Skocz do zawartości
fal

Przyrosty korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio siedziałem przy zbiorniku i zastanawiałem sie dlaczego jedne korale mają gigantyczne przyrosty , a inne stoją , co ciekawe koral potrafi stać przez rok i nie ma żadnych przyrostów , po czym przez dwa miesiące nagle przyrasta tak że głowa mała :) , dlaczego tak się dzieje ? Czym jest spowodowana nagła zmiana , skoro w zbiorniku nic się nie zmienia ? Może ktoś z Was ma jakąś teorię , co powoduje nagłe przebudzenie korala.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia się dla Ciebie, dla nich się coś zmienia, a co? Któż to wie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie seb mnie ubiegl... W wodzie mierzymy max 10 parametrow, a o setkach innych nie mamy pojecia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze wypala ci sie lampa i w koncu osiaga spektrum akurat takie jakiego wymaga ten jeden delikwent. Potem zauwazasz ze reszta przestaje rosnac, wymieniasz zarnik badz swietlowke. Ufasz producentowi co napisal na instrukcji, zakladasz, swiatlo mocne, korale strzelaja do gory a ten jeden mruzy oczy bo go razi az do momentu az znowu wklad zacznie sie wypalac....

.....niezla teoria co? Az sam prawie uwierzylem


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :lol:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat - częściowo opisany w najnowszym Koralu w artykule o karmieniu korali

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla przykładu , sorki za jakość zdjęć , koral przez rok wyglądał tak

post-8886-0-22842300-1331490901_thumb.jpg

a przez dwa i pół miesiąca rósł i wygląda tak

post-8886-0-87983800-1331490979_thumb.jpg

Dziwna sprawa :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla przykładu ten gagatek rósł przez cały okres jak go wsadziłem do zbiornika i wyglądał tak

post-8886-0-12141000-1331491679_thumb.jpg

A po półtora roku wygląda tak

post-8886-0-53057700-1331491637_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze wypala ci sie lampa i w koncu osiaga spektrum akurat takie jakiego wymaga ten jeden delikwent. Potem zauwazasz ze reszta przestaje rosnac, wymieniasz zarnik badz swietlowke. Ufasz producentowi co napisal na instrukcji, zakladasz, swiatlo mocne, korale strzelaja do gory a ten jeden mruzy oczy bo go razi az do momentu az znowu wklad zacznie sie wypalac....

.....niezla teoria co? Az sam prawie uwierzylem

cos w tym jest...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na rośnięciu korali hehe, ale zobaczcie na cebulę i ziemniaki schowane w piwnicy. Niby 4 miesiące stoją w miejscu, a obecnie cebula puszcza szczypior, a pyrki kłącza :) Wszystko czuje wiosnę!!!


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha cebula i ziemniaki


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyzak tylko uważaj z micro bo jeszcze ściemnieją :thumbup:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

podepnę się - jak można :)

06.01.2012

gallery_8687_2006_14153.jpg

dziś (ponad dwa miechy :) )

23.03.2012

gallery_8687_2006_21167.jpg

06.01.2012

gallery_8687_2006_107262.jpg

dziś (ponad dwa miechy :) )

23.03.2012

gallery_8687_2006_79192.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty kozak :thumbsup: ale tak to jest jak się do baniaka leje różne cuda :thumbsup: ekhm mam tu na mysli oczywiście samego ballinga ;) Daj więcej fot bo pewnie jest na co popatrzeć :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Garden - tak leje ballinga :evil:

a czy duże - czy ja wiem

22.11.2011

gallery_8687_2006_75269.jpg

dziś

gallery_8687_2006_17404.jpg

styczeń

gallery_8687_2006_61807.jpg

dziś

gallery_8687_2006_14902.jpg

gallery_8687_2006_3040.jpg

ta była wczoraj cięta i 2 tygodnie temu gallery_8687_2006_14305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANT nie wiem co za sterydy lejesz ale ładnie rośnie tez tak bym chciał


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

AnT - :respect:

dzięki :D

ANT nie wiem co za sterydy lejesz ale ładnie rośnie tez tak bym chciał

ty nie wiesz :rofl:

z kim prawie codziennie wisisz na kom. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią akwarysta :rofl:

:rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie cykliczności przyrostów korali. Zaobserwowałem natomiast cykliczność we wzrostach rożnych glonów, tych szlachetnych i tych mniej.

Nie pomaga tu naprzemienne oczyszczanie pól w filtrze glonowym, kontrolowanie i utrzymywanie stałych parametrów wody, zasilanie mikroelementami czy aminokwasami.

Przy stałych w czasie i ilości podmianach wody, glony rosną cyklicznie i już.

Tak jakby wypalały paliwo na którym jadą a potem zanikają jakby czekały na tankowanie i znowu zielona łąka.

Swego czasu próbowałem wyciągnąć cos na ten temat od naszego speca od glonów, ale dyplomatycznie zbył mnie twierdzeniem z rodzaju te typy tak mają - czy coś tak.

Analizując wszystkie zauważone aspekty mogę pokusić się o twierdzenie że glony reagują na stany w których jakiś czynnik lub składnik osiąga stan ilościowy lub jakościowy i przy osiągnięciu go jest w stanie spowodować pewne zmiany u odbiorców czyli glonów - lub inaczej glony mogą reagować tylko na pewien stan nasycenia danym czynnikiem.

Czasokres tych wahań zależy pewnie z kolei od wielu różnych czynników i do tego różnie w różnych zbiornikach, i dlatego trudno jest to analizować.

Być może podobnie ma się sprawa z koralami. Temat na pewno wart jest śledzenia.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Nie zauważyłem u siebie cykliczności przyrostów korali. Zaobserwowałem natomiast cykliczność we wzrostach rożnych glonów, tych szlachetnych i tych mniej.

Nie pomaga tu naprzemienne oczyszczanie pól w filtrze glonowym, kontrolowanie i utrzymywanie stałych parametrów wody, zasilanie mikroelementami czy aminokwasami.

Przy stałych w czasie i ilości podmianach wody, glony rosną cyklicznie i już.

Tak jakby wypalały paliwo na którym jadą a potem zanikają jakby czekały na tankowanie i znowu zielona łąka.

Swego czasu próbowałem wyciągnąć cos na ten temat od naszego speca od glonów, ale dyplomatycznie zbył mnie twierdzeniem z rodzaju te typy tak mają - czy coś tak.

Analizując wszystkie zauważone aspekty mogę pokusić się o twierdzenie że glony reagują na stany w których jakiś czynnik lub składnik osiąga stan ilościowy lub jakościowy i przy osiągnięciu go jest w stanie spowodować pewne zmiany u odbiorców czyli glonów - lub inaczej glony mogą reagować tylko na pewien stan nasycenia danym czynnikiem.

Czasokres tych wahań zależy pewnie z kolei od wielu różnych czynników i do tego różnie w różnych zbiornikach, i dlatego trudno jest to analizować.

Być może podobnie ma się sprawa z koralami. Temat na pewno wart jest śledzenia.

co jest napisane w tytule przez kolegę @Fal

"Przyrosty korali"

a ty walisz doktorat o glonach :wallbash:

... Nie zauważyłem u siebie cykliczności przyrostów korali...... - i wystarczy :harhar:

p.s

@fal -pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant, a Ty co robisz? Zamiast napisać co sądzisz o tym co Fal napisał w pierwszym poście, wklejasz zdjęcia :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ant, a Ty co robisz? Zamiast napisać co sądzisz o tym co Fal napisał w pierwszym poście, wklejasz zdjęcia :harhar:

Pozdrawiam

seb

@Seb - ty nie wiesz czym jest to spowodowane

wszyscy leją to samo czyli prawie nic :rofl::harhar:

moje niektóre to stały ponad pół roku i dopiero ruszały :smoke:

z jednej zrobiłem 6 szczepek porozrzucałem po akwa - test gdzie najlepiej

2 z 6 padły test trwał ponad 3 miechy

pierwsza padła szybko w 3 dni druga poźniej

4 pozostałe poszły do innych posolonych :D

co do podawania na przyrosty - przecież wszyscy wiedzą co lać

każdy mam jedni większe drudzy mniejsze

światło - wiądom jakie wtedy zapodać (u mnie trochę inaczej 5xblue plus ,1xactinic ,1xkz purple )

każdy koral musi się przyzwyczaić do warunków

mam jednego dzikusa i już nawet nie pamiętam jak długo stoi i nic nawet milimetr w gore

ale w końcu ruszy przyjdzie jego pora :)

dozuje to co wszyscy i mam spokój

polipy na maxa kolorki super co mi trzeba :)

:harhar::welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest napisane w tytule przez kolegę @Fal

"Przyrosty korali"

a ty walisz doktorat o glonach :wallbash:

... Nie zauważyłem u siebie cykliczności przyrostów korali...... - i wystarczy :harhar:

Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra- Ant.

Nil melius (est) quam cum ratione tacere- pozdrawiam godeusz.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.