Skocz do zawartości
dyszka17

300l w obiegu by Dyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chyba pora zacząć swój wątek, po wielu kombinacjach i oszczędnościach udało się stworzyć coś co z biegiem czasu mam nadzieje będzie cieszyć oko :)

Na razie stworzyłem szafkę DIY, na której stoi stare (w sensie używane) akwa od Qba25, którego pozdrawiam i dziękuję bo bez fajnej używki po taniości bym pewnie wcale nie ruszył z projektem, mam nadzieję że będę godnym następcą :)

-akwa 120x45x50 na pierwszą solniczkę wystarczy, wiem że dla większości z Was minimum 60cm żeby osiągnąć fajną głębię.

-sump 50/50 dwu komorowy, w jednej odpieniacz by Erni (również pozdrawiam, fajny sprzęt za fajne pieniążki) na pompie 2000/h a w drugiej komorze pompa obiegowa atman 2000. Oświetlenie to na razie 4x54W ale docelowo 6 lub nawet 8x54W.

pompy cyrkulacyjne to 2x jvp 100 i 1x jvp 200. Dzisiaj zamontowałem filterek RO/DI i zaczynam gromadzić wodę :)

Na razie chyba tyle chociaż pewnie o czymś ważnym zapomniałem

A tu parę fotek, tylko jakość z telefonu ;)

20120114162848.jpg

20120120164612.jpg

20120124184847.jpg

20120124184908.jpg

20120123193254.jpg

20120211161048.jpg

20120213171255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę projekt prawie identyczny jak mój i stelaż też ,co do oświetlenia to te 4x54 to na miękkie i lpsy styknie spokojnie i jakieś łatwe twarde tez

poz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa zalane, dziękuję za żywą wodę :) na razie skałka nie ułożona wiec nie robię zdjęć bo wstyd :thumbsup:

Ale już zobaczyłem dwa zwierzaki... :)

zielona menda czyli żarłacz morderca? :) na razie malutka z 2cm i trochę poturbowana

20120219105730.jpg

Czy to aiptasia?

20120219105547.jpg

Pożyczyłem aparat i kiepska jakość bo muszę się męczyć tel. ale mam nadzieję, że coś rozpoznacie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze w koncu zalales :clap: :clap: :thumbsup:

teraz na spokojnie , niech ci dojrzeje i do przodu :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jakieś łatwe twarde tez

poz

to znaczy jakie :blink:

@dyszka17 - fajnie się zapowiada - tylko spokojnie i powoli :)

zaplanuj sobie co chcesz mieć w akwarium miękkie,lps,czy sps ?

miękie & lps

sps

lps (nie które) & sps

i idź w tym kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT to już mam zaplanowane, jak na razie chcę miękkie i kilka lps :) a potem się zobaczy co się w głowie urodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

pamiętaj że jest coś takiego jak wojna chemiczna korali - żebyś nie był zdziwiony -sam to przeszedłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT rozwiń proszę wątek o wojnie chemicznej


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

AnT rozwiń proszę wątek o wojnie chemicznej

to chłopaku pojechałeś :wallbash:

podstawy się kłaniają

ale proszę

tu masz o parzeniu się korali

http://nano-reef.pl/...__1#entry338214

http://www.reefmania...-morskiego-2502

http://www.eureknews.pl/index.php/rosliny-i-zwierzeta/740-wojny-koralowe.html

poszukaj trochę wysiłku nie zaszkodzi

potem piszą ze korale lecą :wallbash:

@Dyszka sory za offa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być złośliwy AnT, jednakże nie chodziło tu o mnie... czytać i rozumieć PLS


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 15 dniach zaczęło się coś dziać :)

usunąłem jedną biedną aiptasię którą zobaczyłem w pierwszy dzień w nadziei, że tylko ta jedna jest w baniaku, ale teraz już wiem w jakim błędzie byłem bo widzę już je wszędzie :) w baniaku robi się powoli zielono i fioletowo, znalazło się też parę rurówek, gąbek i "bubble algae" czy jakoś tak które na początku mnie przeraziły po przeczytaniu paru tematów o plagach, ale już to olałem i czekam z nadzieją aż same pójdą na wieczną rafę. :)

Kilka fotek :)

99687531.jpg

76128206.jpg

42195192.jpg

24482826.jpg

aha i jeszcze taka rurówka, która jest dla mnie trochę dziwna bo nie ma samego pióropusza ale też wypuszcza polipa jak jakieś szczęki :)

46714131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz te mozliwosc, delikatnie kazda kulke tego parszywego golnu zdjac (bez zgniatania) i to opanowac, nawet wyjmujac skale z akwa i robiac to w wodzie z podmiany. Za miesiac nie dasz rady. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki miałem plan jak myślałem, że mam 2 kulki ale tego jest dosyć dużo jak się lepiej przyjżeć :( i tak połowy pewnie nie zdejmę bo albo nie zobaczę albo co gorsza rozwalę i mam nadzieję, że same pójdą jak u niektórych kolegów którzy właśnie nie ruszali, nie majstrowali i raczej po pewnym czasie dogorywają a nie tworzy się plaga :) zobaczymy, zaryzykuję najwyżej za miesiąc będę płakał, że nie posłuchałem :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dyszka Stani dobrze prawi wywalaj to odrazu i nie licz na to że samo odejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wywalać? wydłubać z kawałkiem skały poza akwa czy to lekko siedzi i da się to jakoś odessać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalaj albo wrzuć borsuka i nie karm go :thumbup: on to też opanuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

delikatnie odrywaj ze skały bo fajnie odchodzi.Mi pomógł mitrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady, jutro podejmę próbę i spróbuję się pozbyć dziadostwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam czym bo kończę walkę z glonami ale już bieleją i chyba zdychają z głodu :) a z obsady praktycznie tylko ekipa czyszcząca :) musisz kiedyś do mnie wpaść zerknąć na fito jako fachowiec bo nie jestem do końca pewny czy wszystko jest ok :) za 2 tygodnie wrzucę jakieś foto :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.