Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

Na świeżo: przy klejeniu lub po nim: sprawdź szczelność układu 2-3 razy. Ja zrobiłem raz po klejeniu bez ciśnienia i dziś jak odpaliłem obieg to się zdziwiłem:( Pokapało ale dało się uszczelnić. Złośliwość rzeczy martwych i brak doświadczenia robią swoje. Gdyby mi się to na zrzucie lub rewizji zrobiło to chyba musiałbym baniak opróżnić żeby się do tego dostać.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolejny ładny zbiorniczek się szykuje. SUPER :thumbsup:

Ale ja to zawsze muszę mieć jakieś ALE.

Z tego co wiem to tak nie powinno się wklejać górnych wzmocnień. Powinny być one przyklejone tylko do szyby przedniej/tylnej. A jeśli dobrze widzę na zdjęciach to wzmocnienia przyklejone są również do szyb bocznych - ponoć takie klejenie może wręcz zaszkodzić a nie wzmocnić akwarium.

Może coś w technologii klejenia akwariów się zmieniło, może to nie ma znaczenia ale gdyby jednak to teraz można jeszcze te wzmocnienia przerobić.

Pozdarwiam i kciuki trzymam.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolejny ładny zbiorniczek się szykuje. SUPER :thumbsup:

Ale ja to zawsze muszę mieć jakieś ALE.

Z tego co wiem to tak nie powinno się wklejać górnych wzmocnień. Powinny być one przyklejone tylko do szyby przedniej/tylnej. A jeśli dobrze widzę na zdjęciach to wzmocnienia przyklejone są również do szyb bocznych - ponoć takie klejenie może wręcz zaszkodzić a nie wzmocnić akwarium.

Może coś w technologii klejenia akwariów się zmieniło, może to nie ma znaczenia ale gdyby jednak to teraz można jeszcze te wzmocnienia przerobić.

Pozdarwiam i kciuki trzymam.

T

hmmmmm ciekawostka...(są ewidentnie przyklejone)- no to zaczynam szukać coś na ten temat... :wallbash:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, będę z ciekawością śledził wątek bo jesteśmy na podobnym etapie działań :)

Też już mam akwa, zrobiłem komin, sumpa, szafkę i parę innych dupereli dokupiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, będę z ciekawością śledził wątek bo jesteśmy na podobnym etapie działań :)

Też już mam akwa, zrobiłem komin, sumpa, szafkę i parę innych dupereli dokupiłem :)

no i gitara o to mi chodzi - żeby na moich błędach inni skorzystali ;-) (załóż też swój temat - może coś ja skorzystam ;-)


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - na razie sprawdzając oględnie, widzę takie rozwiązania na rynku...

komin2.jpg


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu się martwią z tego powodu że mają za krótkie poprzeczki...

http://forum.klub-malawi.pl/poprzeczki-akwarium-t12802.html

chyba daję na luzz - zostaje tak jak jest...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie znam ale skoro chłopaki kleją nie od dzisiaj szkiełka i tak zrobili to czyli powinno być ok.

Moim zdaniem nie ma co wyszukiwać dziury w całym. Być może przy jakiś maksymalnie wielkich zbiornikach byłoby to istotne ale skoro tak zrobili tym razem to znaczy, że robią nie od dzisiaj i jest ok :)

ps. a swój temat z zakładania założę w chwili czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przejrzałem kilka postów w tej sprawie i faktycznie teraz stosuje się obie metody wklejania wzmocnień. Kiedyś ,kiedyś.... mówiło się, że naprężenia przenoszone przez wzmocnienia na szyby boczne mogłyby być szkodliwe.

Tak czy siak, najważniejsze aby było porządnie sklejone.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zastanawiania postawiłem na wielki błękit.

Pośledzę bo widzę,że się kroi ciekawy materiał do poczytania :)

Co do klejenia tła to mam nadzieję, że wiesz żeby się do tego zabierać "na mokro" żeby nie pozostawały na szybie puste przestrzenie z powietrzem.

Powodzenia w pracach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam jasnego tła.....będziesz je przeklinał i pluł sobie w brodę, że nie dałeś czarnego he he. Fajny projekcik. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne to ono nie jest - ciemny niebieski - prawie granatowy. Decyzja jest przemyślana - po obejrzeniu wielu akwarii na forum - decyzja zapadła, morskie musi być niebieskie, zresztą widzę że i tak zarasta z czasem... kleić będę oczywiście na mokro. :thumbsup: . Dziś odebrałem sump. Zdjęcie wieczorem :thumbup:

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak teraz się zmobilizowałem:

sump1.jpg

sump2.jpg


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i zawsze polecałem tło ciemnoniebieskie tylko trzeba kupić granatowe bo pod światłem jaśnieje.Moim zdaniem na czarnym tle zlewają się z nim korale i skała,ale to moja prywatna opinia.Był czas,że cały czas je czyściłem to odwiedzający koledzy byli zachwyceni,ale jest z tym roboty.Takie duże akwarium jednak okleiłbym na czarno i pozwolił zarosnąć algami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na to patent inmar, jak mi się znudzi niebieskie (gdzieś na forum malawi wyczytałem) - kupujesz plexi czarne i przykładasz do tylnej szyby - mimo oklejenia na niebiesko - staje sie ono czarne, odkładając pleksi - znowu masz niebieskie - ciekawy i praktyczny patent, też tak zrobię jak stwierdzę że niebiewskie to jednak bee. :welcome:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium oklejone, teraz czekam na skałę prosto z frachtu - chce mieć właśnie tę radochę z wielkiej niewiadomej i długiego dojrzewania...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czubais, Coś w tym sumpie się mi nie podoba, przegrody brakuje jednej szyby od strony dolewki

A poza tym przegrody powinny być trochę inaczej, zła konfiguracja będzie źle

Z której strony będzie odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby twoja wielka niewiadoma nie okazała się wieloszczetami jedzącymi korale ,modliszka zabijająca krewetki czyszczące ,rożnego typu algami porastającymi skałe po mimo wzorowych parametrów bo właśnie takie im pasują ,krabami polującymi na małe ryby typu babki ,labroides które śpią w szczelinach skalnych ,krabami ładnie skubiącymi sps itd można by wymieniać .Jednym słowem skala prosto z frachtu ,prawdziwa dzika to wielkie G. oczywiście w sumpie jak znalazł . powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzlew nie strasz, wszystkiego na raz na pewno nie będzie miał, poza tym zapomniałeś o pistolecikach :)

Czubais pamiętaj że jak będziesz miał modliszkę to żeby ją złapać musisz wyciągnąć skałę z akwa i zawsze będzie w tym ostatnim kawałku hihihi

A co do sumpa to jak orzechopcja napisał masz zmaszczone przegrody, a dokładnie te gdzie woda ma się przelewać dołem bo będzie też się przelewała górą ( powinny być wyższe ).


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojęcia nie mam jaka konfiguracja sumpa jest ,,The best" - pewnie każdy ma swoją interesującą teorię, a że ja startuję dopiero, zdałem się na kogoś kto takie systemy sprzedaje, jak coś nie będzie sii, to wówczas będzie bee, jak uruchomię w nim obieg - to pewnie sam się kapnę co źle się przelewa - bo na razie to czarna magia dla mnie - zreszta jak widzicie temat nosi tytuł eksperyment - więc jakieś znamiona wielkiej niewiadomej muszą być :thumbsup: , a tak na poważnie - to wytłumaczcie mi co dokładnie jest tu źle - to go jeszcze poprawią przed zalaniem...

co do pomysłu z żywą skałą prosto z frachtu - czytałem że to pasjonujące doświadczenie właśnie taką opcję wybrać, czytałem różne opisy takich startów - i nie było tak źle... :thumbup:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku pompa obiegowa będzie obok komory z dolewką TAK? i teraz pienidło będzie po lewej. Zawsze wyprodukuje jakaś ilość bąbelków i tak przeleją się przez pierwsza przegrodę poleca z wodą na dół i wylecą dołem do komory ze skałą tam powinno się osadzić trochę syfku ale nie u Ciebie, cały ten syf poleci dale i przez następne kaskady trafi do pompy obiegowej i potem do baniaka

Twoje złość nie będzie miała granic :realmad: :realmad: :realmad: .

Jak jeszcze jesteś w pieluchach zmień przegrody w sampie poszukaj na forum lub w Google +grafika

http://www.google.pl/search?q=sump&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=iR5yT727IcaGswazufDsDQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=858

PS. Ten od systemów co zrobił ci sump to matoł jakiś nie znający zasad działania takiego urządzenia, wie ze dzwonią ale nie wie w jakim kościele

post-10476-0-55277500-1332880225_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszych systemach żywa skala prosto z frachtu tez była dla mnie pasjonującym doświadczeniem i w sumie przez długi czas nic więcej nie musiałem mieć w zbiorniku ,masz racje nie mogę odbierać Ci tej Dzikiej przyjemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie bardzo rozumiem, widzę podobne rozwiązanie - tu na forum:

http://nano-reef.pl/topic/28426-sakwarium-300-l-optiwhite-120x50x50-szklo-10mm/

jakim cudem ze środkowej komory ,,syf" ma się przedostać do komory z pompą? Blokuje go wysoka pionowa szyba - musiałby być niezły wir w środkowej komorze...

ewentualnie mogę dokleić dodatkową 3 szybę przed 3 komorą - pozostawiając wlot z dołu, ale sam nie wiem - pompa oczywiście będzie w 3 komorze od lewej - w pierwszej zrzut z akwa + Schuran ...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że sie wtrącę, zanieczyszczenia może i opadną na dno ale drobne pęcherzyki powietrza, które wydostaną sie z odpieniacza przelecą do komory z pompą prawie na bank (w zależności od natężenia przepływu). Dlatego w swoim sumpie "pobór" wody do kolejnych komór robiłem z dna.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.