Skocz do zawartości
luft

Płatność kartą płatniczą - za i przeciw

Karta  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy p?acisz wsz?dzie kart?, gdzie tylko to mo?liwe?

    • Tak
      47
    • Nie
      22
    • Nie mam karty
      4
  2. 2. Czy brak mo?liwo?ci zap?aty kart? jest dla Ciebie irytuj?cy?

    • Tak
      45
    • Nie
      12
    • Rozumiem, ?e sprzedawca traci na tym
      20
    • Nie mam zdania
      0
    • Oboj?tne
      5
  3. 3. P?ac? kart?... (wielokrotnego wyboru)

    • Wszystkie kwoty od 1 z? nawet
      25
    • Zakupy powy?ej 10 z?
      19
    • Powy?ej 50 z?
      13
    • Powy?ej 100z?
      6
    • Powy?ej 500z?
      5
    • P?ac? tylko gotówk?
      4
    • P?ac? i gotówk? i kart? od 1z? (by zrobi? te kilka operacji)
      7
    • inne
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Debetowa jest przypisana do konta, nie wypłacisz więcej jak masz na koncie.

Kredytowa - bank daje Ci kredyt na karcie i przez max. 52 dni nie nalicza odsetek od wydanej kwoty a potem strasznie bolirtfm.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam od lat karty, mam ekartę do płacenia przez internet, czasami się przydaje przy płatnościach na zagranicznych serwerach, i mam paypass co jest bzdurą,bo w skiepie i tak muszą ustawić że płatność jest paypass, pozatym jej problemem jest to ze do 50zł jest płatność bezpotwierdzenia, nie ma pinu.

co do bespieczeństwa, karta jest bespiecznijsza niż gotówka

tyle że trzeba pamiętać by ją podpisać, a pin mieć w głowie nie przy karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się kiedyś udało znaleźc portfel z kartami w środku i na każdej markerem wypisany PIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja już mam od lat karty, mam ekartę do płacenia przez internet, czasami się przydaje przy płatnościach na zagranicznych serwerach, i mam paypass co jest bzdurą,bo w skiepie i tak muszą ustawić że płatność jest paypass, pozatym jej problemem jest to ze do 50zł jest płatność bezpotwierdzenia, nie ma pinu.co do bespieczeństwa, karta jest bespiecznijsza niż gotówkatyle że trzeba pamiętać by ją podpisać, a pin mieć w głowie nie przy karcie

do 50zł można płacić większością kart metodą zbliżeniową a potwierdzenie zawsze musisz dostać :harhar:

A jak Włodek napisał karta kredytowa = koszmar po 54 dniach

Dobrze że sklepy maja limity od np.10zł bo czasem mnie trafia jak ktoś chce zapłacić 2 zł kartą po prostu przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym jej problemem jest to ze do 50zł jest płatność bezpotwierdzenia, nie ma pinu.

no wlasnie to jest jej glowna i w zasadzie jedyna zaleta ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym problem z paypass jest taki że nadejdzie taki moment że złamią ten system, a wtedy to nawet będzie niebespiecznie mieć taką kartę przy sobie, bo ją zczytają nawet nie będziemy wiedzieli kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym problem z paypass jest taki że nadejdzie taki moment że złamią ten system, a wtedy to nawet będzie niebespiecznie mieć taką kartę przy sobie, bo ją zczytają nawet nie będziemy wiedzieli kiedy

:D :D Pawel prima aprilis jutro jest....


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dobrze że sklepy maja limity od np.10zł bo czasem mnie trafia jak ktoś chce zapłacić 2 zł kartą po prostu przesada

(...)

Nie bardzo rozumiem, w czym Ci to przeszkadza? Wiesz, jakiś argument by się przydał. :) Pieniądz jak każdy inny, tyle że w danej chwili wirtualny. Mnie trafia jak sklepy mają limity od 10 zł, bo wtedy najczęściej na siłę trzeba coś dokupić albo zrezygnować z zakupów.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie trafia, że do dzisiaj w biedronce placi się tylko gotowką. A czasami mają fajne gadzety, wiec trzeba po bankomatach biegać jesli sie nie ma tej stówki wiecej przy sobie :wallbash:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie trafia, że do dzisiaj w biedronce placi się tylko gotowką. A czasami mają fajne gadzety, wiec trzeba po bankomatach biegać jesli sie nie ma tej stówki wiecej przy sobie :wallbash:

A propos stówki w kieszeni, zawsze ją warto mieć przy sobie jadąc samochodem,na wypadek zatrzymania, no wiecie przez kogo... :whistle:

:thumbup:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos stówki w kieszeni, zawsze ją warto mieć przy sobie jadąc samochodem,na wypadek zatrzymania, no wiecie przez kogo... :whistle:

:thumbup:

Mowa o tych miłych paniach co na stopa czekają? :)

To taki mały żart, bez urazy :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tych miłych paniach co na stopa czekają? :)

To taki mały żart, bez urazy :)

Każdy zrozumiał,to co chciał,he,he,he... :thumbup:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdecydowanie stoicie po 1 stronie barykady. Niby fajnie jest mieć kartę i móc nią zapłacić, ale jak już zauważyliście nie wszędzie jest to możliwe. Osobiście preferuje płatności gotówką, ale przy większych zakupach nie stronię od płatności kartą. Jak naprawdę jest z opłatami za terminale już piszę:

1 opłata podstawowa, stała za używanie terminala wys opłat od 30zł (markety) do 100zł za terminal miesięcznie.

2 opłata za transakcje dokonywane kartą. I tu są olbrzymie różnice, od 1,2% do nawet 4,3% w zależności od umów międzybankowych.

3 opłata telefoniczna za każdorazowe połączenie terminala z centrum obsługi, czyli takie połączenie jest przeprowadzane przy każdej płatności, ale także przy wysyłaniu pakietów danych ( pakiety wysyłane są zazwyczaj między 12, a 1 w nocy) a także przy zdalnym up-ie programu.

Oczywiście jeśli terminal jest podłączony do sieci telefonicznej. Obecnie coraz więcej terminali podłączonych jest do sieci internetowej, wtedy nie ma dodatkowych kosztów związanych z połączeniem, ale dochodzi koszt abonamentu internetowego.

Teraz wyobraźmy sobie sytuację, gdzie klient idzie kupić bilet za 3 zł, gdzie sprzedawca ma prowizję 10%

=0,30 gr, od transakcji musi zapłacić 1,5% do banku=0,045gr, za połączenie telefoniczne zapłaci brutto 27gr, koszt stały terminala średnio 80 zł podzielić przez ilość klientów terminala, średnio 100 osób=0,8gr .Do kosztów tej operacji trzeba doliczyć jeszcze podatek od tej sprzedaży, ale tego robić nie będę bo i tak już widać, że sprzedawca na tej transakcji nic nie zarobił, tylko dołożył 0,81 gr. Dla tego rzadko można dokonać w Polsce płatności po niżej 10 zł. Koszty utrzymania terminala i jego obsługi są po prostu zbyt wysokie. Również prowadzę firmę i posiadam czytniki kart, dla swoich klientów wprowadziliśmy stała zasadę, przy płatności kartą nie udzielamy rabatów, przy płatności gotówką dajemy rabaty. Przy płatności kartą następuje konflikt interesów, z jednej strony klient chce jak najtaniej zapłacić, z drugiej strony sprzedawca zarobkiem woli podzielić się z klientem, którego zna, niż z bankiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Nie bardzo rozumiem, w czym Ci to przeszkadza? Wiesz, jakiś argument by się przydał. :) Pieniądz jak każdy inny, tyle że w danej chwili wirtualny. Mnie trafia jak sklepy mają limity od 10 zł, bo wtedy najczęściej na siłę trzeba coś dokupić albo zrezygnować z zakupów.

Jasnowski właśnie Ci wyjaśnił a jak byś w sklepie pracował to byś zrozumiał po drugie transakcje dłużej trwają niż gotówkowe a teraz klienci nie lubią stać w kolejce i czekać aż ktoś przypomni sobie PIN :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty są O.K.

Nie muszę ze sobą nosić walizki pieniędzy.

Chociaż zawsze na wszelki wypadek po wpadce na stacji benzynowej z uszkodzonym terminalem mam żelazną rezerwę w portfelu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko są takie miejsca, gdzie staram sie nie brać karty ze sobą. Impreza na mieście. Niby fajnie machać plastikiem. Gorzej się obudzić na drugi dzień i jej nie mieć, lub mieć gruby bol glowy od widoku ile wydalismy na barze :D Zreszta w wielu knajpach placenie karta to dodatkowy czas oczekiwania przy duzym tłumie... wtedy najlepsze są wewnętrzne klubowe karty, które "tankujemy" na wejsciu :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcik limit na karte i tyle. Na imprezach wlasnie sie przydaja, bo ja zazwyczaj place np 32 zl to wyciagam 50dyszek. Reszta do kieszeni. Kolejna wizyta na barze i kolejna 50 a reszta do innej kieszeni. Nad ranem w kieszeniach ciezko od bilonu a i po kieszonkach poupychane jakies dyszki ;) z czego polowa zgubiona w imprezkowej atmosferze ;) Zdecydowanie plastik ;)

vdr by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram nie płacić kartą, wolę gotówkę, dla mnie to większa kontrola nad wydatkami :)

chodź pracuję w bankowości. Ktoś pisał, że płacąc kartą wiedzą o tobie więcej, to do końca nie jest nieprawdziwe :) Nie zdziwcie się jak za jakiś czas będą Wam oferowali kredyty, nowe produkty, wycieczki właśnie analizując co, gdzie i jak często kupujecie płacąc kartą.

Banki zachęcają do płacenia kartami, bo to spore zyski dla nich


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest lustrowane, bo to są cenne info, na ktorych przetwarzaniu banki dodatkowo zarabiaja. I nie tylko banki. W sumie to nawet nie jest już temat tabu, czy coś niesłychanego. Powoli przyzwyczaja klienta do tego. A najlepszym narzędziem jest facebook :) Twój przyjaciel, kreator życia, podpowie Ci czego powinieneś pragnąć, co kupić swojemu znajomemu na urodziny etc :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram nie płacić kartą, wolę gotówkę, dla mnie to większa kontrola nad wydatkami :)

chodź pracuję w bankowości. Ktoś pisał, że płacąc kartą wiedzą o tobie więcej, to do końca nie jest nieprawdziwe :) Nie zdziwcie się jak za jakiś czas będą Wam oferowali kredyty, nowe produkty, wycieczki właśnie analizując co, gdzie i jak często kupujecie płacąc kartą.

Banki zachęcają do płacenia kartami, bo to spore zyski dla nich

joopa do banku nie idzie co kupiles. Z tego co mi wiadomo ;] idzie tylko kwota - a nie to co na rachunku... A personalizowanie reklam to juz teraz masz -- korzystajac googla bedac zalogowanym do gmail ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos stówki w kieszeni, zawsze ją warto mieć przy sobie jadąc samochodem,na wypadek zatrzymania, no wiecie przez kogo... :whistle:

:thumbup:

W Polsce obowiązują mandaty karne kredytowane (mkk). Gotówkowe dotyczą tylko obcokrajowców. Nie ma takiej opcji, że się płaci na miejscu, chyba że sugerujesz łapówkę :huh:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce obowiązują mandaty karne kredytowane (mkk). Gotówkowe dotyczą tylko obcokrajowców. Nie ma takiej opcji, że się płaci na miejscu, chyba że sugerujesz łapówkę :huh:

Eeeeetammmm...Od razu łapówkę... :rofl:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joopa do banku nie idzie co kupiles. Z tego co mi wiadomo ;] idzie tylko kwota - a nie to co na rachunku... A personalizowanie reklam to juz teraz masz -- korzystajac googla bedac zalogowanym do gmail ;]

Z tego co wiem to jeszcze nie, ale kto wie co wymyślą.

Wiedza gdzie kupujesz - w jakich sklepach - też pewnie będzie w przyszłości przydatna.

Ja po prostu z racji zawodu nie lubię płacić kartą a jeszcze bardziej nie lubię kredytów :thumbdown::D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.