Skocz do zawartości
Michalevo

450 L ... 3......2.....1.. START

Rekomendowane odpowiedzi

Masz dwa wyjścia, albo poczekać aż elegansy załatwią wszystkie ślimaki, albo pozbyc się krabów. Jeśli nastawiasz się na spsy to lepiej zrezygnuj z elegansów, urosną duże, z czasem zaczną przestawiac i łazić po koralach.
już niektóre chodzą po koralach, ale nie widziałem żeby z tego powodu były jakieś szkody? Z drugiej strony i slimaki i kraby odwalaja jakaś robotę...

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegansy to jedne z najładniejszych pustelników ale ponoć jedne z większych łobuzów. Ja miałem chyba Calcinus gaimardii i żadnego ślimaka nie uśmierciły, niestety kolorystyka nie powalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Minął już rok, więc zebrałem się na mały update.

Na początek parametry:

NO3 2-5 patrząc na test saliferta to chyba jedyny którego dokładności nie jestem pewien( ciężko odczytać tą rożnice pomiędzy 1-5)

Ca 420-440 (salifert)

Mg 1320 -1380 (salifert)

KH 8 (JBL) jak się skończy oczywiście kupię saliferta

powyższe utrzymuję za pomocą roztworów ballinga 100 ml KH i 100 ml Ca+Mg dziennie i tutaj jest wszystko ok

Korale, jak zobaczycie na zdjęciach, od początku, jedne szybko drugie wolno , rosną. Poza gonioporą, którą niepotrzebnie kupiłem...padła. Zrobiłem chyba jeszcze jeden błąd, mogłem rownomiernie zasiedlić zbiornik szczepkami, teraz nie podoba mi się to, że jedne korale wyglądają już fajnie a na resztę będę musiał poczekać. Nawet w zeszłym tygodniu pojawiły się nowe szczepki. Nastawienie nadal SPS i LPS z przewagą tych pierwszych.

Karmienie... głównie światło :) microplankton 1kostka raz wieczorem przy moonlight i raz na pare dni reefpearls ale dopiero od miesiąca

Przez kolejne miesiące zamierzam popracować nad kolorami.... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Plagi... dino po raz drugi od początku 1,5 miesiąca temu zwalczone AlgeaX'em (ofiary:globulus..za późno przeczytałem) zaraz po dino tym razem fioletowe cyjano, oczywiscie zakończone w 2 dni chemiclean'em ....podejrzenia : zmiana soli, RSCP chyba jeszcze za wczesnie tą zmiana albo to system sam ogarnie albo wracam do początkowej soli IO. wcześniejsze plagi pojawiły się rownież po zmianie soli(wtedy Preis) stąd wniosek i chyba się nie mylę.

Zrobił się tez dywanik z aiptasii wpuściłem brzydala,zrobił ale trochę za późno go odłowiłem(zmasakrował mi tubastrea'e teraz trwa reanimacja...)

Kolejny problem to paprochy, podobnie jak u @inmara, po założeniu skarpety trochę lepiej, ale daleko do ideału. obstawiam skałę, ale nie chce mi się rozpisywać na ten temat...

Aha pojawili się nowi mieszkańcy , białobrody i przepięknej barwy fromia monolis

chyba tyle :) piszcie co źle :)

post-14010-0-65421400-1365460287_thumb.jpg

post-14010-0-51986600-1365460302_thumb.jpg

post-14010-0-47809700-1365460314_thumb.jpg

post-14010-0-96435300-1365460341_thumb.jpg

post-14010-0-74907000-1365460577_thumb.jpg

post-14010-0-33018900-1365460604_thumb.jpg

post-14010-0-66183100-1365460649_thumb.jpg

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, bardzo fajnie, ale do tych pokolców koniecznie musisz mieć wargatka czyściciela.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał, bardzo fajnie, ale do tych pokolców koniecznie musisz mieć wargatka czyściciela.

Doktorek pływa i działa , ale tylko bialobrody obsypany bo nowy... Chociaż dziś wyglada swietnie w porównaniu jak wskoczył 2 tyg temu


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to super.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik u kolegi z miasta:) Muszę kiedyś wpaść i zobaczyć na żywo jak wygląda jak można:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny zbiornik u kolegi z miasta:) Muszę kiedyś wpaść i zobaczyć na żywo jak wygląda jak można:)

Zapraszam, czasowo ostatnio kiepsko, ale pewnie uda sie jakoś wbić :) napisze na priv


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak 1A. Zastanawiam się co z tymi paprochami, co raz więcej osób się skarży. Skąd się biorą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie ta piękna fromia :)

post-14010-0-71979300-1365799097_thumb.jpg


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pierwsza klasa :clap: Ryby i korale cudowne tylko pozazdrościć. Może czas na nowe zdjęcia ;) ? Bardzo mnie ciekawią.

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwarium pierwsza klasa :clap: Ryby i korale cudowne tylko pozazdrościć. Może czas na nowe zdjęcia ;) ? Bardzo mnie ciekawią.

Cos tam w wolnej chwili postaram sie zrobić , myśle o małym przemeblowaniu więc może po :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie obrazu zakończyło sie błędem skontaktuj sie z administratorem ???


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej admin macie jakiś limit na wklejanie zdjęć ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Galeria ma limit zdjęć - owszem.

Polecam wklejać zdjęcia przez imageshack.us

Najprościej.

W razie problemów - pomogę na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Galeria ma limit zdjęć - owszem.

Polecam wklejać zdjęcia przez imageshack.us

Najprościej.

W razie problemów - pomogę na PW

Nie lubię Imageshack bo często wstawiane są na forum miniaturki z linkiem do serwisu imageshsck, który nie dość, że zamula, to na tapatalku wyświetla miniaturę bez możliwości otworzenia linku.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Od dluzszego czasu zbieralem sie do aktualizacji mojego tematu, ostatnio chcialem stworzyc swoj blog(i chyba go w koncu zrobie) na prywatnej stronie, glownie z uwagi na ograniczone mozliwosci wklejania zdjec,

a przeciez kazdy z czytajacych chce zobaczyc fotki a nie tylko opis - Prawda?

Ale skoro juz tutaj zaczalem to bedzie kontynulacja :)

Parametry… od ostatnich wpisow staralem sie utrzymac jak najlepsze, stale parametry i nie byloby z tym wiekszych problemow gdybym wczesniej wybral sie na wycieczke do NIemiec :) Juz wyjasniam.

Wlasciciel pewnego sklepu w Niemczech, ktory zaznaczam nie utozsamial sie z wybrana marka soli (mial chyba wszystkie mozliwe marki w sklepie), jak to u nas w sklepach wystepuje, opowiedzial mi o solach ktore wczesniej uzywalem dokladnie opisujac jakie problemy mialem w zbiorniku nie widzac go - fenomenalne.

Wszytko oczywiscie sie zgadzalo : RSCP ciagle ogniska cyjano i rozne paramerty w zaleznosci od partii,niektore korale brak przyrostow albo znikome

H2O niskie Ca i Bardzo niskie Mg(pomimo opisu producenta i zapewnien sprzedawcy ze sa wysokie) psh..

a do tego w solance NO3 5(salifert)

przez ta sol wylowilem kilka trupow glownie w akrach… szkoda gadac

Z Niemiec wrociem z tropic marine pro reef(wlaściciel sklepu powiedzial cos w stylu "bedzie pan zadowolony" :) i jestem

od jakiegos czasu przestalem nerwowo sprawdzac parametry solanki :) wlasciwie wcale tego nie robie

I wreszcie pojawily sie fajne kolorki :) poza rozowa akra ale moze ktos mi pomoze w tym temacie jakos nie chce byc rozowa...

Od jakiegos czasu:

Ca 420 - 440

Mg 1380

KH 7-8

Obsada powiekszona o male stado squampinisow i kilka koralikow

Przyrosty sami ocenicie wydaje mi sie ze jest ok , dla mnie najwazniejsze ze kolorki sie poprawily

fotki w linku milego ogladania i czekam na opinie

https://plus.google.com/u/0/photos/111920433054297142518/albums/5950682714555186625


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :thumbup: , naprawdę fajnie się ogląda, a to tylko fotki - na żywo dopiero musi robić wrażenie...

Możesz napisać z jakimi solami miałeś problemy? Używam teraz H2O i mam mieszane uczucia - pamiętasz może co ten magik z Niemiec mówił o tej soli?

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

H2O niskie Ca i Bardzo niskie Mg(pomimo opisu producenta i zapewnien sprzedawcy ze sa wysokie) psh..

a do tego w solance NO3 5(salifert)

przez ta sol wylowilem kilka trupow glownie w akrach… szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie. tylko sledzic ten temat i korzystac z informacji :thumbup:

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeoczyłem tego, tylko odbieram, jako własne doświadczenia autora tematu - ciekawy jestem czy jakieś inne/dodatkowe spostrzeżenia miał ten Pan z Niemiec :)

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.