Skocz do zawartości
Pietrek

Jak utrzymać w czystości piasek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was poradzić jak utrzymać w czystości piasek? mam zbiornik 128L cyrkulacja jest raczej dobra bo sa to dwie koralie 5200l/h i 900l/h do tego jeszcze pompa obiegowa około 1700l/h wszystko ładnie się kręci, ale koralie skierowane sa raczej do góry, żeby spychały mi film bakteryjny. Mam też 2 ślimaki Nassarius aasp - Small Sand Snail.

Niestety w wielu miejscach zwłaszcza przy skale zbierają mi się różne odpady, co gorsza od niedawna mam dolabelle, a ta wali takie bobki, że teraz dno wygląda jak bym miał szary grys na dnie. Czy poza odsysaniem tego sa jakieś inne metody? sa jakieś zwierzaki które się tym żywią?

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz tyle bobków na piasku, to możesz kupić małą rozgwiazdę piaskową. Poza tym piasek też czyszczą bardzo ładnie babki z rodzaju Valenciennea, ale masz dla nich trochę przymałe akwarium - musiałbyś kupić jakąś młodą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie babkę - istna koparka.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w drugim tamacie zadałem pytanie jaką warstwe piasku potrzebuja babki, myślałem o Stenogobiops yasha, ale mam tylko 1-1,5 cm piasku, nie wiem czy to nie za mało, poza tym nie chciałbym burzy piaskowej w akwarium.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się spytałeś o babkę symbiotyczną, a tu o czyszczenie dna. Nie sądzisz, że to trochę różne tematy?

S. yasha nie będzie latała po akwarium i nie będzie czyściła dna, a moja V. longipinnis nie robi burzy piaskowej.

1 cm piasku to nie jest za mało dla babki kopiącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz wstyd się przyznać, ale nie wiedziałem, że ta symbiotyczna nie bedzie miała ochoty zapuścić się trochę dalej od czasu do czasu :) wielkie dzięki w takim razie przemyslę babke i rozgwiazdę :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.