Skocz do zawartości
Belzebub

Budowa Odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zbudować odpieniacz do mojej pierwszej solniczki.

Mam pompe new jet 1200.

Opieniacz HOB - czyli na krwedzi akwaium.

Myślę nad wykorzystaniem jednego z pojemników z TESCO:

Pojemniki.jpg

KOnstrukcyjnie chce to zrobić tak:

konstrukcja.jpg

I zastanawiam się który pojemnik nada się bardziej ?? Ten szerszy bym odwrócił aby węższa strona była u góry.

I w jaki sposób zrobić regulację piany w odpieniaczu ?

Reguluje się zaworem na wylocie wody?? zaworem na weżyku powietrza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego probowale robic tak samo.

W tej samej pompie przerobilem wirnik na igielkowy.

Niestety ma za mala moc . moze ci nie wypompowac wody na rzadana wysokosc

musisz sprawdzic czy na twoja wysokosc przepompuje ci wode przez odpieniacz

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu będzie za słaba ? widziałem że czasami ktoś wymieniał na nią w Deltecu APF600?

Które opakowanie bedzie lepsze na odpieniacz ?? Lepiej nizsze a szersze czy węższe a wyższe ?? wsumie az tak duzej różnicy w szerokość nie ma więc chyba kupie ten wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu będzie za słaba ? widziałem że czasami ktoś wymieniał na nią w Deltecu APF600?

:rofl: na pewno nikt nie wymieniał AquaBee 2000/1 na NJ1200, to o czym myślisz, to było dołożenie tej pompy jako zasilającej do odpieniacza, a w nim bąble robiła i wodę mieszała nadal pompa AB. Zobacz jak wygląda kontrukcja Delteca APF600, tam pompa główna zasysa wodę z komory odpieniacza, więc potrzebne jest dodatkowe źródło, które wodę dostarczy do tej komory i realizuje się to przez podpięcie bypassem do spływu albo pompy obiegowej lub poprzez podłączenie jakiejś dodatkowej pompki o małym przepływie, jaką jest np. NJ1200 (można ją regulować w zakresie 400 - 1200 l/h, więc się świetnie do tego nadaje), ale sercem odpieniacza nadal jest AquaBee 2000/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie lepiej odpieniacz, bo jak go wykonasz tak jak narysowałeś to nie potrzebnie wydasz pieniądze na materiał i sprzęt, bo i tak nie będzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze kup taki żeby skorzystać z tej pompy co masz

ja tak wlasnie zrobiłem i na tej pompie mam niezłe tanie pienidło

nie wykonasz taniej bo czesci cie wiecej wyniosą lub podobnie

jak chcesz model to na priva wołaj opisze ci co i jak

zeby na tej pompce tanio i dobrze pienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka nie bedzie za slaba i spokojnie ci obsluzy 200 L. Wszystko zalezy od tego jaka szerokosc cylindra dobierzesz i jaka zwezke venturi. Zasugerowal bym sie budowa Deltec MCE300. Mam taki wlasnie i obsluguje wlasnie ta pompka. jedynie co mam ochote zrobic to zmodernizowac kubek. Pamietaj aby zanuzenie pompki bylo ponizej poziomu wody akwa. Na rozruch musisz zalac woda i zamknac doplyw powietrza, zeby pompka zassala wode z akwa przewodem. Moze to zajac nawet 5-10min. Potem otwierasz zwezke i bedzie cacy. Odplyw wody zrob wyzej, bezposrednio ciut powyzej poziomu wody. Deltec ma 8cm. Mozesz zrobic mniej.

powodzenia


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie dac pompki w akwarium, przed ta rurka ?  


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie dac pompki w akwarium, przed ta rurka ?  

Moze sie okazac ze bubble straca "magiczna moc" zanim osiagna reaktor, ale w sumie to bym faktycznie poprobowal. Venturi mozna umiescic tuz przed wlotem do reaktora ale wtedy sama igla bedzie bezproduktywna. Gdyby wystarczyla tylko zwezka to mozna podbic moc pompy stosujac oryginalny impeler, wtedy na pewno venturi dostanie lepszego kopa. Wszystko trzeba by sprawdzic wlasnorecznie.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odplyw wody zrob wyzej, bezposrednio ciut powyzej poziomu wody. Deltec ma 8cm. Mozesz zrobic mniej

Nie bardzo kuumam, chodzi o coś takiego ??

konstrukcja2.jpg

Co do pompki w akwarium, myślałem o zrobieniu coś ala pudełko przelewowe z którego pompka by zaciągała wodę zebraną z powierzchni aby niwelować film.

Myśle że za podstawę posłuży opcja nr 2 z pierwszego postu, czyli pojemnik 10,5/30cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj bawiłem pompką 3,5 w i odpieniaczem zrobionym z butelki do mleka dla dzieci. Najpierw przerobiłem wirnik za pomocą pilnika i żyłki :) . Potem wykonałem zwężkę Venturiego przy pomocy szyjki z butelki pet :) resztę zrobiłem także z kawałków butelki pet. Na koniec zaizolowałem taśma teflonową. Na początku d...a odpieniacz pienił ale tylko przy powierzchni ale wkładając palucha zobaczyłem że ograniczenia przepływu powoduje że pieni pod wodą :). Po dodaniu odpowiedniego preparatu po około 5 minutach miałem w kubeczku piankę :p . Odpieniacz z wody robił mleko :) .


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belzebub, nie, nie o to chodzi.

Chodzi o to, zeby do akwarium wstawic pompe, ktora pobierze wezykiem powietrze i pusci je na igle. Na te pompe nakladasz te rure po prawej i prowadzisz ja do korpusu odpieniacza. Lewa strona byla ok.

Czyli pompe z korpusu odpieniacza "wyprowadzasz" do akwarium.

Wszystko to jest badziewie, bo woda do odpieniacza powinna byc powierzchniowa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belzebub, nie, nie o to chodzi.

Chodzi o to, zeby do akwarium wstawic pompe, ktora pobierze wezykiem powietrze i pusci je na igle. Na te pompe nakladasz te rure po prawej i prowadzisz ja do korpusu odpieniacza. Lewa strona byla ok.

Czyli pompe z korpusu odpieniacza "wyprowadzasz" do akwarium.

Wszystko to jest badziewie, bo woda do odpieniacza powinna byc powierzchniowa.

Jak pisalem w ostatnim moim poscie, pompe chcialem wpakowac do odpieniacza aby do akwarium wchodzila rura gdyż chcę zrobić to tak :

konstrukcja3.jpg

Czyli bedzie pobierana woda z powierzchni.

W takiej opcji bedzie slabiej chodzić ?? że radzicie włożyć pompe do akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pompe już mam, rurki itp to max 50zl, jak nie bedzie dzialac to faktycznie jestem nastawiony na AM Turbo Blue 1000.

A jak bedzie dzialac to mam +450 zl na piasek, sol, testy czy skale korale rybki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob cos takiego i nie kombinuj, inaczej pompa nie pociagnie wody bo wyplyw bedzie za wysoki.

post-13134-0-05353400-1329158163_thumb.jpg


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.