Skocz do zawartości
kbos

Krystalizacja soli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem...

moja kochana mama wyniosła mi sól morską na balkon podczas mrozów i sól skrystalizowała się. Moje pytanie jest następujące: czy taka sól nadaje się do ponownego użytku?

proszę o szybką odpowiedź


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzucić szkoda ;) zwłaszcza, że masz akwarium 30 litrów a w nim miekkie i lpsy co najwyzej? Jesli tak to ok (jesli masz testy to zrob sobie jakie masz w solance MG, Ca, Kh). Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft dobrze prawi, rozrób litr i sprawdź testami, jak trzyma podstawowe parametry to śmiało używaj


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapomnij opisać wyniki , ciekawy temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po rozpuszczeniu nie pozostanie na dnie osad to się nadaje. Jak będzie na dnie osad to się nie nadaje.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrystalizowala? czy moze tylko sie zbrylila? Jesli zbrylila to po prostu ja rozkrusz np palka do ciasta.

A to ze zlapala troche wilgoci nie zmienia jej skladu. Wiec powinno byc ok.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...z wlasnego doswiadczenia wiem ze jak sol nie jest idealnie sucha i sypka to nadaje sie tylko do kosza,choc w Polsce zima to mozna posypac...Nie zbiedniejesz jak kupisz nowa sol,szkoda experymentowac moim zdaniem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól po rozpuszczeniu ma osad na dnie naczynia.

a jeśli chodzi o parametry to niestety nie mam testów ;/


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jaki sposób coś może się ulotnic z soli. Przy zlepianiu sie cząsteczek moze wyłapac jedynie coś z powietrza.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tą sól.Osad pokazuje że coś z nią nie halo ,ryzyko niewspółmierne do kosztów.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nową sól . dzięki za rady :)


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.