Skocz do zawartości
Gość AnT

Sera Siporax - ile litrów etc...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

Jesli faktycznie jest robiony tak jak podaje producent,(bo osobiscie nie testowalem ,ba nawet w rekach nie mialem ;) ) to napewno bedzie lepszym filtratorem od ceramiki , robie bioceramike juz kilka dobrych lat i wiem z czym to sie je ;)

:thumbsup:

ludzie cały czas w 90% mylą z ceramiką :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile waży 1 litr :

- Sera Siporax

- Aquael Bioceramax Ultra Pro –1600

czy Bioceramax bedzie 6 razy cięższy od Siporaxu??

Siporaxu nie miałem. Aquael Bioceramax Ultra Pro –1600 mam , ale nie ważyłem przed zadozowaniem a na pudełku brak oznaczenia wagowego.

Miałem opakowanie 1 litowe w ręku i było to bardzo lekkie - tak na oko ok.0,3-0,4 kg.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem o Siporaxie Sery w kulkach i trochę popytałem i rzeczywiście jest taki, bywa czasami na Hurtowniach, ale w małych ilościach i znika.

Wydaje mi się ( czysto teoretycznie ) że taki Siporax w kulkach będzie dużo lepszy co o tym sądzicie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: chyba ,nie zrozumiales :welcome:

:thumbsup:

ludzie cały czas w 90% mylą z ceramiką :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: chyba ,nie zrozumiales :welcome:

Zrozumiałem i to bardzo dobrze.

SERA Siporax to nie ceramika i występuje w trzech wersjach dwie w takich jak na zdjęciach AnT'a tylko że w rozmiarach 15 i większe 25 oraz wersja mini tzw kulki ( wyglądają jak małe tabletki ) które idealnie pasują do reaktorów i innych mieszaczy gdzie swobodnie mogą się kręcić.

Proponuje najpierw poczytać, a potem zwracać uwagę.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie jest robiony tak jak podaje producent,(bo osobiscie nie testowalem ,ba nawet w rekach nie mialem ;) ) to napewno bedzie lepszym filtratorem od ceramiki , robie bioceramike juz kilka dobrych lat i wiem z czym to sie je ;)

Pamietamy pamietamy :nuke: Siporax przynajmniej nie wysadza zbiornikow

http://nano-reef.pl/topic/22423-skala-ceramiczna/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 litr warzy 28 dkg


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zrozumiałem i to bardzo dobrze.

SERA Siporax to nie ceramika i występuje w trzech wersjach dwie w takich jak na zdjęciach AnT'a tylko że w rozmiarach 15 i większe 25 oraz wersja mini tzw kulki ( wyglądają jak małe tabletki ) które idealnie pasują do reaktorów i innych mieszaczy gdzie swobodnie mogą się kręcić.

Proponuje najpierw poczytać, a potem zwracać uwagę.

jasne jasne

a porcelana to metal,

węgiel to absorber,

krewetka to ryba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor - odpusc.:harhar: Przecietnej osobie na forum jest obojetne tak na prawde czy siporax to szklo, glinka czy fajans. Ty podchodzisz do tego niejako zawodowo i chwala Ci za to ale Twoja krucjata daleko nie zajdzie. Wazne jest ze wiemy o co chodzi. Ja kiedys tak walczylem z "wrotką" i odpuscilem :):thumbsup:

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietamy pamietamy :nuke: Siporax przynajmniej nie wysadza zbiornikow

http://nano-reef.pl/topic/22423-skala-ceramiczna/

Wiesz kurde lubie Cie Grzesiu bo kumaty jestes, ale czasami warto sprobowac,zobaczyc a pozniej oceniac....tu masz jak Ci sie podobaly korale na mojej ceramice...;)http://nano-reef.pl/topic/22483-kilka-krzaczkow/ wiec moze troche obiektywizmu ;) życze Ci co bys mial tak w akwa na LR ;) Zdravim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

nanokaczor - odpusc.:harhar: Przecietnej osobie na forum jest obojetne tak na prawde czy siporax to szklo, glinka czy fajans. Ty podchodzisz do tego niejako zawodowo i chwala Ci za to ale Twoja krucjata daleko nie zajdzie. Wazne jest ze wiemy o co chodzi. Ja kiedys tak walczylem z "wrotką" i odpuscilem :):thumbsup:

Pozdrawiam

@Tester Jak ja napiszę jakąś głupotę z dziedziny na której się znasz to proszę zwróć mi uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jeszcze parę postów i na politykę tu przejdziecie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat powinien nosic tytul "Sera siporax-zapomniane madrosci"


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jak testy ceramiki - pytanie do tych co testują inne niż siporax ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś seachem matrix? jak to się ma do siporaxu i podobnych wkładów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax to moda przejsciowa, podobnie jak rok temu biokulki,dwa lata temu zeovit i trzy lata temu sucha skala, jeden zrobi zachwyca sie i wszyscy zaraz zaczynaja stosowac, takze za rok znowu cos ciekawego wyplynie ktos musi zarobic na tym przeciez.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przejsciowa, ogladajac zdjecia w angielskiej wersji magazynu Koral z jednej takiej szczepkowni widac ze jednak ceramika nie jest wcale taka malo popularna ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Siporax to moda przejsciowa, podobnie jak rok temu biokulki,dwa lata temu zeovit i trzy lata temu sucha skala, jeden zrobi zachwyca sie i wszyscy zaraz zaczynaja stosowac, takze za rok znowu cos ciekawego wyplynie ktos musi zarobic na tym przeciez.

to Piotrek pojechałeś :thumbsup:

jak wszystko :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Daniel prawda, ktos dzis stosuje wychwalane biokulki, zoovit czy wspanaila sucha skale??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Piotrek nawet już nie chce mi się "piany bić" a widzę - chyba mnie podpuszczasz

W Wrześniu jak zmieniałem szkło to specjalnie robiłem pod to od razu sump

W nim jest :

- pienidło

- siporax

- rowa pohs

i to tyle w sumpie :wallbash: - nic więcej nie trzeba do sytemu :)

I tak jadę już pół roku ponad i jestem zadowolony.

Nikt nikogo nie namawia co ma stosować

Prośba nie myl Ceramiki z Szkłem - ok

Tyle ode mnie

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax nie jest nową metodą to złoże z lat 90 tylko trochę zapomniane i teraz przypomnieliśmy sobie w nowym wydaniu z że działa super na no2 to same++++ mogę szczerze pisać bo sam mam a z no2 zawsze miałem problemy co do zeo to metoda super kolorki tylko 1 wada strasznie czasochłonne dozowanie mieszanie kamyczków według mnie to akwarium ma być dla mnie a nie ja dla niego ,sucha skała bardzo dobre rozwiązanie rozpoczęciem przygody akwarystycznej 0 problemów z nieproszonymi gośćmi lecz długa droga do wpuszczenia życia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel a rok temu bez siporaxu miales zle?? Z tego co widzialem to wszystko Ci nadzwyczaj pieknie roslo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

a dziękuje :):thumbup:

ale parametry nie takie miałem co chciałem :(

poza tym poszedłem w kierunku same SPS

i jak na razie :)

dlatego były takie zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw jak bym siporax przezucil z komory sumpa do dwoch filtrow przeplywowych , tak jak jest np na filmiku z "winnicy korali" zwiekszyla by sie cyrkulacja przez siporax , i tym samym powinno teoretycznie jeszcze lepiej smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.