Skocz do zawartości
robi

Lać balinga "nie równo" ???

Rekomendowane odpowiedzi

widze że niktórzy nie wiedzą co robią z tym laniem płynów ???

Myślę, że po zbiornikach widać, kto wie, co robi i leje ;)

Witek, nie ma to dla nas znaczenia równo czy nie. Tak jak już pisałam - wyznacznikiem są stabilne parametry, a nie ilości lanych płynów.

Seb, możliwe, że brakuje tu i tam po kilka gram ;) Ale dla naszej wygody to optymalne stężenia.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wazne jaki efekt!

ehhh oczy trzeba trzymac mocno tam na lucerny, zeby nie powylazily :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie swoimi codziennymi wyliczeniami dla poszczegolnych roztworow NaHCO3 i CaCl2 Ania dowiodla, ze NaHCO3 to nie jest KH, tylko ze NaHCO3 + CaCl2 = sól NaCl + weglany wapnia (ktore mozna oznaczyc jako Ca oraz alkalicznosc).

KIDULT - NaHCO3 - to jest glown czynnik wplywajacy na twardosc wody w akwarium. Owszem CaCO3 ma istotne znaczenie ale niejako wtornie poniewaz jest stracony. Natomiast w odpowiednich warunkach (przy niskim pH) rozpuszcza sie w niewielkim stopniu i dysocjuje do Ca2+ i (CO3)2- a z kolei anion weglanowy pod wplywem protonu daje anion HCO3-

Mozesz to sprawdzic w prosty sposob:

Zrob sobie test na kH (zakladam ze masz Saliferta) Jak kolor w probowce zmieni sie na rozowy dodaj JEDEN najmniejszy krysztalek sody oszczyszczonej NaHCO3. Zobaczysz efekt.

A co do samego lania Ballinga "nie rowno"...

Ja wielokrotnie powtarzalem ze zalozenia imć Ballinga sa idealne... w warunkach laboratoryjnych. W akwarium dochodzi mnostwo dodatkowych czynnikow ktore maja wplyw na metode. Wedlug mnie glowny wplyw ma uzyta sol. Im bardziej bogata tym trudniej spacyfikowac Ballinga. Lanie nierownych ilosci plynow jest rozwiazaniem kiedy nie mozemy utrzymac rownych parametrow. Natomiast wymaga wiekszej kontroli i znajomosci wlasnego zbiornika.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,pisząc Ci o temacie ballinga miałem na myśli temat Seby o rozjechaniu równowagi jonowej,czyli tam jest odpowiedz na Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.