Skocz do zawartości
luft

Czynniki zewnętrzne zagrażające akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Przed dziećmi rada, Pokój na klucz lub akwarium stoi w takim miejscu gdzie inni nie mają do niego dostępu podczas nieobecności głównego właściciela :) Ja malowałem kiedyś Jedynką i słodkowodne stało przykryte i nic się nie stało, Papugi tylko w tym czasie wystawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej szafce do drzwi przesuwnych właśnie zainstalowałem zamek choć młody do starej specjalnie nie zaglądał.ale dmucham na zimne.Z przodu mam zawory i jak by mu się udało pokręcić to mógłby wywalić wodę do kanalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie malzonka zalatwila 15 teczanek w slodkowodnym akwarium odswiezaczem do powietrza takim do kontaktu wkladanym :thumbdown:


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów, że odkryłeś metodę na usuwanie xenii :p I

Teraz to będzie sprzedawał za stówę jako preparat przeciwko chwastom :harhar:


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym :

Czas - mam zbiornik który poleciał bo odkleiło sie w nim dno po 10 latach funkcjonowania.

Prowizorka w elektryce - przypadek gdzie prawie życie z 2000l padło bo rozłączył się przedłużacz do którego były podłączone wszystkie pompy. Po 1 dniu bez cyrkulacji i odpiencza nie za bardzo było co zbierać.

Tzw "Fachowcy" - jako przykład dam dość znany przypadek z publicznego akwarium w Warszawie gdzie "fachowcy" zamontowali obiegówkę ze złączami i elementami miedzianymi. Tylko kilka ryb pozostało, reszta zeszła.

Inne bardziej nas dotyczące:

Rutyna - jeden ze znanych mi zbiorników, około 700l, wyleciał po 3-ch latach, bo właściciel popadł w rutynę i przygotowywał solankę na oko, zasolenie było grubo powyżej 1.03 a jego elektroniczy refraktrometr cały czas pokazywął 1.020.

Gwałtowne i nieprzemyślane zmiany - żle się działo to chłopak wymienił 2x po 50% wody w ciągu jednego dnia, prawie wszystko poleciało bo przyczyną była zasyfiona woda z RO.

Nieobliczalna obsada - jakiś rok temu był na sprzedaż zbiornik, skała i sprzęt po padzie ukwiała w 1000l. Tylko część ryb przeżyło no i nic już nie chciało rosnąć. Właściciel po kilkunastu wymianach wody poddał się i puścił skałę w 2-gi obieg :wallbash:

Dla mnie największym zagrożeniem jest prak prądu, spalenie się 1 pompy może wywalić bezpiecznik i jak jestem w delegacji czy na urlopie to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporym zagrozeniem jest rutyna, zreszta nie tylko dla akwarium. Kiedys rozpuszczalem mrozonki w wysokim kieliszku. Ktos u mnie byl i popijalismy piwko. Ja w miedzyczasie karmilem ryby i tak od slowa do slowa... chlup... lyknalem dwie kostki artemii :)

Buziaka więcej Ci nie dam.:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym zagrożeniem jest prak prądu, spalenie się 1 pompy może wywalić bezpiecznik i jak jestem w delegacji czy na urlopie to ...

Czy w związku z tym bezpiecznym jest stosowanie wyłącznika różnicowoprądowego ? Czy w przypadku spalonej pompy lub zwarcia zadziała różnicówka która wyłączy wszystko czy wywali tylko pojedynczy wyłącznik nadprądowy (bezpiecznik) ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który poleci nie wiem, ale wiem że warto przynajmniej obiegówkę mieć na innym obwodzie i bezpieczniku.

Jak poleci pompa na 12-24V to pierwszy leci bezpiecznik w zasilaczu, najgorzej jest z pompami i urządzeniami na 220V (Grzałki, zasilacze magnetyczne do HQI itp).

Jak obiegówka będzie na innym obwodzie to wszystko przetrwa nawet jak padnie cyrkulacja, światło itp. No i w druga stronę jak padnie obieg to będzie cyrkulacja.

A co do pomp to spotkałem jedną OR6500 i Eheim 1260 które po włączeniu gasiły światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na urlop warto mieć zaufanego sąsiada,który wejdzie do mieszkania rano i wieczorem i będzie miał w razie czego telefon alarmowy do ugadanego morszczaka.Mi zawsze opiekuje się córka,ale telefon miała od Wojtesa i raz się to przydało.Tak zostawić akwarium samemu sobie tylko z elektroniką chyba bym się nie odważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem w pracy to babka malowała Parapet u mnie w pokoju okna były po otwierane, i nic się nie stało :) ale warto z tym uważać sam się wkurzyłem jak zobaczyłem że pomalowane ale nie potrzebnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporym zagrozeniem jest rutyna, zreszta nie tylko dla akwarium. Kiedys rozpuszczalem mrozonki w wysokim kieliszku. Ktos u mnie byl i popijalismy piwko. Ja w miedzyczasie karmilem ryby i tak od slowa do slowa... chlup... lyknalem dwie kostki artemii :)

Ja natomiast wodę do testów szykuję przd wieczornym karmienie

nabieram w szklankei nie zawsze wylewam a że piję zwykłą wode gazowną niejednokrotnie

się pomyliłem .Tak więc ja i mój baniak braterstwo wody mamy za sobą


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeczka na komary jest zabójcza dla krewetek :/ zostawiłem taką zieloną spiralną na noc w kuchni gdzie stoi akwarium i przez 2 dni padło mi 5-6 krewetek :/

samo to że akwarium stoi w kuchni nie przeszkadza niczemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że wszystkie takie rzeczy typu kratki na mole i inne śmierdzidła w pomieszczeniu, gdzie stoi baniak mogą być niewskazane.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym bezpiecznym jest stosowanie wyłącznika różnicowoprądowego ?  Czy w przypadku spalonej pompy lub zwarcia zadziała różnicówka która wyłączy wszystko czy wywali tylko pojedynczy wyłącznik nadprądowy  (bezpiecznik) ?  

Wylacznik nadpradowy - wylaczy obwod wtedy kiedy w obwodzie poplynie wiekszy prad niz wartos zabezpieczenia. Glownie sluzy do tego aby zabezpieczyc urzadzenia przed uszkodzeniem.

Roznicowka czyli wylacznik roznicowo-pradowy dziala troszke inaczej - wykrywa "anomalie" i jesli prad wyplywajacy jest rozny od pradu wplywajacego do obwodu to wylaczy obwod. Inaczej mowiac - moze byc tak ze pierwsza zadziala roznicowka zanim bezpiecznik zdazy zadzialac. Baaa bezpiecznik moze w ogole nie zadzialac bo prad nie przekroczy wartosci ktora powoduje wylaczenie bezpiecznika.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rutyny to sie zgodze ... mam paletki i morskie pokarm przed wyjazdem poporcjowalem (miks z sercem wolowym i miks mrozonek do morskiego) i wydawalo mi sie ze wytlumaczylem tesciowej co i jak ... ale przez tydzien szlo zupelnie na odwrot .... widok i tu i tu byl makabryczny (wtedy duzo korali mi polecialo - przelal odpieniacz - syf krazyl caly czas w obiegu ) ... a ze bylem daleko zero mozliwosci reakcji (znajmoych tez nie bylo) .... powiem wam ze stres co zastane na miejscu jest gorszy niz bol zeba


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.