Skocz do zawartości
Myrcin

filtr kaskadowy

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

do mojego zbiornika przewiduję filtr kaskadowy(w sumie bardzo często tu na forum pojawia się informacja, że nie pasuje, ale dużo ludzi takiego używa i jeszcze więcej na zbiornik, jaki planuję, poleca). z tego co wiem, to nie każdy filtr się nadaje do akwarium morskiego. i tu pojawia się prośba o pomoc-jakiej firmy filtr polecacie? o ile dobrze pamiętam, to chodziło o to, że słona woda szkodzi metalowym częściom w filtrze(podejrzewam, że głównie chodzi o trzpień, na którym osadzony jest wirnik), i (podobno) niektóre filtry mają te części ceramiczne czy coś. czy ktoś może kojarzy, jaki producent ma w swojej ofercie taki filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o najważniejszym - do jakiego litrażu ma być ten filtr?

Ja w mojej kostce 44,2L (krewetka, miękaski, ślimaczki) mam AquaSZUT N500 i powiem tyle, że obleci, ale przy większym litrażu pasowałoby już ze 2 takie filtry powiesić. :/

Co do trzpienia po prawie roku wygląda niemal, jak nóweczka - nie widzę żadnych problemów. Pracuje cicho, ekonomicznie (2,5W) i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt. kostka 35x35x35, co w przybliżeniu daje 43 litry brutto. dowiedziałem się też, że w tym przypadku jeśli filtr będzie miał większą wydajność, niż pojemność akwarium, to tylko na plus, więc planuję dać filtr przeznaczony dla akwariów od 60 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Versamax FZN-3 Daje rade w takim litrażu miałem w słodkowodnym i fajnie śmigał naprawdę polecam :thumbup:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, poczytałem o tym filtrze, wydaje się być dobry, ale co innego słodka woda a co innego, gdzie poza filtracją ważną funkcją tego filtra będzie też cyrkulacja, co nie zmienia jednak faktu, że i jego rozważę. dzięki wam za pomoc, bo tak już wiem przynajmniej, od czego zacząć poszukiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moim zdaniem inne kaskady niż te z serii FZN to strata pieniędzy. FZN są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inne kaskady niż te z serii FZN to strata pieniędzy. FZN są najlepsze.

Święte słowa heh :thumbsup: Naprawdę zainwestuj raz a porządnie :whistle:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek100-ciekawe rozwiązanie, muszę też wziąć ten sprzęt pod uwagę, dzięki.

natomiast znalazłem na allegro mnóstwo części zamiennych do fzn-ek, m. in. wirniki na ceramicznych osiach, to tak w ramach ciekawostki, ale skoro mówicie, że solanka nie ma aż takiego wpływu na częsci filtra, to po co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niagara cienka :-)kaskade weź jak największą po prostu, a jak masz miejsce koło,za akwarium to idź do szklarza i będziesz miał najtaniej i najlepiej. Wtedy będziesz miał większe pole do popisu. Niagare próbowałem i nie umywa się ani do fzn-ów ani do odpieniacza ze strzykawek. Co do kaskady to chodziła u mnie aquaclear 500 - świetna.

jeżeli się zastanawiasz nad sumpem to mam do oddania przelew i małe akwarium na sumpa. Do przedwczoraj pracowało w 54 litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoich 20 litrach mam jakiegoś chińczyka co po kilkanaście zł chodzi na allegro. cichy, działa juz wiele miesięcy. Dobrze wydane pieniądze :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mam z 6 tych chińskich kaskad... Pierwszą ich wadą jest to że przepływ na opakowaniu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, drugą jest cienka rurka "wlotowa" 3 ciągłe zacinanie się wirnika, 4 jest beznadziejna rurka wlotowa w której szczeliny nacięte są "po chińsku" a 5 wadą jest hałas...

Kaskady polskiej marki kosztują więcej ale lepiej mieć jedną działającą kaskadę niż 3 śmiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z 6 tych chińskich kaskad... Pierwszą ich wadą jest to że przepływ na opakowaniu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, drugą jest cienka rurka "wlotowa" 3 ciągłe zacinanie się wirnika, 4 jest beznadziejna rurka wlotowa w której szczeliny nacięte są "po chińsku" a 5 wadą jest hałas...

Kaskady polskiej marki kosztują więcej ale lepiej mieć jedną działającą kaskadę niż 3 śmiecie...

Twoja ocena chinskich kaskad obiektywna (6 sztuk), moja subiektywna :) dobrze trafiłem z ta jedna :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Miałem jedną małą chińską kaskadę i wcale nie była taka zła. Chciałem zaoszczędzić i kupiłem 6 największych i teraz mam 6 śmieci i nauczkę żeby tamtą markę omijać z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam w morskim jedna chińską i dwie w słodkim,dodatkowo mam jeszcze wewnętrzne dwa chińczyki.Fakt w morskim pracuje u mnie dopiero 1,5 miesiąca ale tamte przeszło rok i złego słowa nie moge powiedzieć.Są praktycznie niesłyszalne,skimerki działają rewelacyjnie,bardzo łatwo się je demontuje do czyszczenia bez ściągania całej kaskady.I nie zgodze sie że przepływ się nie zgadza z podanym.Przy regularnym czyszczeniu wszystko działa ok.Acha raz ułamał mi sie kawałeczek tej części przy silniczku która się zakręca na kaskade,napisałem do sprzedawcy przysłał bez problemu nowy silniczek bez zwrotu starego :thumbup: No i cena rewelacyjna :thumbsup: za jednego FZN masz 4 chińczyki :thumbup:No i FZN przede wszystkim nie mają skimerów a bez tego moim zdaniem ani rusz .Przynajmniej w początkowej fazie akwarium. Tak więc wybór należy do ciebie.Ale ja polecam jak najbardziej.Pozdro

Ps.Nanokaczor,jak leży Ci 6 to dawaj na targowisko sam kupie coś na zapas na części.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chińczyków to widac wiele modeli jest

koledzy z Podwodnego Świata maja coś koło 40stu sztuk jednego modelu

i jeszcze żada sie nie zacinała a krecą 2 lata nimi

sam rok kreciłem takim mój pierwszy słony zbiornik+falownik

baniak był 75x20x25

z mojego doświadczenia też nie moge złego słowa o nich powiedzieć

ale z pewnościa jest tego kilka modeli i bywaja i kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tych chińskich to jakie marki mam ewentualnie omijać?

Nanokaczor, wcale bym się nie pogniewał, gdybyś je wystawił-kaskada, nawet jeśli słaba, zawsze się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te.Ale polecam ten o przepływie 600l bo 300 jest strasznie mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko AquaClear, największą jaką znajdziesz. polecam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filtr z linka to ten polecany, czy ten co mam go unikać?

nie wiedziałem, że aż tyle dostanę propozycji, ale wszystkim dziękuję. teraz bym potrzebował ze dwa dni na analizę i przemyślenie sprawy, bo jak już mam robić coś, to porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/fi...2068147230.html Odradzam nadaje się do słodkiego ~ 15l u mnie jest w 14litrach i do takiego się nadaje max . ja oceniam jego wydajność na 50-100l/h

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 mies. używm Chińczyków HBL 301 i 501, z 701 nie mam doświadczeń.

Te co mam: są tanie, pracują jako tako ale niestety zbyt głośno (musiałem zdjąc z nich pokrywy). Jak akwa nie stoi w sypialni to OK.

Z tego co czytałem na tym forum to Aquaele nie są wiele lepsze, Aquaclear owszem.

Generalnie do malego akwarium nie ma lepszej alternatywy: możesz tam umieścić zarówno wkłady typu purigen jak i mały odpieniacz.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.