Skocz do zawartości
Gość AnT

Sera Siporax - ile litrów etc...

Rekomendowane odpowiedzi

ja na 500 l dałem 21l siporaxu i dopiero taka ilość dała efekt w postaci redukcji no3 - przy 12l efektu nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopię temat, chyba lepsze to niż zakładanie nowego.

Zastanawiam się nad siporaxem lecz zewzględu na brak sump`a u mnie myślę nad wykorzystaniem do tego starego filtra kubełkowego.

Pytanie jest taki, czy jest to dobry pomysł? Z góry mówięm, że nie będzie tam żadnej gąbki itd. tylko sam siporax


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zabraknie prądu na 6 godzin i filtr ruszy pod twoja nieobecność to możesz mieć niezły sajgon w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem pomyśl marny...a gdyby gąbkę na wylocie zastosować?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł. Mam pytanie. Lepiej dać siporax przed czy za odpieniaczem? I jak efekty po dłuższym czasie u osób, ktore go używają? Jakies uwagi? Przepływ słaby czy mocny? Przeczytałem 12 stron tematu ale praktycznie brak tu rzeczowych informacji.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co uważam oraz jak mam

- siporax za odpieniaczem, aby sie nie zasyfiał

- mam go w dwóch komorach z przeplywem i do kazdej wrzuciłem po małej pomce cyrkulacyjnej

- mam 18 l w 600 l obiegu

- sumpa czyszcze1x/3-4 miesiace i wtedy przepłukuje tez siporax

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, powinien byc w zupelnej ciemności czy moze na niego świecić światło?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak jest w ciemności, inaczej algi wapienne będą go zarastały .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lezal w koszykach zrobionych z siatki ogrodowej , przed odpieniacznem ,,, co jakis czas poruszylem koszyckiem i to wsystko dzialalo normlanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie za dużo tego jak do pelletek dołoże jeszcze siporax?póki co muszę zbić NO3 mocno wysokie.I się zastanawiam jak szybko jest widać działanie siporaxu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jak szybko bakterie sie zasiedla :)

napewno nie jest ono takie jak wlanie jakiejs chemi na no3 out ,,,, tutaj dziala biologia a nie reakcja chemiczna

wrzuc siporax i dozuj bakterie to pomozesz troche

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce lać tych wynalazków chyba jednak poczekam aż spadnie samo,odpieniacz powinien się z tym uparać

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpieniacz nie usuwa NO3 tylko zapobiega powstawaniu. Zbijesz je raczej częstymi podmianami- wtedy odpieniacz powinien trzymać NO3 w ryzach. Tak mnie przynajmniej uczono:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepiej bakterie stosować przy siporaxie? Macie jakies sprawdzone? Jakich uzywacie?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam biogro, fajne bakterie, po ich użyciu zauważyłem, ze sump jest czystszy, nie zbiera się detrytus, ale czy to dzięki bakteriom i siporaxowi, kto to wie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi powiedziec czy dobrze mysle.

wsadzamy siporax i najlepiej dla rozwoju bakterii aby to bylo miejsce z jak najmniejszym dostepem swiatla by bakterie chetniej sie osiedlaly, aby w nim nic nie gnilo lepszy jest duży przeplyw duzy czy moze byc maly? i oczywiscie najlepiej aby to byl otwarty zbirnik np. sump z dostepem świeżego powietrza czy warto dołożyć do tego jeszcze natlenianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam biogro, fajne bakterie, po ich użyciu zauważyłem, ze sump jest czystszy, nie zbiera się detrytus, ale czy to dzięki bakteriom i siporaxowi, kto to wie.

Niestety nie mogę namierzyc tych bakterii w uk. Ma ktos inne propozycje?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Microbe lift Special Blend :) tak ma korallen zucht więc powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta nie wiem jak ma KZ, ale chetnie poczytalbym o tej zadymie na ReefCentral gdzie ktos cos badal i bakterii nie znalazl :ninja:

Ma ktos linka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja u siebie miałem w tych bakteriach osad który bo kilku miesiącach znikną co zapewne spowodowały bakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam myśle właśnie nad klejeniem hydrauliki i chciałem zrobic dodatkowa cyrkulację w komorze z siporaxem na bajpasie z obiegówki. Lepiej bedzie puścić to nad złożem siporaxu czy raczej pod?

Pozdrawiam Łukasz


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak aby przez całe złoże równomiernie przemieszczała się woda. Innymi słowy powinna przez nie przepływać a nie tylko obmywać.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany to ile siporaxu na akwarium 300L mogę włożyć?I czy miejsce zaraz pod rurą spływu będzie odpowiednie?czy lepiej dać w miejsce o mniejszym przepływie wody?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.