Skocz do zawartości
Bartboss

Ozonator jaki kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno jest sprawdzony,ale później go sprawdzę jak podłączę.Mam w osuszaczu przezroczyste kulki,wie ktoś co to za wkład i jak sprawdzić ten akurat kiedy będzie do wymiany ?W AM tam zmienia się kolor.

Zastanawiam się jeszcze jak po wyjściu z odpieniacza dać ten węgiel.Wyjście z odpieniacza to rura 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jja dalem 2 wegle..jeden normalnie do sumpa w miejsce gdzie woda z odpienka wylatuje,a drugi polozylem na kubku odpienka..ten wciaga ozon ,ktory wydostaje sie z piany przez otwory w pokrywie kubka.ale tez mysle jakby tu na splyw z odpienka zamontowac wegiel..tak zeby woda bezposrednio przez niego przeplywala..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem dziś tą blaszkę z przyłączami do wężyków i się zdziwiłem jak to wygląda,właściwie pod blaszką nic nie ma tylko białe pole,które domyślam się produkuje ozon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe pole to właśnie membrana ,czyść ją delikatnie wacikiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

ciekawa sprawa ten ozon....

Tak sie zastanawiam , jakiej wielkosci produkcje ozonu byscie zalecili na 1150 L w obiegu ?


1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar te granulki to najprawdopodobniej silikon który wchłania wilgoć natomiast kuleczki niebieskie to znacznik jak będzie czerwony to wkład do wymiany.A o ta membrane dbaj bo nowa to 150 euro.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ozonator chyba się zepsuł.Dopiero niedawno stwierdziłem,że jakoś w ogóle go nie czuć w powietrzu nawet jak dam go na 100%.

W tej chwili używam go na 50% po godzinie rano i wieczorem.Wydaje mi się,że coś pracuje bo po podłączeniu redox wzrasta,ale chyba stracił część mocy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy jest przeplyw powietrza przez membrane

Co jakis czas trzeba ja przeczyscic :)

To od razu sprawdziłem,odłączyłem też na próbę osuszacz powietrza.Odpieniacz na pewno ciągnie powietrze bo po przyłożeniu palca do drugiej rurki przysysa go.Kontrolka ozonatora pracuje normalnie i dźwięk jaki wydaje też się nie zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np taki????

minusem jest to że ma zakres pracy sterowany czasowo 5-90minut ale to chyba nie wielki problem, dało by się to na pewno zmienić, tylko co wtedy z jego wytrzymałością.

Jest to ozonator do klimy i jest sporo tańszy od akwarystycznego, bo chyba nie ma większej różnicy w samym gazie, co??

Dodam że nie mam pojęcia w temacie...

A coś takiego??

To to już jest jakaś robota DIY ale czy wystarczy??

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie z tym redoxem,po podmianie spada i długo wraca do swojego poziomu ? Ja mam po podmianie 250-270 i po 4 dniach mam 400,ale z podawaniem ozonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Jak macie z tym redoxem,po podmianie spada i długo wraca do swojego poziomu ? Ja mam po podmianie 250-270 i po 4 dniach mam 400,ale z podawaniem ozonu.

Inmar u mnie caly czas jest powyzej 400 ( nie podlaczam ozonatora bo chyba nie warto)

po podmianie ( ostatnio robie wieksze podmiany po 20% na "nowej" soli) redox spada do poziomu 250-300 ale tylko na kilka godzin zwykle 5-6 godzin pozniej wraca do normalnej wartosci okolo 500

Sonde kalibroje co miesiac a ostatnio dzis rano.

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik dopiero świeży więc pewnie stąd te duże wahania.Przyjmując,że ozonator nie działa to moje 400 mam dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.