Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś próbował wody utlenionej w walce z dino ? a jak nie to podyskutujmy.Ktoś stosował z dobrym skutkiem

http://www.reef2reef.com/forums/reef-aquarium-discussion/52084-dinoflagellates-my-experience-h2o2-reefing-tool.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem w walce z apitasia świetne wyniki -akwarium miało 112 l i ręka mi się "omskła "wstrzyknąłem 10 cm-najpierw zaczęły odpadać ślimaki ze szyby później wypłynęły wszystkie wieloszczety -woda zrobiła sie jak mleko i restart zbiornikaja uzyłem 10% czyli perhydrolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Próbowałem. Dobre na gloniska w słodkowodnym. Dobre żeby wykurzyć dziadostwo z nowo nabytych szczepek, całe robactwo się ewakuuje. Można też odchwaścić podstawki albo całe kawałki skały.

Na Dino jednak nie pomogło :vava:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Można to kupić w wielu sklepach, ale coś na forach za dużo nie ma o tym.

No i producent z Niemiec, to pewnie jakieś radioaktywne dziadostwo pędzone w Turcji :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A tak na poważnie to rozważam zamówienie tego w sklepie wysyłkowym.

Tylko nigdzie nie można o tym poczytać i nie tyle obawiam się że nie będzie skuteczny co że zaszkodzi obsadzie.

A jak na forum jedna, dwie osoby to wychwaliły to może to oznaczać tylko tyle że tym handlują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwie sie jak zamawiając zapłacicie drubą kase za wode utlenioną :welcome:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że tak :coffee: , tym razem Robi muszę Ci rację przyznać. Trzeba 3% stosować 5ml/200l dziennie. Mleko to norma, bo tłucze wszystkie bakcyle. Potrzebny jest wydajny odpieniacz i węgiel do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wodą piszą że 1ml na 10G po naszemu 40L ja bym spróbował wlać naszej wody utlenionej do akwa na początek połowę jak dla mnie 5ml

Ale kurna boje się o zwierzaki

może by wyjąć wszystkie do innego baniaka i zostawić gołą skalę i piasek

Tak naprawdę chodzi mi po głowie restart wyszorować skale szczota druciana z tego gówna i aptazi i spłukać ro-di ale to całe przedsięwzięcie :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że tak :coffee: , tym razem Robi muszę Ci rację przyznać. Trzeba 3% stosować 5ml/200l dziennie. Mleko to norma, bo tłucze wszystkie bakcyle. Potrzebny jest wydajny odpieniacz i węgiel do kompletu.

Czyli wysterylizuje "niejako"zbiornik ? i "niejako" mały restart potem? 'blue.wave' stosowałeś może ? dawaj co wiesz na ten temat bo zabieram się do lania H2O2 bo przy parametrach zerowych po4 i no3 wyłazi mi jakieś dziadostwo


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko napisałem. Dobrze mieć pomiar redox, bo skoczy o jakieś 150 w górę. Przy 400 w zbiorniku nie powinno nic zdechnąć, jak jest więcej trzeba dawkę dzielić z proporcji, co by 550 nie przekroczyło, bo będzie amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac o wlasciowsciach wody utlenionej ja bym zastanowil sie dziesiec razy. Wybije flore bakteryjna i posypie sie nie tylko filtracja.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos w tym jest bo kiedys czytalem o zwalczaniu jakiejs plagi KMNO4 (nadmanganianem potasu) a to przeciez silny utleniacz. Poza tym rzuca sie w oczy podobienstwo do ozonowania. Czyli tez mamy agresywny tlen.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi nalałeś bo ja nalałem 2,5ml wody utlenionej 3% jutro zakupie w aptece nowa butelkę bo miałem końcówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi nalałeś bo ja nalałem 2,5ml wody utlenionej 3% jutro zakupie w aptece nowa butelkę bo miałem końcówkę

Na razie czytam,czytam,szukam,czytam ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orzech, wsadź węgiel ze 250ml i jutro wymień na nowy :smoke:

? czemu takie posuniecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie zrobiłem eksperyment w 25L akwa i odpowiednia dawka, wsadziłem małą skałkę z głównego i dziś odessanego trosze żwiru i wsadziłem jakiegoś miekasa kawałek Capnelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzechopcja odpowiednia dawka czyli jaka ? no i pisz co dalej ,jaka reakcja ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy wlałem na maxa 2.5ml na 25L czyli 3x więcej woda już była jak była niewyraźnie przejrzysta i po wlaniu 3% roztworu czyli wody utlenionej to bez zmian. Za woda nie piszą o stężeniu jeszcze nie doczytałem wszystkiego ale pewno większe jeśli chodzi o PERHYDROL. capnella cała nawet się wyprostowała. Jutro po świece z 5-6h to zobaczymy

Idę odśnieżać podjazd bo śniegu tyle tu nawaliło ze szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.