Skocz do zawartości
Sebastiann2

[270] Początki pierwszego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już szkiełko i powoli wszystko składam :-)

Jeśli mogę Was prosić o ocenę i jakieś uwagi.

Narazie tak:

Baniaczek 83x60x55

Mebelek zrobiony przez Inmara z forum za co serdeczne dzięki.

Powycinałem otwory na śrubunek

Wentylacja jest z dwóch stron po przekątnej.

Sump z 3 przegrodami.

Spływ wody 32 i podłączone do komory z odpieniaczem

Rewizja wody 25 i podłączone do komory z odpieniaczem. Mogło być odwrotnie wiem ale tak dostałem wszystkie podłączenia i już chyba nie będe wymieniał. Pompa obiegowa 2300 więc gdyby nawet coś się zatkało w spływie to rewizja nadąży przy takiej pompie.

Powrót pionowo do akwa połączony kawałkiem silikonowej rurki. Niestety nie miałem końcówek 45st. i dałem wszystkie 90st.

Jeszcze nic nie jest posklejane i gdybym się w czymś mylił to mogę pozmieniać. Jutro robię prąd.

Komin mam wysmarowany silikonem akwarystycznym. A tło z zewnątrz oklejone folią samoprzylepną.

post-8500-0-62530600-1329088415_thumb.jpg

post-8500-0-91302300-1329088430_thumb.jpg

post-8500-0-88016200-1329088449_thumb.jpg

post-8500-0-63474600-1329088462_thumb.jpg

post-8500-0-73719200-1329088479_thumb.jpg

post-8500-0-83629800-1329088497_thumb.jpg

post-8500-0-65970200-1329088510_thumb.jpg

post-8500-0-98629700-1329088522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko wygląda ladnie i pewnie będzie śmigac az milo :thumbup: tylko zawiasy zardzewieją w drzwiach hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, no tylko opier....ć :) Tak ładnie wszystko zrobiłeś a z powrotem taka fuszerka ? :)

Czemu nie chcesz tego na loc-line ? (oczywiście to też jest ok, żeby nie było :) ), tyle że na Loc-linach masz większą możliwość sterowania powrotem.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcę kupić folię w płynie i posmarować cały mebelek ze środka no i zawiasy też jakoś zabezpieczę.

Jeśli chodzi o loc-line, czyli o dyszę wylotową ? Jeśli tak to nie kupiłem dlatego że gość mi powiedział że to drogie i szkoda kasy i można zrobić coś takiego samemu. W sumie mogłem to kupić... Jak wkleję te kolanka to można potem to rozłączyć ? Czy lepiej od razu ten wylot wymienić bo wizualnie lepiej by był ten oryginalny chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koszty strasznie duże :) ......... przy inwestycji to to pikuś bo potrzebowałbyś tak:

ZŁĄCZKA REDUKCYJNA GWINTOWANA 25MM

+

ADAPTER 1/2'' LOC-LINE

+

TRÓJNIK 1/2'' LOC-LINE

+

2 x PRZEWÓD GIĘTKI 1/2'' LOC-LINE

+

2 x DYFUZOR 1/2'' LOC-LINE

I tyle i masz super wygląd i sterowanie strumieniem x 2.

Koszty możesz obniżyć nie robiąć podwójnego wylotu tylko pojedynczy ( to wtedy minus trójnik, jeden przewód i dyfuzor)

Oczywiście ceny sobie sprawdź, w kilku miejscach - to jest tylko przykład. Ale Rafała można polecić.

:welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak to zrobię :-)

A jak inne żeczy bo kombinowałem nad tym spływem i rewizją czy tego nie zamienić? Ale tak jak pisałem ta pompa 2300 raczej mieszkania nie zaleje co myślisz zmieniać również czy zostawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny układ w swoim i lata to wszystko na AM OR 2500 i jest super.

Aha, Seba weź tam dopisz wymiary szkła, bo jakoś nie wiem ile to to ma ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :thumbsup:

Jutro obdzwonię zoologiczne czy mają takie loc-line bo niechce mi się jechać do erybki bo mam kawałek.

No i jutro z prądem się bawię :thumbup: Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamów u Tomka i Ci przyśle, pamiętaj....... spokój, spokój i........spokój. Jak dwa dni później odpalisz to nic się nie stanie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :thumbsup:

Jutro obdzwonię zoologiczne czy mają takie loc-line bo niechce mi się jechać do erybki bo mam kawałek.

No i jutro z prądem się bawię :thumbup: Dzięki.

Koniecznie zapodaj loc line i na kolanku łukowym przepływ bedzie o wiele lepszy :thumbup:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że się napracowałeś w nocy :)

Super ci to wyszło, jeśli chodzi o powrót to posłuchałeś Pana z E-rybki ?

Każdemu tak doradza i ja też tak mam, tylko że ostatnie dwa kolanka nie mam sklejone, tylko połączenie trzyma się na taśmie teflonowej na wcisk i dzięki temu mogę ustawiać sobie kierunek jak mi sie podoba w pionie i poziomie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Gość z erybki tak dał :-)

NO a teraz śniadanko i do pracy :whistle: Dzisiaj prąd. Specjalnie wolne wziołem hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygłupiaj się z tym powrotem. Od pompy masz pięknie prościutko, a no końcu 3 kolana 90st. kup łuk 90 st i lockline jak pisał skoczek i będzie super.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

Czy impregnujecie, zabezpieczacie czymś swoje szafki od wilgoci ? Tak gdzie jest sump ?

Ja kupiłem szkło w płynie i mnie krew zalewa teraz muszę wszystko zmywać bo ochydnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie złącza od środka zabezpieczyłem silikonem i nic więcej


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja oki po za najważniejszym nawierć 3 mm otworek do odpowietrzenia powrotu z pompy ,w przeciwnym razie woda po wyłączeniu prądu zassana zostanie przez powrót i cofać się będzie aż do końca kolana wylewając wodę sump nie pomieści otworek około 1 cm pod powierzchnią tafli wody na wysokości końca grzebienia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i aktualizacja :lol:

Dziękuję za poradę co do wylotu wody. Mam już łuk i lock-line. Wszystko już posklejane.

Od 17 lutego zalewałem wodą RODI a 120 l miałem z pracującego zbiornika. W sobotę kupiłem 34 kg. odgazowanej żywej skały w erybce. I było układanie skały. Ja nie wytrzymałem presji budowniczego i dokończyła moja żonka.

Później bawiłem się w ustawianie wody w kominie tak aby było cichutko. No i po paru godzinkach wreszcie się udało. W niedzielę płukałem skałę pompami cyrkulacyjnymi, odmulacz także poszedł w ruch. Po trzech dniach gdy nic nie wyszło ze skały, nie wytrzymałem presji i wsypałem piach.

post-8500-0-56630400-1329856243_thumb.jpg

post-8500-0-98492800-1329856258_thumb.jpg

post-8500-0-42233800-1329856272_thumb.jpg

post-8500-0-54610700-1329856283_thumb.jpg

post-8500-0-12878700-1329856295_thumb.jpg

post-8500-0-59154500-1329856306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :clap:

Ciesze się że posłuchałeś naszych rad apropo wylotu :rambo:

Teraz już z górki :evil: :evil:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie wygląda ta moja szafka :welcome: Niepotrzebnie impregnowałeś tą szafkę a zawiasy zardzewieją za rok może później jeśli wentylatorek będzie chodził na wyciąganie non-stop.Jak zardzewieją wcześniej tak,że nie będą się otwierać to dostaniesz nowy komplet gratis.Z szafką jak ci się nic nie wyleje 20 razy to ją będziesz miał na 10 lat.

Tak poza tym całość ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panika zaczęła się gdy odpieniacz po trzech dniach nie zaczął nic pienić. Wielkie dzięki za cierpliwość tłumaczenia dla Sebastka i Seb co do tłumaczenia co może być nie tak. Ale uspokoiłem się dzisiaj rano. Wczoraj wieczorem wsypywałem piach a dziś rano patrzę a tu pół kubka syfu z odpieniacza. Od razu się uspokoiłem.

Miejsce pompy jest tymczasowe będzie w tej samej komorze co odpieniacz.

Woda powoli klaruje się na kryształ. W erybce dali mi jakieś bakterie w szklanych ampułkach. Pierwsze to Bioptim i drugie Biodigest, chcę dzisiaj wyłączyć odpieniacz na 3 godz. I wlać te bakterie. Mam pytania jeszcze czy mam coś lać oprócz tych dzisiejszych bakterii do zbiornika podczas dojrzewania, czy przejmować się różnymi glonami zielonymi, jakaś gąbka żółta coraz bardziej rośnie i coś podbnego do gluta koloru białego. Jutro podeślę zdjęcia tego bo dziś już limit wykożystany. :harhar:

post-8500-0-88295100-1329857221_thumb.jpg

post-8500-0-60345300-1329857236_thumb.jpg

post-8500-0-55231800-1329857252_thumb.jpg

post-8500-0-02391200-1329857265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zamatowałeś zbiornik membrany odwrotnie (5foto) odciek jest u góry i wylot RO to chyba nie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecają w jeden dzień dać Biodigest a na następny Bioptim.Odpieniacz możesz wyłączyć nawet na całą noc po podaniu bakteri wtedy lepiej się osiedlą.Oczywiście tak możesz zrobić póki życia nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.