Skocz do zawartości
Łapa

turbo Flotor 3000 blue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy taki odpieniacz starczy do baniaka o pojemności 600l. Mam mega problemy z glonami , czy to moze być wina odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak masz tylko nemo to udzwignie czemu ma być wina odpieniacza? odpieniacz to nie wszystko jeśli masz obsadę w granicach rozsądku to utrzyma.Jakie glony?obsada?światło,dodatki do wody i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550l pociagnie spokojnie nie laczylbym odpieniacza z glonami ... napisz cos o akwarium to zobaczymy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem że medic ma do tego odpieniacza jakiś nowy rodzaj pompy, ktory daje wiecej bombelków-warto go kupić?

W akwarium jest kataklizm, zasadzie to nigdy nie było z nim dobrze ale ostatnio jest masakra... Jakieś 60dni temu ukwaił wybral się na wycieczkę w nocy i przypadkiem wpadł do pompki cyrkulacyjunej i został cały zmiksowany, zaraz padło parę rybek a glony są w zasadzie nie do opanowania! Mam zbiornik 550l i caly osprzet aqamedic. Wode wymieniam raz na 2tyg czasem co 20dni ale tylko 60l czy to mało? Używam soli red sea, lampę mam na wysokości 32cm i chodzi hqi przez 8h a dwie t5 przez 10h. czy na siłę odpieniania ma znaczenie ilość wody w sumpie bo za zwyczaj mam na maxa,(dokupiłem skały ale to nic nie dało)

Jeśli chcecie zobaczyć w jak bardzo katastrofalnym stanie jest mój baniak to z tutaj opisałem i wstawiłem fotki...

http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=76813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano , nie widzę wielkiego związku z odpieniaczem , poświęć troszkę czasu i poczytaj w dziale plagi znajdziesz mase informacji o tym.Mniej światła lub nowe,stabilne parametry,czasem brud w piachu,podmianki dobra solą czasem zniknie wcześniej czasem pare miesięcy.Mnie uratowało mała ilość światła i odessanie ze skały i odmulaczem z dna-podmiana nową ocean instant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Czy taki odpieniacz starczy do baniaka o pojemności 550l. Mam mega problemy z glonami , czy to moze być wina odpieniacza?

Ja też tak miałem podstawa to ograniczenie światła i mega duża podmiana ja zmieniłem 30% wodyi za tydzię kolejne 30%

następnie 15% co dwa tygodnie a i jeszcze rova i węgiel do wytmiany na początek. po dwuch miesiącach znikło Powodzenia.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu fotek nasunelo mi sie:

- podnies poziom wody w komorze z pompa odpieniacza ale tak zeby nie przelewal;

- nowa pompa o ktorej mowisz ma dodatkowa siateczke mesh i tyle ... mam dwa takie odpieniacze i nie widze wielkiej roznicy ale doozyc mozesz napewno nie zaszkodzi;

- doloz cyrkulacji i to radykalnie (na fotkach widzialem jedna pompke?) tj daj cos na poziom nizej;

- wieksza podmiana tez nie zaszkodzi jakies 100-120 l na piewrwszy raz (plus oddesanie badziewia z dna i skaly) ... druga i trzecia po 60 l (odstep jakis 3-4 dni i tez oddsysanie);

- mozesz tez zrobic rybkom co 3 dzien w tym czasie glodowke ... pd odstaw tez dozowanie mikro i amino jak dajesz


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody w sumpie już mam wiecej bo za dużo zlałem po ostaniej wymianie. Czy 100L wymiany na 2 tyg to bedzie dobrze? Czy lepej 120L , ja ogólnie mam około 600litrów wody...

Co do cyrkulacji to mam tylko pompe obiegowa aquamedic ta najmocniejszą z seri oceanruner i pompke cyrkulacyjną heila 12tys L/h, dość mocno mi tam wszystko faluje-myślicie że to może być jeszcze mało?

Lampy sprawdziłem dokładnie 2x150wat hqi świeci7h ,a 2x t5 przez 9h, to jeszcze za dużo?

Może lepiej kupić jakiś naprawde dobry odpieniacz?

Na dnie mam grys koralowy i piasek to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tez walcze z cyjano... światło teraz świeci u mnie 3h + nocne a wcześniej 12h+nocne i juz widać ,ze ustępują :) po tygodniu zostało troszkę na szybie i teraz ta resztka zejdzie to zaczne świecić dłuzej ... HQI bym odpyścił sobie i zostawił t5 na 4-5H


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to cyjano bo nie łapie...? Cyjanowodór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to cyjano bo nie łapie...? Cyjanowodór?

TU na przykład poczytaj :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Co to jest to cyjano bo nie łapie...? Cyjanowodór?

jak długo masz już to swoje akwarium?

wrzuć kilka fotek łatwiej się rozmawia o problemach jak się je widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dal fotki w drugim chyba poscie - link do innego forum

Jak dla mnie w tej sytuacji podmiany wody sa zlym pomyslem, ja bym odsysal syfek a wode przesaczona przez gaze wlewal do zbiornika. Mnie to wyglada na mix dino+cyjano (jakbys mogl zrobic zblizenie piasku z syfkiem byloby latwiej) i najpierw uzylbym algeax + odsysanie i jak nie pomoze to po zakonczonej kuracji chemiclean - dlaczego w tej kolejnosci? bo po chemicleanie trzeba podmieniac wode :)

no i cyrkulacja tez chyba za slaba jak na taki zbiornik

pozdrawiam


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj z bliska , jak widać wszedzie jest taki czerwony mech...

img0794fw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0797n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ten odpieniacz da radę na 550litrow ( ze sumpem 600) ? czytałem tutaj że na mój baniak600L to by się przydał odpieniacz na 2000L, mam w piwnicy stary deltec odpieniacz na 500L ,może warto zainstalować dwa odpieniacze ? Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja bym na początek usunął całkowicie ten piach,

ciężko będzie to wyprostować bez generalnych porządków :wallbash:

img0783hm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 2 lata, generalnie jestem marny amator , ale chce odmienić oblicze tego baniaka bo wiem że ma potencjał..

Ten odpieniacz da radę na 550litrow ( ze sumpem 600) ? czytałem tutaj że na mój baniak600L to by się przydał odpieniacz na 2000L, mam w piwnicy stary deltec odpieniacz na 500L ,może warto zainstalować dwa odpieniacze ? Co wy na to?

Na dnie jest grys koralowy i troche piachu , to źle? Mam to wszystko odessać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz spokojnie ci pociagne to akwarium (na marginesie ja tez mam dwa odpieniacze i nie gryza sie) .... pokaz ile masz wody w komorze z pompa odpieniacza? ... czy zrobiles reszte? (odessanie. podmiana plus zwiekszenie cyrkulacji) i jeszcze jedno masz jakies zwierzeta co przekopuja piasek - rozgwiazda babka cokolwiek?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wstawie foto sumpa...Dużą podmnianę już zrobiłem, a paich postaram się odessać jutro. W zamian mam nasypać nowy piasek czy grys koralowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie syp ... odeassaj syf z piachu a sam piach zostaw ... tj nalot z powierzchni


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wodę wymienić jeszcze pare razy ? i chyba wymienie ten odpieniacz na cos lepszego. Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ... poczekaj czy cos sie poprawi (podmiana, odessanie, cyrkulacja i tydzien - dwa spokoju) ... jezeli nie to pomyslimy nad wymiana odpieniacza i innymi sprawami


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił odpieniacz na Apfa albo Shurana 150 nie są to monstery ale są lepsze, na tym zdjęciu jakoś to lipnie wygląda ten blue a baniak duży i ryby też duże tu musi być pienidło z pier..ciem.

Piach bym potraktował odmulaczem i zrobił podmianę tak z 50litrów.Jak światło zbliża się koncowi to ja bym wymienił bo wiem ile problemów mogą stwarzać i nie pomagać.

Dodaj jakąś pompe z porządną cyrkulacja bo na skale osadza się syf , możesz odsunąc skałę od ściany poprawi się sporo cyrkulacja jak puścisz pompę pod skalami to się zdziwisz.

Wszystko da się naprawić u siebie wyciągałem z nielepszych bagien baniak i zawsze jak nowy :ice: ale na wydatki to się szykuj im szybciej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli odsysam ten syf z górnej czesci piachu, zwiekszam cyrkulację, i zrobie jeszcze jedną podmianę.(chwila bo lampa ma juz bardzo stare żarniki -to ma wpływ?)

Mam na oku taki używany odpieniacz Shurana 200, co wy na to?(tyle że mam szafke 68cm a on jest 70cm/h ale sprzedawca powiedzial że go troszkę tu obetne troszke tam i przypasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój wypalone żarniki czy świetlówki to masakra :evil:

Ja bym co 12 miesięcy wymieniał przy spsach nawet i 10miesięcy.

Schurany to jedne z lepszych odpieniaczy moim zdaniem ma pare zalet nad deltekami , bierz w ciemno jak sprawne.

One lubią bardzo niski poziom wody więc pewnie czekają cię mody w sumpie.

Bez odpieniacza,światła podmiany nie wiele ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.