Skocz do zawartości
lukaszra

niska twardosc zachowanie korali

Rekomendowane odpowiedzi

chociazby tego magnezu :p jesli to jest prawidlowy wynik to trzeba sporo do tej soli dolozyc Mg zeby jako tako bylo.

Co do kh - 10% podmianki imho nie zmieni kh na tyle zeby sie martwic... korale kh zuzywaja wiec ta wartosc spada a Ty podmianami wyrownujesz...jak podmiany zaczna byc wystarczajace wejdziesz w ballinga... u mnie w ciagu dwoch dni bez ballinga kh potrafi poleciec z 9.3 do 7.7 ;)

troche mnie dziwi ten wynik bo jesli jest dobry to dlaczego mam tak duzo w akwa tego mg ,,, chociarz to dopiero co 4 podmiana na tej soli wiec moze bedzie spadac bede sprawdzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, teraz ja pare slow, chociaz wiekszosc juz zostala powiedziana. Otoz poziom magnezu nie zalezy istotnie od kh poniewaz w akwarium jest malo (jesli nie wcale) zjego zrodel w formie zwiazanej tak jak jest z wapniem. Natomiast sam magnez bardzo istotnie wplywa na ilosc wapnia. Widac to doskonale w Twoich wynikach: niski Mg i niski Ca. Te dwa parametry mowia o tym ze sol ktora obecnie uzywasz absolutnie nie balansuje twojego systemu. Do tego jak juz ktos wyzej wspomnial przy niskim kh jest spora szansa na niebezpieczne skoki p. Niewiem kiedy to ph mierzyles ale radzilbym ci zmierzyc wczesnym switem. Da ci to obraz mozliwych skokow. W kazdym razie przy tak niskim ph korale maja spore trudnosci z budowaniem szkieletu, to samo zreszta tyczysie wszystkich innych organizmow ktore potrzebuja wapn do wzrostu np do budowy muszli. Wracajac do soli.... zatrzymaj sobie do posypywania chodnika zima :harhar: a tak powaznie to powinienes kupic pare kilogramow jakiejs solu pro coral bo takie maja lepiej zbalansowane parametry. Mozesz tez zaczac dozowac Mg (tylko Mg) bo przy okazji podskoczy i wapn. A tak dla pewnosci to zaoPros na piwko jakiegos lokalnego morszczaka z zestawem testow. Dla mnie te wyniki to jakas ruletka a bez 100% pewnosci nie dozowalbym niczego

Pozdrowka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, teraz ja pare slow, chociaz wiekszosc juz zostala powiedziana. Otoz poziom magnezu nie zalezy istotnie od kh poniewaz w akwarium jest malo (jesli nie wcale) zjego zrodel w formie zwiazanej tak jak jest z wapniem. Natomiast sam magnez bardzo istotnie wplywa na ilosc wapnia. Widac to doskonale w Twoich wynikach: niski Mg i niski Ca. Te dwa parametry mowia o tym ze sol ktora obecnie uzywasz absolutnie nie balansuje twojego systemu. Do tego jak juz ktos wyzej wspomnial przy niskim kh jest spora szansa na niebezpieczne skoki p. Niewiem kiedy to ph mierzyles ale radzilbym ci zmierzyc wczesnym switem. Da ci to obraz mozliwych skokow. W kazdym razie przy tak niskim ph korale maja spore trudnosci z budowaniem szkieletu, to samo zreszta tyczysie wszystkich innych organizmow ktore potrzebuja wapn do wzrostu np do budowy muszli. Wracajac do soli.... zatrzymaj sobie do posypywania chodnika zima :harhar: a tak powaznie to powinienes kupic pare kilogramow jakiejs solu pro coral bo takie maja lepiej zbalansowane parametry. Mozesz tez zaczac dozowac Mg (tylko Mg) bo przy okazji podskoczy i wapn. A tak dla pewnosci to zaoPros na piwko jakiegos lokalnego morszczaka z zestawem testow. Dla mnie te wyniki to jakas ruletka a bez 100% pewnosci nie dozowalbym niczego

Pozdrowka

oczywiscie was poslucham i zmienie sol

pro coral to red sea ??

podajcie konkretny model

wlasnie musze poprosic zeby ktos mi zbadal wode tylko z w Gd za duzo morskich nie ma niestety ...albo ja nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie was poslucham i zmienie sol

pro coral to red sea ??

podajcie konkretny model

wlasnie musze poprosic zeby ktos mi zbadal wode tylko z w Gd za duzo morskich nie ma niestety ...albo ja nie znam :)

a moze KENT ?? czy za slaba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chwali to czego uzywa - ja uzywam Reef Crystal i jestem zadowolony choc od kolejnego wiadra moze przejde na AquaForest - ciagle czekam az sie chlopaki przyznaja czy faktycznie jest ok czy zaliczaja wtopy z fosforem ;D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chwali to czego uzywa - ja uzywam Reef Crystal i jestem zadowolony choc od kolejnego wiadra moze przejde na AquaForest - ciagle czekam az sie chlopaki przyznaja czy faktycznie jest ok czy zaliczaja wtopy z fosforem ;D

pytanie czy ktos stosuje Kent na codzien i czy jest on krotko mowiac dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja stosuje AquaForest od 5 podmian i jak na razie jedynym negatywem to jest zanik takiego koralika jak Clavularia :whistle: A acry już po 2 podmiance zaczęły polipować - wcześniej tego nie robiły.

Co do KENT'a to jej używa moja siostra - wsumie żadnej różnicy co do ReefCrystala to ona nie widzi :harhar:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja stosuje AquaForest od 5 podmian i jak na razie jedynym negatywem to jest zanik takiego koralika jak Clavularia :whistle: A acry już po 2 podmiance zaczęły polipować - wcześniej tego nie robiły.

Co do KENT'a to jej używa moja siostra - wsumie żadnej różnicy co do ReefCrystala to ona nie widzi :harhar:

czyly wychodzilo by ze yest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie jak kupisz magnez do ballinga. Butelka kenta moze nie wystarczyc

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc najtaniej ma byx dobrze Tester podaj prosze jaka sol kupic wg ciebie ..... Cos jest z ta nie tak .. wczoraj podmianja dzisiaj monti zamknieta i cos na piasku jakies plamy ..... Nie chce jej ... Dajcie konrety taka kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Crystal albo AquaForest bo jak kampania głosiła "DOBRE BO POLSKIE" :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Crystal albo AquaForest bo jak kampania głosiła "DOBRE BO POLSKIE" :whistle:

okejos w takim razie reef crystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzieki uprzejmosci Seba dotarla do mnie Reef Crystal zatem jutro czas na mieszkanie i badanie gotowej solnki jak zrobie zaraz napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry solanki 1 dniowej do podmiany

kh 11.5

ph 8,2

ca 450

mg 1200

po4 0

chyba niezle co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos maly ten magnez Ci wyszedl - ja mam powyzej 1300 na RC - sprawdz ten test.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos maly ten magnez Ci wyszedl - ja mam powyzej 1300 na RC - sprawdz ten test.

ok na dniagh podnmiana to zrobie jeszcze raz test mg i napisze ,,, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg 1350 w nowej solance do podmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.