Skocz do zawartości
lukaszra

niska twardosc zachowanie korali

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym się nie opierał na jbl-u, już mnie zawiódł podczas mojej walki z parametrami, a co do korali, jak nie przesadzisz to nic im się nie stanie, też z tym miałem problem na początku. sarkopyton skurzasty który potem mi z zieleniał nie otwierał się przez miesiąc

tak naprawdę potwierdź to KH u kogoś innego na innym teście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie opierał na jbl-u, już mnie zawiódł podczas mojej walki z parametrami, a co do korali, jak nie przesadzisz to nic im się nie stanie, też z tym miałem problem na początku. sarkopyton skurzasty który potem mi z zieleniał nie otwierał się przez miesiąc

tak naprawdę potwierdź to KH u kogoś innego na innym teście

jutro jade po salifert kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa sluchajcie moze to cos nakresli

mam taka sliczna Pania ,,:) .. w akwa ,,, w zyciu tez zreszta :)

ktora nazywa sie calustrea fluo

uwierzcie lub nie ale nie wiem czy ktos z Was ma ja tak napompowana jak ja ,,, wyglada jak balon z helem w trakcie dnia ,,,jakbym ja dotknal igla to by chyba odfrunęła razem z akwa :)w nocy natomiast puszcza takie polipy ze boje sie palca wsadzic zeby mnie nie zjadla ,,, :)

i oco chodzi ,,, moze ona ma w swojej diecie upodobanie do odchylu ktoregos z parametrow ?? to pomoglo by okreslic co jest nie tak

???

druga calustrea furcata chyba tez sie pompuje ale juz nie tak fascynujaco ,,,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY TO MOZLIWE ???????

zeby byla taka roznica ?? dzisiaj odebralem test salifert

zrobilem i wyszlo ze twarosc 8.5 ,,,,2 razy robilem a 3 raz zrobilem jbla i ten dalej pokazuje 6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak jest - to znak ze mozliwe :) - z drugiej strony testy KH od saliferta z reguly lekko zawyzaja. Zrob test na probce kontrolnej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak jest - to znak ze mozliwe :) - z drugiej strony testy KH od saliferta z reguly lekko zawyzaja. Zrob test na probce kontrolnej

rozumiem tylko skad probke ?? co ma byc tym wzornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie saliferta masz mala buteleczke plynu wzorcowego

no jest cos rzeczywiscie tyle ze ten roztwor to ma byc co ?? tak jakby woda z mojego akwa i ja zakrapiac ?? bo cos nie rozumiem a opisu zadnego to tego nie ma ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz test wedlug instrukcji tylko pobierasz 4ml z buteleczki a nie z akwarium

to dobrze zrozumialem ok ,, dam znac co i jak :) dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem na probce wyszlo idelanie tylko co na naklejce czyli 6.7 wiec chyba pokazuje ok ,, jak przyjde z pracy zrobie solanke i napisze jej parametry bo dzisiaj robie podmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry SOLANKI

KH 9.3

ph 8

ca 370

mg 920 ??

po4 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm 920???

what ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski ten magnez w solance - nie zepsules pomiaru ? co to za sol ?

Co do Saliferta - kh 7.7 - na plynie kalibrujacym ok - a TM pokazuje 6 ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kH to NAJWAŻNIEJSZE jest to żeby było stabilne, a czy trochę wyższe czy niższe to już kwestia gustu (ja przez kilka miesięcy miałem Kh poniżej 5 i nic złego się nie stało, ale było to kH stabilne, a nie że jednego dnia 5 a drugiego 10, wtedy masakra murowana), przy niższym Kh łatwiej o wystąpienie glonów i innego nieporządanego badziewia.

PozdrT

P.S.

ja pitole - Lukasz - czytajjjjjj, czytaj a potem jak skończysz to czytaj..... :wallbash: masz akwa już jakiś czas, a nie masz podstawowej wiedzy, a dodatkowo panikujesz jak 13-latka której wyskoczył pryszcz i nie wie co robić.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski ten magnez w solance - nie zepsules pomiaru ? co to za sol ?

Co do Saliferta - kh 7.7 - na plynie kalibrujacym ok - a TM pokazuje 6 ;)

no wlasnie 2 razy robilem test i 2 razy wyszlo tyle samo ,, juz sam nie wiem ,, sol ATI

jak na butelce 7,7 u mnie na butelce pomiarowej salifert jest podana wartosc 6.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kH to NAJWAŻNIEJSZE jest to żeby było stabilne, a czy trochę wyższe czy niższe to już kwestia gustu (ja przez kilka miesięcy miałem Kh poniżej 5 i nic złego się nie stało, ale było to kH stabilne, a nie że jednego dnia 5 a drugiego 10, wtedy masakra murowana), przy niższym Kh łatwiej o wystąpienie glonów i innego nieporządanego badziewia.

PozdrT

P.S.

ja pitole - Lukasz - czytajjjjjj, czytaj a potem jak skończysz to czytaj..... :wallbash: masz akwa już jakiś czas, a nie masz podstawowej wiedzy, a dodatkowo panikujesz jak 13-latka której wyskoczył pryszcz i nie wie co robić.

poto jest forum zeby pytac

nie jestem pewny to pytam

nie panikuje TYLKO PYTAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie 2 razy robilem test i 2 razy wyszlo tyle samo ,, juz sam nie wiem ,, sol ATI

jak na butelce 7,7 u mnie na butelce pomiarowej salifert jest podana wartosc 6.7

za duzy skrot myslowy - woda z akwarium, pomiar salifertem 7,7 - ta sama woda wedlug TropicMarin ma 6.0.

Test Saliferta na plynie kontrolnym - 6.7 ;) ;)

Tak jak napisał Tomiooo ma byc stabilne !! Ja mam wedlug Saliferta 9.3 i mam gdzies reszte ;) Dlugo mialem wedlug TM 8 ;) Dopoki nie zmienilem testu ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie dokładnie zasolenie

sprawdzilem

i ostatnio trafiles w sedno ,, musialbyc zabrudzony salimetr mam ten chinski zalewowy bo po tym jak go umylem wskazal 1028

powoli obnizylem i teraz 3 dzien jest 1024 oczywiscie kupilem splawik aqua medic wskazuje 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzy skrot myslowy - woda z akwarium, pomiar salifertem 7,7 - ta sama woda wedlug TropicMarin ma 6.0.

Test Saliferta na plynie kontrolnym - 6.7 ;) ;)

Tak jak napisał Tomiooo ma byc stabilne !! Ja mam wedlug Saliferta 9.3 i mam gdzies reszte ;) Dlugo mialem wedlug TM 8 ;) Dopoki nie zmienilem testu ;P

akwarium wg testu salifert wczoraj mialo 8.5

nowa dolewana solanka zrobiona wczoraj a dzisiaj dolana miala 9.3

czyli rozumiem ze to jeszcze zbyt duza roznica tak ??

czyli lepiej podwyzszyc w akwa do 9,3 zeby zawsze wlewala sie taka sama twardosc dobrze rozumuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci mówiłem o soli ATI??? Tomiooo, przy takim kh jak miałeś trza uważać, bo takie niskie nie "trzyma" ph i skoki dobowe mogą być spore, a to już niebezpieczne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci mówiłem o soli ATI??? Tomiooo, przy takim kh jak miałeś trza uważać, bo takie niskie nie "trzyma" ph i skoki dobowe mogą być spore, a to już niebezpieczne.

Pozdrawiam

seb

nie madruj sie :) mowiles ze jest badziew :) hahah :) tylko teraz w ktorym aspekcie SEba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociazby tego magnezu :p jesli to jest prawidlowy wynik to trzeba sporo do tej soli dolozyc Mg zeby jako tako bylo.

Co do kh - 10% podmianki imho nie zmieni kh na tyle zeby sie martwic... korale kh zuzywaja wiec ta wartosc spada a Ty podmianami wyrownujesz...jak podmiany zaczna byc nie wystarczajace wejdziesz w ballinga... u mnie w ciagu dwoch dni bez ballinga kh potrafi poleciec z 9.3 do 7.7 ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.