Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Domowy ocean - rafka na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Można poprosić o więcej zdjęc ze zbliżeniem? uwielbiam "falujące" rafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie kolego baniaczek super ale przez to wszystko nie zapomniales czasami o wstawieniu barierki na balkonie bo cos tam wspominales ze ja wycioles. Ja tylko przypominam bo Jak ja zabieralem sie za swoje to klucze zostawilem w drzwiach od domu i dawaj do sklepu a dom zostawilemp

otwarty


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, koniecznie muszę zajrzeć :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, teraz to masz przeeeeestrzeeeeń :thumbsup:

Świetnie to wygląda, bardzo lekko mimo wielkości zbiornika. Piękna sprawa :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile bilety? :)

Jak jakaś grupa zorganizowana to będzie taniej? :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ,że zaproszenie aktualne - bo mam zamiar się w końcu do Ciebie wybrać z wycieczką :D


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa oceanarium. I regal tez robi odpowiednie wrazenie :-) Bedziesz mial sporo miejsca na rozne eksperymenty :-) No i nie zaluj telewizora nowego - tez bym wolal 2,5 metra rafy zamiest niego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks Wszystkim za miłe słowa :unworthy: sam jeszcze nie moge się nacieszyć efektem i tym że mi się udało,jeszcze nie jestem w stanie tego ogarnąć i uruchomić wszystkie pomysły,techniki i sposoby ale to juz jest pod akwarium,i tak mi wyszło że mam za mało miejsca :) ale warunek był jeden że tam wszystko zamknę,nad akwarium jeszcze światełko do zrobienia,zabudować dół i postawić koronę,myślałem nad spienionym PCV i oklejone dekoracyjnie ale czas i finanse pokażą.Dla mnie najważniejsze jest tylko jedno-doczekać się żeby to cudo mi się tak zakręciło biologicznie jak poprzednie

Spadam bo morszczaki walą drzwiami i oknami,nie mówiąc o zbiegowiskach pod oknem :dizzy: szkoda że łódzkie ZOO tak nie ma :evil:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywca to jest takie za***iste ... Nie moge wciąż uwierzyć ,że to wszystko miałeś w 300l :shocking


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie same plusy !!!

1. Proporcje wymiarów jak w normalnych akwariach, nie jakieś kwadraty

2. W pierwszym poście widać efekt, na nie na 25 stronie gdybań :harhar:

3. Miękasy - :thumbup:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno,czy lepiej jak woda która przepływa przez sumpa ma być w 100 % oczyszczona,tz.taka ilość która spada z akwarium przechodzi przez skarpete,póżniej odpieniacz,węgiel,algi,dodatkowe skały ? i to jest 2000 L/h,czy lepiej 8000 L/h i filtracja następuje w części wody i jest tkz.efekt "mielenia" ?gdzie jakieś 20 % wody powrotnej do akwarium jest tylko przefiltrowana.Wszyscy idą na ilość wody ja spróbuję poprawić jakość wody powracającej do akwarium,a i tak przy 2000 L/h zawartość z akwarium (hipotetycznie bo w zbiorniku tez jest efekt "mielenia") obróci się przez sumpa 48x/dobę

Co lepsze ??????????????????????????????????????????????????

Powtórzę pytanie,czy ktoś zna ZA czy PRZECIW i co lepsze ?????????????????????????????????????


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie będziesz miał w pełni przefiltrowanej wody, przy słabszej pompie zobaczysz że odpieniacz będzie wywalał więcej syfu, do zbiornika wraca zdecydowanie mniej wody "super" napowietrzonej ale to załatwia dobra cyrkulacja i ruch na powierzchni, mocna pompa częściowo zastąpi obiegówkę.

Z mojego skromnego doświadczenia powiem że za słaba pompa jest do bani (efekt "kiszenia" się wody w sumpie)ale zbyt mocna to jedynie większe rachunki + mocny strumień wylotowy (dodatkowa cyrkulacja) co zastąpisz pompą zdecydowanie tańszą i pobierającą mniej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa Akwarium jestem pod ogromnym wrażeniem moje Błazny to Kurduple w porównaniu z twoimi :) Ogród Zoologiczny w Łodzi i wystawa w manufakturze do pięt nie dorastają z tamtymi swoimi Akwariami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło dzięki,efekt będzie za pół roku :coffee:

adam1203 -masz racje :thumbup: musi być duży albo większy przepływ wody przez sumpa ,za wolny przepływ powoduje powstawania filmu na powierzchni w komorach sumpa i pewnie z czasem "kiszenia" :unworthy:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka, na żywo oczywiście jeszcze piękniejsze

brawo


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poregulowałem,poustawiałem i na starym sprzęcie wszystko płynie ,światło też takie zostawie bo ładnie zaczyna rosnąć ,tylko algi wolno rosną ,może za wcześnie podmiany zacząłem


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. BAJKA :unworthy: Będę śledził wątek i z miłą chęcią zobacze fotki za pół roku jak będą przyrosty. Jeszcze raz - BAJKA :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ładniej, gratulacje :)

Ile osób wykupiło już lożę VIP przed baniakiem? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak na żywo zobaczyć - fotki - to maks 30% tego zbiornika :)

Ogląda się to akwa ,a potem wraca do domu,patrzy na swoje i myśli - `kurcze, ja to mam jakiś mały nocnik` :D


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać dokładnie jakie jest światełko nad baniakiem i ile świecisz i jak ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.