Skocz do zawartości
Bartboss

Ozonator jaki kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ,rano 440 wieczorem 390-410.Zkąd ta różnica ?To sole do podmiany mają największy wpływ na Redox jeśli robimy podmiany h2o co tydzień.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze az dziwne. Kalibrowales sonde? Pytam bo 450mV to juz granica bezpieczenstwa. Przy takim redoksie to ani kulki ani wodka teoretycznie nie maja prawa dzialac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,tak ,dziwne ale sonda sprawdzana.Przy soli REF CRISTAL spada do 300- 350 a np. na soli DD nic nie spada.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a jaki jest optymalny Redox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie stare pisma Akwarium z lat 90 był tam diy ozonator z lampy rtęciowej.Trzeba było zbić szkło z lampy, wsadzić do słoja zrobić wlot i wylot powietrza w zakrtce na wężykach i oczywiście podlączyć.Al nie podali jakie było wydzielanie ozonu


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować używany ozonator ? różnica w cenie ok. 300zł warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie stare pisma Akwarium z lat 90 był tam diy ozonator z lampy rtęciowej.Trzeba było zbić szkło z lampy, wsadzić do słoja zrobić wlot i wylot powietrza w zakrtce na wężykach i oczywiście podlączyć.Al nie podali jakie było wydzielanie ozonu

Metoda z lampą jest mało wydajna. Bez kontroli potencjału Redox jest równie nieprzewidywalna a co za tym idzie szkodliwa jak i przy stosowaniu jonizatora wysokiego napięcia.

Czy warto kupować używany ozonator ? różnica w cenie ok. 300zł warto ?

Kupując używany nie znasz do końca jego faktycznego stanu. Może się okazać, że wprwdzie np. powielacz jest jak nowy ale elementy łączące instalację doprowadzająco/odprowadzającą gaz "ujadł" ozon. Równie dobrze wszystko może być w najlepszym porządku.

Potencjalnych "źródeł" generatora wysokiego napięcia do ozonatora jest sporo np. drukarki laserowe. Najkłopotliwsza do wykonania jest komora jonizacyjna. Można posłużyć się cienkim szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem chyba z dziesięć używanych sanderów wszystkie działały,czyścisz membrane i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój używany przyjdzie za dwa dni i podobno nowy model.Gość za 100zł dołożył osuszacz powietrza z wkładem.Jakaś instrukcja do tego jest potrzebna,jakieś wskazówki pomocne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja od kilku dni stosuje to urzadzonko..na razie b.delikatnie bo kontrolera redox jescze nie mam..moj ma regulacje od 0-250mg.wlaczan na min.na ok 2 godz.dziennie..jedno jest pewne..woda lrysztal,ale tez glony z szyb znikaja i nie wiem czy to nie zbieg okolicznosci ale hepatus mial kilka dni wysypke..po ozonie po 2 dniach zniknela..pozyteczne urzadzenie..ale jak mowie w pelni go nie wykozystuje ze wzgledu na brak wgladu w redox..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój powinien jutro przyjść i wtedy rozpocznę jego eksplatację.Sebastek do odpieniacza zrobił mi tłumik z podwójnym wejście dla ozonatora.Też nie mam urządzenia do sprawdzania redoxu,ale mam zamiar kupić a jeśli ktoś ma ofertę to proszę na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolerow i miernikow w jednym jest na ebayu duzo..hmm przynajmniej u mnie..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój powinien jutro przyjść i wtedy rozpocznę jego eksplatację.Sebastek do odpieniacza zrobił mi tłumik z podwójnym wejście dla ozonatora.Też nie mam urządzenia do sprawdzania redoxu,ale mam zamiar kupić a jeśli ktoś ma ofertę to proszę na PW.

masz młody zbiornik, na razie nie potrzebny Ci ozon ,poczekaj aż dojrzeje biologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma wbudowana popmke to bedzie buczec...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda mruga jak masz zmnieszona moc, moj dzwiekow nie wydaje :)

Jak przykładam ucho to coś cyka w nim przy mniejszej mocy,ale wydaje mi się,że to wyładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś lajby ćwierka na zmniejszonej mocy.

Sprawdź czy jest przepływ pomiędzy membraną a obudową, w sanderach i AM często odkłada się tam zwęglony kurz i blokuje przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.