Skocz do zawartości
dik-d1

Jak poznać czy jest odpowiedni potas

Rekomendowane odpowiedzi

jak w zbiorniku jest mało potasu to słabo albo wo gule nie rośnie glon wapienny ,przy zeo trzeba mierzyć a tak powinien być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy test na potas z red sea który ktoś ostatnio "reklamował" na forum, chyba rozwiązuje problem anonimowości potasu w akwa, ktoś go widział w sprzedaży w Polsce?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te świetlówki to już jaki punkt zaczepienia.

Obstawiam ze to niebieskie - a te jeszcze szybciej lecą od pozostałych.

Niektórzy T5 wymieniają co 4 miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie swietna reklame ale co tam :D

IMAG0272.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pięknie białe kolorki :thumbsup:


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak o braku potasu pisze KZ --"Niedobór potasu można okreslic patrzac na korale: Montipory zwłaszcza talerzowe maja małe przyrosty oraz ich kolory sa rozmyte i szare. Niedobór potasu może prowadzic do utraty tkanki przez koralowce rozszerzajacej sie w wielu punktach. Stylopory i pocilopory wygladaja jak by były wystawione na działanie powietrza przez długi czas. Polipy sa całkowicie schowane a kolory wygladaja blado i bez wyrazu. Seriatopory moga kompletnie stracic cała tkanke zaczynajac od podstawy w przeciagu tylko kilku dni. Różowy kolor może zmienic sie w jasno brazowy. Acropory moga stracic swoje kolory i stac sie jasne i blade. Przyrosty ustaja kompletnie. Jesli niedobór potasu utrzyma sie korale zaczynaja obumierac zwykle poczawszy od podstawy. Tubinaria Reniformis przestaje rosnac i usycha."


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem po 5 miesiącach przestałem widzieć przyrosty mam teraz 2* purple,2*actynika,2*blue plus,4* speciale ati wszystkie lecz nie mogę zgruntować dla czego u 2 sztuk stopa zaczyna bieleć pilnuje reszty 1 zaczął brązowieć a był fioletowy ,wydaje mi się że za dużo białego światła ,w starym oświetleniu były 4 niebieskie 2 białe 2 actyniki też ati ,albo dołozenie 2 dodatkowych białych speciali z powodowało zaczynam głupieć może jakieś przemyślenia dzięki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seriatopory moga kompletnie stracic cała tkanke zaczynajac od podstawy w przeciagu tylko kilku dni

to wlasnie mialo miejsce 2 dni po podaniu red sea ;) czyzby zamiast podnosci redsea wysysal potas ?? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie do czego korale potrzebują potasu ? Robiłem ostatnio test na K firmy FM i jak dla mnie to do d..y,określanie czy krzyżyk jeszcze widać czy nie jest dla mnie nie do ocenienia,za to test z Salifierta robi się bardzo łatwo.Który pokazuje prawidłowo tego chyba nie dowiem się nigdy.Mój wynik 310 a po kilku dniach miałem 340.Faktycznie montipory talerzowe straciły w ostatnich dniach kolory,stały się wyblakłe.Jutro dostanę z AF płyn na podbicie potasu.Wyjałowiłem sobie zbiornik i wytrzepałem dodatkowo odpieniaczem,ale już wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam małe zapytanie dotyczące potasu w wodzie morskiej a mianowice jak sprawdzić wysokość potasu tylko nie mówcie mi o teście na potas Kz, bo on się tylko nadaje do śmieci. Objawy u mnie w akwarium to takie, iż seratopora histerix zrobiła się zamiast czerwona brązowa a z innymi montiporami czerwonymi jest różnie. Parametry w baniaku to

No3 -2

Po4-0.02-0,04

Ph-8

Ca-400

Mg-1320

Pomiary tym testem to jest jedna wielka pomyłka i nie wiem czy brak lub słaby kolor czerwony jest spowodowany tym potasem czy może jest spowodowany inną przyczyną proszę o podpowiedzi i co z tym fantem zrobić ( lać pomału potas i patrzeć na efekty ).wielkie dzięki za podpowiedzi .

Jesteś z Łodzi to podjedź do mnie do Ci zrobię test na potas Saliferta, który pokazałem w tutorialu na forum parę dni temu. Tel do mnie 509 331026, a jak się robi ten test to sobie zobacz na osobnym wątku:

http://nano-reef.pl/topic/33114-salifert-instrukcje-do-testow/page__st__40

Co do poziomu potasu to groźniejszy jest nadmiar niż niedobór - bynajmniej tak mnie uczyli na studiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, to bardzo ważny składnik. Niech da ci do myślenia fakt iż np. metoda KZ Zeovit głównie wybija potas i bardzo ważne jest jego uzupełnianie

Tu masz o kolorach:

http://www.reefmania...korali-sps-1761

tu masz troche o potasie:

http://nano-reef.pl/...powiedni-potas/

poziom powinien byc analogiczny do Ca - jakies 380-410

Ale.. ni eprzesadz bo wysadzisz korale ;-)

PS. Inmar a twoje 320 to... moim zdaniem o 80 za malo

300 to granica - ja lalem, nae w red sea coral pro jest sporo potasu wiec poziom trzyma sie na 400

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirekaju, i jak efekty? tez sie zastanawiam nad ich preparatami. Po KZ mam wrazenie ze to druga mega super firma w solach i preparatach


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie potas wg saliferta 460 negatywnych zmian w koralach nie widac ale jednak sporo za duży


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, to bardzo ważny składnik. Niech da ci do myślenia fakt iż np. metoda KZ Zeovit głównie wybija potas i bardzo ważne jest jego uzupełnianie

Tu masz o kolorach:

http://www.reefmania...korali-sps-1761

tu masz troche o potasie:

http://nano-reef.pl/...powiedni-potas/

poziom powinien byc analogiczny do Ca - jakies 380-410

Ale.. ni eprzesadz bo wysadzisz korale ;-)

PS. Inmar a twoje 320 to... moim zdaniem o 80 za malo

300 to granica - ja lalem, nae w red sea coral pro jest sporo potasu wiec poziom trzyma sie na 400

Dzięki za pierwszy link,ciekawy,drugi to ten w którym piszemy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestes na granicy , nie dozujesz? Az dziwny taki level.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - sorki nie zauwazylem :-)

ostatnio wklejalem link o oceanach - tam bylo co robi potas

To wpis dot. problemow z SPSami:

"Moje też tak bielały przyczyna niski potas na tescie KZ było 210 zamiast 380 , sprawdz potas."

I tu masz wersje slabo przetlumaczona:

http://orphek.com/pl/led/about-orphek-led-lighting/about-corals/

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodzi preparat na podniesienie potasu z AF.Test z FM pokazał mi 280.W sumie test ten mi robił Truskawa a mi on wyszedł 450,dlatego kupiłem Salifierta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć jak wyrównać potas.Mój poziom potasu w akwarium to 350 mierzony salifertem.dozowałem potas AF i ciagle mam 350 .Zacząlem dozować 3 razy więcej jak na ulotce ,żeby podbic i dalej mam 350.wziałem od kolegi na próbe test taki sam saliferta i tez pokazuje 350.Okazało się,ze posiadam też potas KZ i dozuje go teraz.na ulotce jest 1ml na 100 litrów a aj dozuje 3 ml na 100 litrów i dalej mój poziom jest 350.Jak to podbic ,żeby było na poziomie 390-400?całe wiadro mam nalać od razu?Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas DIY

mieszamy 250g KCI + 30g K2SO4 na 1L wody.

1ml = 1,44 ppm K w górą w 100L

Ja tak podbijam w razie potrzeb.

Pytanie, jak to się stało, że tak ci ten potas spadł ? Chyba przespałeś podmiany albo jedziesz na zovicie.

Albo masz błędne zasolenie i stąd błędny wynik.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas DIY

mieszamy 250g KCI + 30g K2SO4 na 1L wody.

1ml = 1,44 ppm K w górą w 100L

Ja tak podbijam w razie potrzeb.

Pytanie, jak to się stało, że tak ci ten potas spadł ? Chyba przespałeś podmiany albo jedziesz na zovicie.

Albo masz błędne zasolenie i stąd błędny wynik.

Podmieniam wodę raz w tygodniu 10%.zasolenie 1,024.Nigdy nie dozowałem potasu i nigdy nie dozowałem soli bez soli.le dlaczego od tygodnia leje tyle potasu i nie mogę go podbić?Nie stosuje zeovitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym zaczął od potwierdzenia poprawności zasolenia.

Sprawdził bym również ile potasu jest w solance którą przygotowujesz do podmian.

Potwierdzając, że zasolenie właściwe, wiedząc, że w solance jest również nie zaniżony potas zaczął bym dozować.

Sam test też warto było by sprawdzić ale z tym pewnie ciężko bo mało kto to mierzy.

Montipory talerzowe nie zrobiły się burę albo nie zaczynają tracić tkanki ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym zaczął od potwierdzenia poprawności zasolenia.

Sprawdził bym również ile potasu jest w solance którą przygotowujesz do podmian.

Potwierdzając, że zasolenie właściwe, wiedząc, że w solance jest również nie zaniżony potas zaczął bym dozować.

Sam test też warto było by sprawdzić ale z tym pewnie ciężko bo mało kto to mierzy.

Montipory talerzowe nie zrobiły się burę albo nie zaczynają tracić tkanki ?

Sól stosowałem AF bez probiotyków.Od miesiąca stosóję sól FM i tam jest napisane 380-400 mg/l.dwa testy do porównaia stosowałem i dwa tak samo pokazują 350 potasu.U mnie ogólnie wszystkie korale dostały w tyłek bo bardzo dużo skały wywaliłem i zachwiałem zbiornikiem ale talerzówki jedyne chyba nie pokazały po sobie poznać ,ze coś w wodzie nie tak,refraktrometr tez kalibrowalem dla spokojności i raczej pokazuje zasolenie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czynnik ludziki wykluczyłeś.

Dolać chyba będzie trzeba, tylko zwróć uwagę, że gotowe preparaty zazwyczaj stosuję się do dozowania ubytków, żeby dźwignąć poziom na pewno należy więcej wlać, tylko pomału i z rozwagą.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.