Skocz do zawartości
Qlfon

Ortograficzne przepychanki

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitanie :) Autokorektę mam włączoną. Ba, na dwu oknach, otwarte dwa fora. na jednym podkreśla, na innym nie. W tym samym czasie. Czary jakieś czy co :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pewnie czary bo właśnie zauważyłem że u mnie wcale nie działa na żadnym forum i na żadnej stronce :D

A opcja jest włączona.

Zapewne jakaś magiczna kombinacja klawiszy tutaj pomoże.

...

Weź zobacz takie coś, klikasz prawym na oknie gdzie wpisujesz tekst i rozwinie się menu i tam odszukaj polski i zaznacz.

U mnie zaczęło działać.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście też nerwica na "K" trafia gdy czytając jakiś post jakiegoś użytkownika muszę się zastanawiać co to jest za wyraz (lub kilka ) zamiast zastanawiać się nad sensem wypowiedzi.

O ileż prościej każdemu czytałoby się wypowiedzi gdyby wszyscy pisali zamiast :

hcialbymwas szanowni koleszy poinforomfac sze jutro bedzie pszepieknapogoda

( Ależ ciężko się pisze takie rzeczy :) )

coś takiego:

Czy w 30 litrach można mieć Salariasa ?

Pomijając kilka rażących błędów ortograficznych jest po prostu nieczytelne i przynajmniej mnie przyprawia o spazmy.

Nie tylko z ich powodu, ale ( a może przede wszytkim ) trzeba je czytac minimum dwa razy: pierwszy raz po to żeby "odcyfrować" co ktoś chciał napisać, i drugi raz po to żeby zrozumieć przekaz.

Rozumiem literówki ( sam w poprzednim zdaniu popełniłem dwie, a mimo to zdanie jest czytelne ) - każdemu może się palec omsknąć.

Rozumiem interpunkcję - nie każdy jest polonistą - stylistykiem.

Rozumiem orty - niektórzy są słabsi z tego, piszą z kom i nie mają pomocy ze strony przeglądarek, do tego przebywając dłuższy czas za granicą zwyczajnie zapominamy o niej ( nie używana wiedza zanika ).

Ale !

Ludzie kochani, po pierwsze nie zawsze wszyscy piszą z komórek, a poprawienie podkreślonych błędów przez kliknięcie wyrazu i wybranie opcji myszką nie trwa godziny, ba nawet minuty !

Po trzecie szanujmy się nawzajem i swój czas.

Pamiętajmy że to w jaki sposób piszemy na forum świadczy o nas samych. Jeśli sami jesteśmy takimi ignorantami, że nie interesuje nas w jaki sposób piszemy komuś odpowiedź/zadajemy pytanie/oznajmiamy opinii publicznej co mieliśmy na obiad to nie oczekujmy że będziemy inaczej odbierani przez innych.

Po czwarte i chyba ostatnie: nawet jeśli jesteś dys...(cośtam) to nie usprawiedliwia Cię to przed wytykaniem błędów. Nawet jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć zasad pisowni, to można się nauczyć pisać ( w miarę ) poprawnie poprzez wyuczenie w sobie nawyku pisania danego wyrazu w ten, a nie inny sposób. A jeśli Ci się nie chce to znaczy że jesteś leniem i ignorantem, co znowu nie wróży dobrze Twojemu baniakowi i zwierzętom ( ooo... garbik ma ospę .... nie chce mi się go leczyć .... ).

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dajmy się zwariować . Błędy muszą być poprawiane nawet jeśli się piszę bez ogonków ale poprawnie nikt się nie będzie czepiał. Szanujmy się nawzajem ale szacunek dla naszego języka jest też ważny , zasłanianie się śmieciowymi zaświadczeniami jest nie na miejscu. Piętnować błędy i basta . Za klasykiem do wszystkich leni "Kończ waść wstydu oszczędź"


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BZDURA!!!! takie pisanie ze bledy to brak szacunku. Ja Was lubie wysztkich, ale moge przestac pisac bo laski nikt mi nie robi

harhar.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BZDURA!!!! takie pisanie ze bledy to brak szacunku. Ja Was lubie wysztkich, ale moge przestac pisac bo laski nikt mi nie robi

harhar.gif

Gżęgoż mne chodzi gluwnie o te wsystkie posty kture niemajom wogule rzadnego zwionzku z jenzykiem polskim.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mojego imienia jeszcze nikt nie zgwalcil. thumbsup.gif

Osobiscie wole czytac posta z bykami, ale ciekawego merytorycznie i na temat akwariumow niz poprawna polszczyzna w temacie "Co bym chcial, albo se ponarzekaam bo mnie denerwuje.

Jak ktos ma problem z rozszyfrowyaniem postow to proponuje trenowac na czytaniu morszczyzny w jezyku obcym. Skoncza sie kazaniacoffee.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak o to poznaliśmy zwolenników czytania dobrej ortografii i zwolenników dobrej zawartości postu.

Mi ostatnio zdarzył się ambaras, zrobiłem dwa głupie byki których nie mogłem poprawić bo była zablokowana edycja mojego postu.... :/

Pisząc pismo odręcznie można jeszcze się usprawiedliwiać tym, że jest się dyslektykiem czy dysortografikiem (?)

Ale pisząc na klawiaturze komputera i akceptować czerwone podkreślenie na ekranie to już jest LENISTWO moi mili, komputer za nas myśli nad błędami, wiadomo, że doskonały nie jest ale zawsze pomoże... i nie skorzystać z jego pomocy to już jest LENISTWO...!!!!!!!!! ja osobiście mam dokumenty na dysleksję. Ale komputer mi pomaga w poprawianiu błędów więc zakrywanie twarzy na forum tym papierkiem było by po prostu idiotyzmem z mojej strony.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna glos w dyskusji...

nie pisze polskich znakow, bo (jesli nie popelniamy razacych bledow ortograficznych lub nie wiemy, co to interpunkcja) nie wplywaja one (poza przerysowanym przykladem prof. Bralczyka) w zaden sposob na czytanie selektywne, a IMHO glownie takiego uzywa sie na forum... ot taka nuta belfra "sie mi" wlaczyla :)

przypomne tez... wystarczy poczatek i koniec wyrazu, zeby zalapac "o co kaman" :)

zgodze sie tez z kolegami, pisanie w innych jezykach "oducza" korzystnia z prawego przycisku ALT.

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawni jestescie , ale to chyba nasza domena narodowa ze z igly mozna zrobic widly :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pol zgadzam się, istna "woda na młyn" <_< takie to polskie :whistle:


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon jesteś niemiły, niesympatyczny i chamski dla ludzi.

W ogóle to forum Ci się pomyliło i chyba za dużo szkół skończyłeś. Zupełnie jak nasz słynny specjalista od leczenia dzieci wykorzystywanych seksualnie. :thumbdown: Psujesz klime, aż się boje pisać,bo z polaka byłem raczej mizerny. Jezu czy z (polaka) nie powinienem napisać z(P).Kończę bo nie wchodzę na te super forum aby czytać takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest forum nano reef jak ktos chce pisownie to niech se ida na forum jezyka polskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wtrącę, pewnie z racji wieku.Często pisałem tutaj bez ą,ę,ć,ż itd. Wynikało to z braku polskich czcionek w Windows Home. Od kilku dni mam polskiego Windows i będę się starał pisać poprawnie po polsku.Jeśli to komuś przeszkadza to i tak będę uparty.Uwaga do Tych którzy nie przywiązują wagi do języka ojczystego: może piszmy po arabsku lub rosyjsku, tam trudniej o błędy bo języki uboższe.Nasz Język to dziedzictwo narodowe i trzeba je kultywować. Zauważcie że piszę to z zagranicy.W którymś poście napisałem: Boże, ortografia. Jeden z kolegów udzielających się mocno na tym forum zrobił mi uwagę że ja też popełniam błędy ortograficzne, ale chyba nie za bardzo wiedział co to ortografia bo jakoś w cytowanym przez Niego poście błędów ortograficznych nie znalazłem, więc zostawiłem to bez odpowiedzi.Spróbujmy się postarać pisać poprawnie bo to też obraz naszej polskości.To też wyraz szacunku dla reszty forumowiczów.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes,

a pamietasz Brunera? On tez mial klopoty z "Grzegorz Brzeczyszczykiewicz" :nuke: Ale sie staral, tylko mu sie szczena zlamala :rant:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, Brunner był w "Stawce większej niż życie" a scena z: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz z "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" :yes

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, ale tam tez byl Brunner :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta super jest siedzieć za granicą i patriotę udawać.Wracaj i spróbuj za naszą kasę przeżyć.

Gdyby to ode mnie zależało to bym takim prawo głosowania w wyborach np. na prezydenta odebrał.

Bo niby co taki wie jak go tu z nami niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omada,

ja juz nawet patrioty przed Toba udawac nie chce.

Malo wiesz i tyle. Podpowiem, ja uciekalem za komuny, prawdopodobnie w czasach, gdy Cie jeszcze na swiecie nie bylo lub byles po innej stronie.

Nie oceniaj innych gdy ich nie znasz. To, ze tam mieszkasz i chcialbys innym odbierac prawo do glosowania dyskwalifikuje Cie w moim, innym swiecie.

No i chyba troche musialem Cie gdzies zdenerwowac, bo tu jakby nie miejsce na takie Twoje zdecydowane oswiadczenia?

Pa

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta super jest siedzieć za granicą i patriotę udawać.Wracaj i spróbuj za naszą kasę przeżyć.

Gdyby to ode mnie zależało to bym takim prawo głosowania w wyborach np. na prezydenta odebrał.

Bo niby co taki wie jak go tu z nami niema.

Tak po meczu mi się udzieliło... Gówno prawda, zabierz sie do roboty to nie bedziesz musial nigdzie jechac.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta super jest siedzieć za granicą i patriotę udawać.Wracaj i spróbuj za naszą kasę przeżyć.

Gdyby to ode mnie zależało to bym takim prawo głosowania w wyborach np. na prezydenta odebrał.

Bo niby co taki wie jak go tu z nami niema.

Widzisz, nie głosowalem bo nie mam takiego prawa.Myslisz że za granicą jest super? G... wiesz. To jest temat o poprawności stosowania języka polskiego na forum. offtopujesz.malutki i głupiutki jesteś...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera a chciałem wstawić tylko żart , echh :wallbash:


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok,

tylko czasami robi sie przykro, gdy takie cos sie czyta :wallbash:

Co do kasy, powiem Ci szczerze; wielu moich znajomych zarabia w Polsce wiecej niz ja w Niemczech. Moze kwestie szkoly, zaradnosci, odwaznych decyzji ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani @ Pasek dzięki za wsparcie,ale temat dotyczy stosowania języka polskiego w pisaniu postów.Nie offtopujmy, proszę.A co do omada to przecież On wie lepiej... :unworthy:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.