Skocz do zawartości
VDR

Acropory - wyprowadzanie z brazu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Już ci AnT@ pisze  o co mi chodzi a tak na prawdę o to samo a Ty i tak nie  nie jesteś w stanie mi nic konkretnie  napisać tylko odpisujesz, ale za to dobry jesteś w przegrzebywaniu moich innych postów :)

A więc tak odp.:

Chciałem się dowiedzieć jaki producent chemii i jest najlepszy konkretnie:

1 godzinę temu, Daniell napisał:

Moje pytanie jest: Który producent oferuje najlepszą jakościową chemię.

A dlaczego bo spotkałem się np. z informacją że Fe z firmy Kent jest lepszy niż Red Sea  i stąd to pytanie konkretne co i jakiej firmy stosują osoby posiadające akwarium przez długie lata.

 

A od Ciebie mam informacje  używam tego używam tamtego to zależy - i suma sumarum nie wiadomo czego:

 

17 minut temu, AnT napisał:

a używam KZ , TM, AF ,FM 

Ale każdy w innym celu i wiem po co to dodaje( tak przypuszczam) , i akwa na to reaguje pozytywnie - tyle choć czasem próbuje coś zmienić na lepiej :P ale rożnie to bywa :D

 

Czytam taką wiadomość od Ciebie  i nadal nie wiem.

Nie chcesz się dzielić wiedzą rozumiem nie musisz ale też nie pisz bo to żeby pisać.

 

Kolega Jacek56@ już konkretniej napisał że nie ma czegoś takiego jak dobry producent chemii - ja to tak zrozumiałem:

Godzinę temu, Jacek56 napisał:

Ant dobrze Ci odpowiedział. Jeżeli masz „ rękę” to wybarwisz korale używając KZ, AF, Colombo, RS . Przykładów jest bardzo dużo na forum z dokładnym opisem co i ile jest dozowane. Jedyny problem jest taki, że nie u każdego to zadziała.

 

A co do cytatu mojego innego wątku który założyłem kiedyś to jak sam tytuł  świadczył dotyczył się zmieników chemii i czy warto stosować  A NIE JAKIEGO PRODUCENTA CHEMII AKWARYSTYCZNEJ WYBRAĆ CZY TEŻ KTÓRY PRODUCENT JEST W PRODUKCJI TEGO PRODUKTU NAJLEPSZY

 

Jak masz AnT@ coś konstruktywnego do napisania proszę napisz jak to ma być takie dalsze lanie wody to sobie odpuść bo i po co to klikanie...

Oczywiście masz prawo się zemną nie zgodzić ale to napisz mi w prywatnej wiadomości zamiast pisanie tutaj i zaśmiecać fajny post.

Zawsze możesz zgłosić do administratora że moje pytanie jest nie logiczne lub z innych powodów nie właściwe  i niech administrator podejmie decyzje a nie pisanie tutaj  rzeczy nie na temat.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porostu nie zrozumiałeś kolegi AnT, to jest bardziej złożony problem i nie da się porostu odpowiedzieć, każde akwa jest inne 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę  AnT@ nie zrozum mnie źle,  ja nie pytam czy lać czy nie lać bo to jakby inny wątek i to nie jest moje pytanie.
Moje pytanie jest: Który producent oferuje najlepszą jakościową chemię.
Rynek dostawców i firm jest duży i chciałbym poznać Wasze doświadczenie przystosowaniu rożnych marek różnych producentów.
Linia produktów Tropic Marine... chcesz zobaczyć jak działa, zapraszam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniell - nie jesteśmy chemikami, nie znamy dokładnego składu. Chemia "lepsza gorsza" to względne; są bardziej skoncentrowane lub rozrzedzone z uwagi na metode podawania lub i pewnie aspekt biznesowy producenta.

Ant może i obcesowo ale trafnie określa sytuacje. 

Od siebie dorzucę, że istnieje ryzyko odwrotne - dodajesz chemię - pogłębiasz brązy ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.