Skocz do zawartości
Tester

No i stalo sie - nie mam pradu :(

Rekomendowane odpowiedzi

W calym dom jest tylko u nas w pionie brak.

Lece lac wode...

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia...


Kupię: Ricordea - kolor pomarańczowy,różowy,czerwony,niebieski , Favia-Favites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi przedłużacz (może starczy) i do znajomego sąsiada

Może główny bezpiecznik z pinu wywaliło sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak wczoraj w nocy, o godzinie 3 obudziło mnie siorbanie.

Żona powiedziała że jestem stuknięty :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siorbanie w nocy

o tak to słona goraczka morska :rofl:

Tester moze choć upsa skąds wykombinowac na obieg

lub jak kolega napisał przedłużacz i od sasiada,z piwnicy itd do czasu naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem :) na szczescie pogotowie energetyczne przyjechalo w ciagu 90 min

ale dobra strona tego jest ze zdecydowalem sie na zakup UPSa i pompki na baterie :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci... Co znaczy ze UPS daje 1500VA? Co to za jednostka "voltoamper"? I druga sprawa... zakladajac ze pompa ma 20watt to ile bedzie sie krecic na takim UPSie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś UPSa 1500VA i średniej klasy komputer+monitor pracował około 25-35min (jak był nowy UPS)

Teraz mam akumulator 110Ah i przetwornice 300W po teście pompa 30W+ cyrkulator 7W pracowały przez cała noc potem wyłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siorbanie w nocy <_<

Tak...ja mam sump nieco do bani i raz zalałem szafke bo prądu nie było przez 10 minut podajże.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iloczyn Volta i Ampera to Wat :smoke:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice działają jak typowy ups, tyle że można podłączyć większe akumulatory np. tahttp://allegro.pl/ups-zasilanie-awaryjne-300w-z-ladowarka-sinus-hit-i2156687180.htmlka lub http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-ups-300-pelny-sinus-aku20ah-i2116335234.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś UPSa 1500VA i średniej klasy komputer+monitor pracował około 25-35min (jak był nowy UPS)

Ale ilość VA ma się nijak do czasu pracy, mówi tylko o mocy sprzętu, który można podpiąć. Liczy się głównie pojemność akumulatora w UPSie, jego moc dla naszych potrzeb jest bez znaczenia (chyba że ktoś chce pod niego podpiąć całe oświetlenie i grzałkę).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czasow gdy zajmowalem sie aktywniej astronomia mam dwie latarki akumulatorowe do zasilania statywu HEQ5. Maja wyjscia 3,6,9,12V

i podobno da sie znich odpalic samochod :)

Po czym poznac i ewentualnie jak obliczyc czas pracy pompy 5W i ewentualnie syrkulatora 15W na takim UPSie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest "45 minutes runtime" i chyba odnosi się do max mocy czyli 900W to trzeba by z proporcji policzyć ile mocy potrzebujesz i wtedy ile czasu więcej będziesz miał przy mniejszym poborze niż maksymalny podany na aukcji.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o rzeczywisty czas pracy. Wiem dobrze jak sie maja obietnice producenta do rzeczywistosci :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i taniej jest podłączyć pompę 12w do zwykłego akumulatora ? ja tak ostatnio zrobiłem i hulała 3 godz bez problemu (można podłączyć nawet kilka ) :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester najprościej to najważniejsze pompy puścić przez ups kiedy znika prąd ups startuje automatycznie bez przerywania pracy urządzeń, a jeśli ktoś chciałby coś podobnego zrobić z akumaltorem i przetwornicą to już chyba trzeba trochę pokombinować :p


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest "45 minutes runtime" i chyba odnosi się do max mocy czyli 900W to trzeba by z proporcji policzyć ile mocy potrzebujesz i wtedy ile czasu więcej będziesz miał przy mniejszym poborze niż maksymalny podany na aukcji.

O nie, ufanie w pobożne życzenia producentów to bardzo zły pomysł, wystarczy zerknąć np. tutaj.

Tutaj w specyfikacji masz pojemność: 2x 12V/7Ah, czyli UPS ma 14 Ah pojemności dla napięcia 12V. Nie wchodząc w głębsze dywagacje: pompka 5W 230V będzie pobierała z akumulatorów UPSa 5W/12V=0,42A, czyli 14Ah/0,42A=33,3h. Minus sprawność UPSa, ale można założyć, że tę pompkę przez dobę śmiało pociągnie.

Proporcji stosować tutaj nie można, bo aku rozładowywany różnym prądem ma różną pojemność - nominalną wartość Ah aku ma przy przy prądzie rozładowania rzędu 0,1C, a przy prądzie rzędu 1C pojemność spada już o blisko połowę!

UPS z linka jest kiepski, bo na wyjściu nie ma prostokąt, dla podtrzymania pomp szukaj modelu z czystym sinusem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model wydaje się być całkiem fajny, sam będę go również kupował: http://allegro.pl/ups-zasilanie-awaryjne-300w-z-ladowarka-sinus-hit-i2156687180.html Dodajesz akumulator żelowy (nie wypuszcza kwasów) jakiej tylko pojemności chcesz i masz UPS, który wystartuje sam automatycznie podczas braku prądu a po zakończonej pracy sam automatycznie naładuje akumulator :)

Co do pojemności to poniżej załączam tabelę pokazującą moc akumulatora do odpowiedniego zasilania

prad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pożyczyłem upsa i sprawdziłem - 32 Waty NJ 1700 na upsie chodziła godzine i 10 minut ....dłużej nie wytrzymałem ..dla mnie to i tak długo :)

Model upsa podam jak wróce do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie testuje UPS taki( http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=bk500ei ).

Pierwsza próba była na aku 7,2Ah taki jest w obudowie wmontowany tego upsa,

Jedna JVP 102 12W pracowała przez 8h,aż się UPS wyłączył.

Teraz są podpięte dwa aku o pojemności 17Ah(co daje razem 34Ah)i pracują na tym

od 8:25 JVP202 24W,Tunze Turbelle Nanostream 6045 7W,Aquabee UP 3000 45W,

monitoruje też napięcie na aku ,na razie spadło do 11,65V.

Według powyższej tabeli powinno to wszystko pracować około 5h ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. :thumbup:


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile wytrzymał. Mam taki jeden w graciarni bez akusia więc może go wykorzystam.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.