x wieksze ogrodzone drutem kolczastym :thumbsup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wyjęta, życie w misce (to mój największy problem), piasek się płucze. Jestem w kropce. Wyjścia są dwa. 1 - Restart zbiornika. Skałę miałem w 80% martwą więc nie wiem czy nie lepiej przy takim restarcie jechać kupić 100% żywej skały. Dojrzewanie od nowa. Więc mieszkańcom w takim zbiorniku przewiduję szybkie zejście na wieczną rafę. Opcja 2 - Sprzedaż życia które aktualnie mieszka w nowym plastikowym domku (jest tego bardzo mało) Większość mogę oddać za piwo/cole. Nic mi nie będzie szkoda i postawienie nowego 2xwiększego szkiełka które chodzi mi po głowie...

To jak masz taka możliwość to do dzieła, chyba najlepsze wyjście.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał gdzie przechowac skałe to tymczasowo pozyczyłbym ci reefmaxa.


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam większe. Na sprzedaż życie po bardzo okazyjnych cenach. Kilka małych rybek, euphylia, quadri, kilka ślimaków, krabów. Tel. do mnie 516492232. Gdańsk Zaspa.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d*pę sprać porządnie

bo bez tego za tydzień może byc powtórka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.