Skocz do zawartości
giant19s

Karmienie - preparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy korale miękkie (zoa, parazoa, grzybki, xenia, sinuralia, clavularia) można w jakiś sposób dokarmiać lub podawać im jakieś "używki"? Nie mam tutaj na myśli przymusowego karmienia czy dodawania jakiś "sterydów" ^^ tylko pomoc we wzroście i ewentualnie wybarwianie bo nie ukrywam, że tylko clavularia rośnie jak szalona a zoaski się buntują i nie chcą.

Jedyne jedzonko jakie ląduje w baniaku to suche płatki dla krewetki tak więc korale to raczej nic z tego nie mają.

Można więc czymś wspomóc miękasy czy lepiej darować sobie i pozostawić je samym sobie?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zoa najlepiej mają sie po vitamince i reefpearls pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Spróbuj karmić Korallen-Zucht AAHC i CV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę prosić oboje kolegów o dokładne pełne nazwy produktów :unworthy:

po skrótach ciężko mi to znaleźć


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

AAHC - Amino Acid High Concentrate

CV - Coral Vitalizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te preparaty KZ to nie ukrywam, że pewnie bardzo dobre ale cena straszna :crybaby: buteleczka warta więcej niż całe życie w baniaku.

Może kiedyś ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Mogę ci dać trochę tych preparatów, PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kawa93 toś koledze minę podłożył... jak widzisz nie wie co to KZ i jego produkty więc...

Korallen Zucht Amino Acid HC oraz Coral Vitalizer to rozwinięcie tych magicznych skrótów!

i radzę dobrze poczytać przed użyciem! bo łatwo wywrócić sobie system na KZ, co prawda te preparaty są w "miarę bezpieczne" ale... ich przedawkowanie nie jest już takie obojętne dla korali jak np produktów Groteha typu ABC...

w telegraficznym skrócie AAHC - to aminokwasy, przyspieszają wzrost i poprawiają wybarwienie. Przedawkowane prowadzą do ciemnienia koralowców twardych oraz pojawiania się zielonego lub burego nalotu

CV - poprawia polipowanie, wzrost korali. jest to forma pokarmu. przedawkowana daje brązowy nalot, ciemnienie SPS'ów

jak te preparaty działają na miękasy nie mam pojęcia a jak można przy takiej obsadzie obserwować przedawkowanie też nie wiem... chyba jedynie po tych gluterach i nalotach na skale, szybie, itd.

Z produktów KZ to warto Zeobac i Zeostart wrzucać. Pierwsze to bakterie, a drugie to pożywka dla bakterii oraz koralowców i ten działa na miękkasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro jedna kropla jest na 100 litrów to ile wypada na 30 litrów :harhar:

Czym ja to odmierzę?

Co to KZ to mniej więcej wiem, jednak nigdy nie zagłębiałem się co takiego ma w swojej ofercie i jakie dokładnie to preparaty (nie było takiej potrzeby).

Baniaczek kolegi kawa93 wygląda bajkowo mimo swojej wielkości, jednak jak czytam posta kolegi kubek_77 to boję się aby nie wywalić czasami i tak bardzo słabo stabilnego systemu mojego wiaderka :crybaby:

Sam teraz nie wiem czy coś tam sypnąć czy dać sobie spokój, skoro czasami problemy mogą być większe niż pożytek z tego :crybaby: biednemu to jednak wiatr zawsze w oczy wieje :X


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz niestabilny zbiornik to zdecydowanie odpuść sobie takiego typu preparaty zadbaj o parametry, jakość wody a później baw się w dodatki! przynajmniej zobaczysz na co wydałeś pieniądze! bo sądzę, że przy kiepskich warunkach lanie nawet najdroższych dopalaczy mija się z celem... przysłowiowe wyrzucanie pieniędzy w błoto!

jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje określenie niestabilnego baniaka to najprędzej zainwestuj w elementy obniżające NO3 i PO4 korale na tym najwięcej zyskają a ty będziesz miał satysfakcję z dobrze wydanych pieniędzy! w tym przypadku to takie polepszenie parametrów można uznać za "dopalacz". Podtrzymuję swoja propozycję - zeobac i zoestart2

co d zeobac'a to bije ten preparat na głowę wszystkie bakterie w ampułkach! to zupełnie inna jakość! i wbrew cenie zakupu to bardzo tani preparat! bo tego nie leje się na mililitry tylko na krople! co do dawki 1 kropla na dzień to łatwo to przełożyć na 1 kropla co 2-3 dni.. dla Twojego litrażu ;) i tyle!

a i nie chciałem Cię wystraszyć swoim postem! chciałem tylko być zachował ostrożność przy produktach KZ... które ja osobiście uważam za bardzo dobre i sam stosuje!

lałem wcześniej ABC groteha i powiem tyle... to można jak dla mnie lać wiadrami i nie wiać różnicy! KZ już po tygodniu zauważalne zmiany! Po 2-3 tyg. ja osobiście nie miałem zamiaru stosować innych "dopalaczy", kolory są wręcz bajkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niestabilności to miałem na myśli fakt, że pojawiają się co jakiś czas zielone glony :crybaby: i nawet mimo stosowania absorbera zawsze gdzieś coś wychodzi, co prawda porastają tylko tylną i boczna szybę w baniaku, skała czysta, to co mogę to odsysam przy podmianach ale zawsze coś tam zostaje. Może to też wina tego że w wiaderku dość mało skały jest. Sam nie wiem czym to spowodowane jest więc tak kombinuję. Korale raz polipują jak głupie by na drugi dzień buntnąć się i pokazują mordki nieśmiało by za jakiś czas znów wyrywać się w górę.

Parametrów przyznaję się bez bicia nigdy nie mierzyłem a jak coś było nie tak to próbowałem zaradzić temu domowymi sposobami, a teraz dopiero od krótkiego czasu te dziwne humory korali nie dają mi spokoju i patrzę czym by je tu udobruchać. Testów raczej nie kupię bo przewyższy to koszt całego życia jakie znajduje się we wiaderku a priorytetem jest obecnie naprawa auta, a do AM aby zrobić testy jak narazie nie specjalnie mi po drodze :X


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kubek_77 napisał zacznij od poprawienia wody, a jeżeli chodzi o tani a moim zdaniem skuteczny sposób suplementacji to ABCM GroTecha to dobre rozwiązanie do takiego małego akwa. Pełny zestaw 4 buteleczek 100 ml możesz kupić za 80 zł max i masz w nim pierwiastki śladowe, całą masę aminokwasów i witaminy. Ja widzę różnicę po rozpoczęciu stosowania ABCM, obecnie leję 2,5 ml ABC codziennie i 2,5 ml M co 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitamin M ma 10ml na 100litrw wody tygodniowo, a jak to wygląda przy A B C?

zeobac i zoestart2...

Zeobac nie jest taki straszny cenowo zwłaszcza przy dozowaniu go w ilościach jakie są podane. Powinno się go stosować ciągle czy tylko jakiś czas? Z tego co wyczytałem to w przeciwieństwie do ABCM GroTecha nie jest to suplement dostarczający witaminy i minerały potrzebne koralowca a pomaga zbudować odpowiednią florę bakteryjną wspomagającą cykl azotowy... Dobrze wnioskuję?

ZEOstart 2 z tego co wyczytałem to bardziej ma pomóc w zbijaniu azotanów i fosforanów jednocześnie pomagając w budowie i utrzymaniu stałej flory bakteryjnej... Dobrze wnioskuję?

Tutaj niestety cena już dość spora jak za tak małą ilość.

Reasumując oba produkty KZ pomogą w utrzymaniu odpowiednich parametrów wody przy czym pomogą w dopełnieniu cyklu azotowego i pozbyciu się niechcianych azotanów i fosforanów. Natomiast suplementacja ABCM GroTecha będzie wspomagała korale niezbędnymi pierwiastkami i aminokwasami co wpłynie na poprawę i wzrostu i wybarwiania.

Tak więc najlepiej zacząć od podawania produktów KZ aby ustabilizować parametry wody a jak z tym się uporam można zabrać się dozowanie ABCMGroTecha tak?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.