Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

A bliki superowskie

mam takie bliki na dnie basenu w ogrodzie jak mocno grzeje słońce .

a w aqua przy 8 sztukach T5 54W niestety brak było .

cza będzie sprowadzić te powerLEDy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy T5 nigdy nie będziesz miał blików bo to zupełnie inny rodzaj światła, poczekajmy jak kolega odpali te lampy i zobaczymy czy pod nimi będzie coś rosło.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy T5 nigdy nie będziesz miał blików bo to zupełnie inny rodzaj światła, poczekajmy jak kolega odpali te lampy i zobaczymy czy pod nimi będzie coś rosło.

PozdrT

nie trzeba na mnie czekać - bo są dość dobrze przetestowane na rynku amerykańskim - wystarczy poczytać tamtejsze fora. Kupiłem je ze względu na te bliki i niskie zużycie prądu. Nie są to lampy 150 Watt, jak pewnie myślicie tylko pobór prądu mają 37 W. 150 W to odpowiednik jaki zapewnił by 150 HQI. Więc u nich przelicznik W/L wychodzi bardzo niski - w sumie 3 lampy to 111 Watt, na baniak 600 l. Z przelicznika i rekomendacji Kessil jest to absolutne minimum. Zwierzęta rosną pod tym dobrze z relacji zaa oceanu.

Jeśli będzie mało światła, zawsze dowolną barwą można dopalić np. 2xT5 po 54 W. Choć jak odpaliłem nad baniakiem 3 sztuki nie wydaje mi się potrzebne. Ale pożyjemy - zobaczymy. Jak się je odpala od razu włączają się jakieś systemy chłodzące w środku - jakiś wiatraczek. Minimalnie je słychać, ale jak się odpali odpieniacz i pompy - zupełnie są niesłyszalne. Są zaskakująco małe...

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak to u ciebie nad baniakiem świeci.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam jeszcze wody w akwa...wciąż walcze z podłączeniem RO - mówiłem że nie jestem demonem prędkości - pewnie w sierpniu będę zalewał...mogę je sfotografować rozłożone - ale po co...ew. jak świecą w pusty baniak...

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowiedz gdzie je kupiłeś ile zapłaciłeś ile czasu czekałes na przesyłkę i czy doliczyli Ci cło i podatek do zakupu .no chyba że to tajemnica , to na prv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma ich na rynku polskim - chyba w ogóle w eurpoie niedostępne, trzeba je zakupić na rynku amerykański i ew. gwarancje też przez kogoś znajomego tam ew. załatwiać. Kupiłem na amazonie po 264$. Widziałem promocję na 15000 k za 219 $ - ale one są bardzo niebiewskie. MI nie odpowiadały...No oczywiście cło należy zapłacić...

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupiłeś lampę LED 37W za 200$?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 37 W nie za 200 tylko za 264 $ i nie waty tu są dla mnie ważne tylo ilość światła i jego jakość


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie to nie wiarygodne by 37W led to 150 HQI, jakie diody tam zamontowano.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz kiedys te lampki na ebayu, pobor pradu 32-50W a swiecą jak 150MH, wpadłem na nie jak przegladałem LED'owe latarki. sa jeszcze takie co ciagna 90W a swiatlem podchodza wiecej niz 250MH. niezla technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe :) będę bacznie obserwował w takim razie Twój wątek.

Jeśli to co piszesz sie potwierdzi to jest to duża oszczędność i chyba jakiś przełom w oświetleniu :)

Pozdrawiam

P.S. Prosimy fotkę oświetlonego na full akwarium

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe :) będę bacznie obserwował w takim razie Twój wątek.

Jeśli to co piszesz sie potwierdzi to jest to duża oszczędność i chyba jakiś przełom w oświetleniu :)

Pozdrawiam

P.S. Prosimy fotkę oświetlonego na full akwarium

z całą pewnością się pochwalę jak tylko zaleję baniak, ruszam z robotą w sierpniu - bo już wszystko gotowe ;-), a teraz krótkie wakacje B)

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ruszam z robotą w sierpniu - bo już wszystko gotowe ;-)

polowa wrzesnia, a tu nic... :ball:

poka chociaz jak swieca kessile ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podoba mi się bardzo Twoja szafka pod zbiornik.

Czy mogę prosić o namiary na wykonawcę, na priv?

Metalowy stelaż robił ten sam fachowiec?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowa wrzesnia, a tu nic... :ball:

poka chociaz jak swieca kessile ...

no właśnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że mam jakis kibiców !! Bo obecnie jestem zajechany w robocie i nawet nie wim jak się nazywam. Każda mobilizacja mile widziana. W zasadzie większość gotowe, skała sucha obecnie moczy sie w RO. Myślę jeszcze tylko nad koncepcją rozhuśtania baniaka. NIe chcę inwestować w jakiś wymyślny zestaw falowników, stąd kombinuję jak koń po górę....??? Pod koniec września z początkiem października mam urlop - więc myślę że wszystko wowgarnę. Sam jestem ciekawy jak lampy się spiszą. Na sucho światło jest piękne, dokłądnie taki odcień jaki sobie wymarzyłem. Te 10000 k świeci bardziej na niebiesko niż odpowiednik HQI 10000k.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z falownikami będzie tak,że jeśli teraz kupisz szajs to i tak za jakiś czas kupisz te właściwe.Też kibicuję i czekam na kolejne posty i fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem nie będzie to serial sensacyjny, ale już są kolejne ,,sukcesy":

1. Skała wymoczona - teraz wyjęta suszy się i będę z niej kleił (cementem portlandzkim) konstrukcję przestrzenną, która na sam koniec uzupełnię żywą skałą i zaleję baniak.

2. Baniak został z sukcesem przeniesiony na szafkę i już się ładnie prezentuje w salonie - załączę dziś fotkę ustawienia baniaka w pokoju z oświetleniem Kessila (niestety wciąż na sucho).

3. Postanowiłem że baniak napędzać będzie najtańsza opcja 2 X JVP-201 a jak trzeba będzie to i 4 x (opcja z ośką ceramiczną i magnesem) - wiem wiem zaraz będą opinie że to bez sensu i tak je wyrzucę do kosza - cena jest na tyle niska, że przynajmniej zobaczę jak to miele wodę i jak głośno pracuje. Najwyżej będę potem mieszał solanki w beczce...

4. Nie wiem jakie grzałki jeszcze zakupić 2x200Watt? Czy 2x300W? Jakiej firmy?

5. Przykręciłem śrubunki mocno ręką, czy powinienem je ściągnąć kluczem? Czy na maxa ręką wystarczy?

6. No i jeszcze mam dylemat, bo RO mam w garażu - jakieś 10 m - 15 m. Nie chce mi się nosić wody wiadrami, czy jak zakupię taki długi wężyk to poleci mi woda - czy jest odpowiednie ciśnienie żeby bezpośrednio do akwa woda ciekła?

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie JVP pracują już od wielu lat i kompletnie nie rozumiem złych opinii o tych pompach.

Co więcej, przeżyły jakąś badziewną Tunzę, więc dla mnie Tunze to szajs... :smoke:

Grzałki lepiej mieć dwie, choć ja mam jedną 300 W też już od lat.

Śrubunki sprawdzisz po zalaniu i jak będzie potrzeba to dokręcisz.

A jeśli chodzi o wodę RO to myślę, że powinno się udać.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk puść w peszlu lub otulinie bo będzie sie na nim skraplać woda.

Podczas pracy dolewki bedzie miał poniżej 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki (przy odpalonej jednej sztuce Kessil a150W 10000k):

post-13144-0-22519800-1352139971_thumb.jpg

post-13144-0-82792100-1352139986_thumb.jpg

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.