Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, zacząłem śledzić Twój wątek gdy zacząłem przymierzać się do postawienia akwa, dziś dojrzewanie w mojej kostce prawie dobiega końca po 3 miesiącach ;). Życzę więcej samozaparcia i udanego startu :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam baniaczek, posoliłeś wodę?


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to akwarystyka to wyscigi?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to akwarystyka to wyscigi?

Nie, ale początek był obiecujący (pełna precyzja, dokładność i mnóstwo pytań do doświadczonych akwarystów). Byłem ciekaw jak będzie wyglądać zbiornik po sąsiedzku. A na razie ... muszę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, kiepsko to wygląda, mam jakąś blokadę psychiczną przed kolejnym krokiem - czyli przed odpaleniem dojrzewania...Aż mi wstyd - już ponad rok tak wszystko stoi w salonie!!!

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, kiepsko to wygląda, mam jakąś blokadę psychiczną przed kolejnym krokiem - czyli przed odpaleniem dojrzewania...Aż mi wstyd - już ponad rok tak wszystko stoi w salonie!!!

Trzeba zrobić reset pamięci :wine: i wziąć się od nowa :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem brutalnie - ale szczerze.

Jeśli przez rok mając wszystko gotowe nie zdecydowałeś się zalać to przemyśl jeszcze raz sprawę - może po prostu nie jest Ci to do niczego potrzebne akwarium morskie i czas przestać się oszukiwać że jest inaczej?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem brutalnie - ale szczerze.

Jeśli przez rok mając wszystko gotowe nie zdecydowałeś się zalać to przemyśl jeszcze raz sprawę - może po prostu nie jest Ci to do niczego potrzebne akwarium morskie i czas przestać się oszukiwać że jest inaczej?

pozdrawiam

Paweł

Każdy ma swój sposób dojścia do celów. Jakby mnie to nie kręciło - to chyba nie było by tego wątku i tak zaawansowanych już przygotowań.

Spoko - dam radę :).


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ?

może za rok albo dwa zalejesz ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam...przecież większość jest zdania, że najbardziej ich kręci samo zakładanie :D . Nie gniewaj się za tą dygresję, ale czasami lepiej przyznać się o co tak naprawdę chodzi jak nie wiadomo o co. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób dojścia do celów. Jakby mnie to nie kręciło - to chyba nie było by tego wątku i tak zaawansowanych już przygotowań.

Spoko - dam radę :).

Jeśli taką masz wolę to tego Ci właśnie życzę.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ?

może za rok albo dwa zalejesz ?

teraz się odezwę, a w zasadzie wkleję zdjęcie, jak woda będzie w baniaku, plan jest... ;)

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fajny wątek :turned: , jakoś tak znacznie poprawił mi humor :rofl: . Ciekawi mnie jak wyjdzie ten baniak, a jeszcze bardziej kiedy i jak długo będzie powstawał ten docelowy - 3000l :geek: . Też wydawało mi się, że szykowanie, klejenie i kombinowanie, to najfajniejsza część posiadania solniczki... Dzisiaj, po prawie 2 miesiącach od zalania wiem, że w dużym byłem błędzie... Pozdrawiam autora, życzę sukcesów i proponuję włączyć przynajmniej trzeci bieg ;).


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jest tak że mamy wszystko w d..... i musi troche minąć by zabrać sie spowrotem do pracy ma chłopak zaparcie ,jak Czubias zaczynał i miał poklejone szkło to ja nadal miałem holendra w pokoju , zabawe zaczołem w czerwcu 2012 i teraz stoi juz 3 zbiornik ( 600 litrów netto ) i w każdym coś ulepszałem , ale ten juz jest ostatni (większy już nie wejdzie :smiling: ). Więc mam sporo podziwu dla gościa i jego opanowania oraz przemyśleń ,mnie czasami tego brakuje i robię coś na łapu capu ,a takich jak ja jest sporo tylko boją się do tego przyznać i nie każdy zasługuje na krytykę i nie miłe docinki

sory za off ale nie mogłem sie powstrzymac


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też kiepsko z czasem ale na hobby zawsze się znajdzie jakaś chwila;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywasz się czyli wody nie ma.... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) też się naczytałem z zainteresowaniem a tu nagle stop i to już w połowie, to tak jakby wypożyczyć super film z wypożyczalni i to na blueray, oglądnąć 45min (wciągnąć się) a od tego momentu uszkodzona płyta i dalej filmu nie czyta czytnik.

Pokibicujmy koledze, może odświeży mu się zapał i pociągnie interesujące Nas plany.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie mów , że to koniec... Straszna ta blokada psychiczna a może za twardy reset . Wstawaj i lej wodę pół Polski czeka.. :baby:


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak jest

słomiany zapał był ale się zmył :ninja:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello!

nadszedl czas...po drodze 2xsyn i takie tam sprawy...robie podejscie no2. W zwiazku z tym mam prosbe - czy znajdzie sie ktos z okolicy do konsultacji pomocy jak to wszystko poskladac? Bo przez te 7 lat stracilem koncepcje i pamiec...Bede bardzo wdzieczny.


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Czubais napisał:

Hello!

nadszedl czas...po drodze 2xsyn i takie tam sprawy...

@Czubais przypuszczam że Twoja ulubiona gra, to szachy :D

...ale znam to z autopsji - nowe szkło już drugą zimę czeka na zalanie ;)

obserwowałem wątek, więc powodzenia!

PS.

Jak się nikt nie zgłosi, to Ci go wskaże paluchem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=13144]Czubais[/mention] przypuszczam że Twoja ulubiona gra, to szachy [emoji3]
...ale znam to z autopsji - nowe szkło już drugą zimę czeka na zalanie [emoji6]
obserwowałem wątek, więc powodzenia!
PS.
Jak się nikt nie zgłosi, to Ci go wskaże paluchem.
 
Dominik
Nie ładnie pokazywać palcem [emoji16]

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam czytać wczoraj wątek od początku. Muszę przyznać, że akcja dynamiczna prawie jak w powieści ,, Nad Niemnem,,.

Nie wiem skąd tyle cierpliwości w autorze. Nam jak się zalewanie baniaka przyciągnęło o tydzień to mnie szlak trafiał.

Tym mocniej kibicuję i będę śledzić wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nie jest łatwo samemu wszystko ogarnąć. Zacząłem od hydrauliki, zrobiłem inwentaryzacje sprzętu i nie wyglada to wszystko źle. Co prawda mam sprzęt sprzed 8 lat, ale startuje na tym co mam. Zacząłem w ten weekend od ogarnięcia hydrauliki, wklejenia grzebienia i zaplanowania startu. Zastanawiam się na czym wystartować? Mam sucha skale i to jest pewne - reszta do szybkiej decyzji - sól, piasek, jakieś bakterie i jazda w przyszły tyg./weekend/ w końcu odpalamy! He he - po 8 latach, aż się wierzyć nie chce...

Jakby ktoś  w okolicy się odezwał - to chętnie przyjmę wodę z podmianki...

Jedna fota z weekendu - wklejka grzebienia:

257c35da721855ffmed.png

 

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.