Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Blue Coral Method

Rekomendowane odpowiedzi

"Blue Coral Method " ??? o co biega z tą nazwą ??


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta metoda to dopiero jazda po bandzie. Ogolnie rzecz biorac zbiorniki jada na wysokich stezeniach strategicznych jonow np mg2+ 1500mg/l Ca2+ 500mg/l etc a do tego ich wzrost jest wspomagany ludzkim hormonem wzrostu - somatotropina i wysokimi dawkami aminokwasow.

podobno przyrosty do 40cm na rok....


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

a metanaabol i omka nada się :harhar: ?

Bo hormony to drogie...


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

a metanaabol i omka nada się :harhar: ?

Bo hormony to drogie...

LOL - jak czytalem o BCM to mialem nieodparte wrazenie podobienstwa do pakowania na sterydach. Mysle ze pomimo niesamowitych efektow takie hobby traci swoj urok


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koksowanie akwa, moze i fajne ale wole robic kawe sobie samemu rano. Nie chcial bym aby ktoregos dnia wchodzac do pokoju jakis dobrze zbudowany wieloszczet trzymajac w reku pilota ogladal telewizje na kanapie... :thumbsup:

Tak na serio, to juz powoli robi sie jasne dlaczego w oceanariach wszystko takie piekne...


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wystarczy mieso z kurczaka podawac w formie jakiejs papki zamiast somatotropiny?

PS. Ktore aminokwasy sa niezbedene dla koralowcow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz i korale można somatotropina i aminokwasami pod pompować :) . Szczególnie że somatotropina nie jest tania (u nas nie możliwa do dostania chyba ze jakiś fake). Co do aminokwasów to pewnie albo BCCA albo normalne w płynie lub w roztworze alkoholowym :p . Nie wiadomo tylko jak je lać? :) . Jak mówił tester to jazda po bandzie i lepiej tego nie stosować. Bo zaraz się okaże że kreatyna też się do tego celu nadaje :p i będziemy mieli napakowane koraliki.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie jedna ferma korali też je koksuje, a potem się dziwić że tak pociągnięte korale mają się gorzej w zwykłych akwariach.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat jak dozować Somatropina-One 6mg Fiolka: (Właściwie można przekonwertować IU na mg lub odwrotnie. Na przykład:

Somatropina-One 6mg Fiolka 0.2mg lub 0,6 IU na dzień lub dwa 6mg fiolek 0.4mg lub 1,2 IU dziennie. Konwersja różni się od identyfikatora narkotyków)

thomas kay masz racje w sklepie podjechanie szczepy kupisz a w domu są na głodzie i kiszka

Ale z drugiej strony krew zawala że takie piękne sztuki w nie cały rok

Różnica 10 miesięcy Foto przed i po

I produkt można dostać i u nas http://www.weron.eu/multipower-aminokwasy-20-fiolek-po-25-ml.html

post-10476-0-30251900-1328379961_thumb.jpg

post-10476-0-17040100-1328379994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare lyzek i akwarium za male.  :lol: I znowu koszty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek:

"a metanaabol i omka nada się ?

Bo hormony to drogie."

Nie nadadza sie, poniewaz korale nie reaguja na ludzkie hormony tropowe, tak samo jak nie reaguja na somatotropine. Somatotropina jest bardzo nietrwalym POLIPEPTYDEM, czasteczka sklada sie z 191 aminokwasow, ktora w akwarium rozbija sie na pojedyncze lancuchy/ ggrupy lancuchow aminokwasow, ktore sa bezposrednio wchlaniane przez korale z wody.

pikaczu

"PS. Ktore aminokwasy sa niezbedene dla koralowcow ?" zgadnij, ktore sposrod 191 aminokwasow wchodzacych w sklad somatotropiny sa niezbedne. mozesz zrobic badania :) 191 baniakow, 191 aminokwasow (mozna zamowic oddzielne) i zajecie na kilka lat:)

Art

Moze u Was same fejki, u mnie w wawie wszystko jest, czego d*pa zapragnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos metody się nie wypowiadam, ale ten przyrost z poprzedniego posta jest do zrobienia bez żadnych cudów typu HGH.

Dokładnie! "Szału ni ma" :) Ale próbujcie kto odważny :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art

Moze u Was same fejki, u mnie w wawie wszystko jest, czego d*pa zapragnie ;)

No ja nie wiem czy nie fejki :) jak nie kupiłem w aptece to na 90% fake jeśli chodzi o HGH. Poza tym ceny są kosmiczne za15 iu 180-250 zł to chyba mówi samo za siebie :) . Co do aminokwasów tutaj można pokombinować, ktoś gdzieś kiedyś wspominał o preparacie aminokwasowym dla kur że jakaś firma go stosuje :) . Ja bym wybrał prostszą drogę i stosował aminokwasy dla ludzi. Jeśli zaś tam chodzi o Ca to kazeina bądź laktoalbumina mleka.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT : jesli somatotropina jest nietrwala i hydrolizuje w wodzie na poszczegolne aminokwasy to jest ich raptem 20 ktore buduja bialka i polipeptydy, wiec az 191 nie trzeba badac. Poza tym czesc aminokwasow moze byc wytwazana przez jakis organizm endogennie, a inne musza byc dostarczane. I stad wlasnie bylo moje pytanie ktore sa tymi egzogennymi ograniczajacymi dobry wzros korali, byc moze ktos wie.

Z ego co bylo w tekscie to chyba asparaginian ktos zapodawal w celu lepszego wzrostu.

Kilka czystych aminokwasow mam w robocie to mzoe sobie zrobie jakas podrobke markowego produktu. A sotosowanie vegety uzupelni braki glutaminianu w rafce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art w aptece musi byc recepta. tak jak na psychotropy. pilnuja tego. ale ja mam wszystko i znam takich co brali hgh. rewelacyjne efekty. nie zrobisz tego niczym innym. Skora robi sie jak d*pa niemowlaka gladka. dobre dojscie to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art w aptece musi byc recepta. tak jak na psychotropy. pilnuja tego. ale ja mam wszystko i znam takich co brali hgh. rewelacyjne efekty. nie zrobisz tego niczym innym. Skora robi sie jak d*pa niemowlaka gladka. dobre dojscie to podstawa

Oki KIDULT ja mam inne zdanie bo oprócz HGH trzeba brać insulinę :) a to bardzo wąska ścieżka :p do dwóch metrów pod ziemię :) .

pikaczu2000 znalazłem na wikipedi że glutaminian sodu otrzymuje sie z buraków cukrowych. Idąc dalej sądzę że chodzi tu o aminokwasy rozgałęzione BCCA one właśnie uzyskiwane są z buraków.

Glutaminian sodu pierwotnie uzyskiwany z glonów morskich laminaria japonica.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art masz pojecie. insulina to mozna probowac od 3 miesiaca cyklu. I To juz dla profesjonalistow co cwicza w przerwach miedzy zastrzykami. Nie wszystkie bcaa rozpuszczaja sie w woszie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nadmiar insuliny powoduje galopującą miażdżycę oraz jest czynnikiem onkogennym!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o koksowaniu w kulturystyce czy o koksowaniu korali? Bo nie sądzę żeby ktoś insulinę do baniaka miał lać... Wróćcie do tematu proszę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie frajde ma sprawic koral rosnacy miesiacami. Ma sie odwdzieczac za wklad pracy i dbanie. Ma mnie nauczyc systematycznosci i konsekwencji. Inaczej na morszczyzne bym sie nie zdecydowal. Koral ma rosnac tak jak natura go stworzyla a hobbysci dokladac wszelkich staran zeby zblizyc sie optymalnie do warunkow panujacych w morzu a nie te warunki oszukac. Wole moczyc lapy, przestawiac skalki, optymalizowac swiatlo i cyrkulacje, faldowac kolejne polacie i tak juz mojego malego mozgu zeby zrozumiec do konca ballinga i jemu pochodne. Wlewanie produktow hormonalnych do akwa a potem wycinanie pila "wystajacych rogow" co trzy miesiace to jak produkcja genetycznych pomidorow i salaty. Ja na pewno nie dam sie oszalec nawet jesli ktos wysypie mi wywrotke tego swinstwa na podworku za darmo. Nastawiam sie na same szczepki w swoim akwarium. Chce aby wyrosly same do satysfakcjonujacych rozmiarow, bez zadnych symulacji farmakologicznych. Podam im to co powinny dostac w jak najlepiej mozliwej formie. I wlasnie te dlugie miesiace oczekiwania sa najpiekniejsze. To piekne hobby ale jesli ono zmienia oblicze i przybiera postac fobii to juz niebezpieczenstwo. Pod moimi argumentami pewnie padnie tysiac anty ale zdania nie zmienie. Wole kupic pompke albo lepszy odpieniek niz zwiedzac w sklepie ogrodniczym stoiska Husqvarny po kolejny lancuch bo szybko sie tempi.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z naszch tzw. "starych wyjadaczy" tez stosowal tę metodę, z niezłymi skutkami :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który? :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt wyprodukowania 300 ml jedzenia z hgh to ponad 200 zł. Jakikolwiek brak substratów do wzrostu tzn: okresowy brak pokarmu, okresowy brak światła, duze wahania pierwiastków w wodzie może zaowocować śmiercią podopiecznych. Metoda droga i kontrowersyjna. ŚLISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.