Skocz do zawartości
Gość AnT

do @seb :P

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

co zabolalo ?

zapomniales jak korale rozdawalem za darmo ,godscie brali boxami odemnie za darmo .sa spotkania to niejeden dostanie szczepki za darmo ,ale co mi tam .

co do watku - nie zrozumiales go .

powstal po ustaleniu z paroma starymi forumowiczami -jedynie balismy sie reakcji mod - trudno

jeszcze nie bylo osoby ktora u mnie nie byla by ns pusto wyszla .

wiec mnie nie wyzywaj na forum w ten sposob .

ant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wypowiedzieć w poprzednim wątku, ale mi się nie udało...zamknięty.

Ja nie jestem za tym, by robić klikę zamkniętą i obrażać tych, co rozdają lub chcą korale za darmo. Chodzi o bardzo prostą sprawę - że zdarza się coraz więcej osób, które biorą za darmo a później na innych portalach ogłoszeniowych, giełdach po prostu to sprzedają! To, co dostali za darmo! I nie mówcie, że to jest przedsiębiorczość czy coś w ten deseń - to jest chamsko i pazerność i oszukiwanie innych i samych siebie.

Rozumiem przygarnąć szczepki, które później cieszą właściciela tym, że rosną. Wiadome, że założenie akwarium morskiego to duży wydatek. Ale czy w końcu zrozumiecie, że jak ktoś 'przygarnie' wszystko to znaczy, że nie koniecznie będzie go stać na utrzymanie tego? Albo to chwilowa zachcianka? Zdając sobie sprawę z tego, ile to kosztuje to są dwie drogi - albo ktoś przeliczy i się wycofa, jeśli to zachcianka, albo przeliczy i założy i będzie prowadzić to akwarium i takim osobom warto pomóc z życiem do baniaka. Ale posty, które właśnie AnT wyśmiał z stylu 'przyjmę wszystko, najlepiej nowe i na gwarancji' (pisane z przesadą) są trochę nie na miejscu.

Tyle ode mnie w tym temacie.


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berdo dobrze powiedziane seb faktycznie wydaje mi się że nie zostało zrozumiane, oczywiście zgadzam się z tym że rozdawanie szczep i korali to dobra inicjatywa lecz wyłącznie dla ludzi co mają zbiorniki dłuższy okres i wiedzą co i jak a nie dawanie na początek laikowi co nie wie co to jest sump i udaje ze naleje wody i będzie oki zdecydowanie nie tędy droga ant wielki +++++ dla ciebie , ludzie którzy zaczynają z morskim akwarium muszą wiedzieć że błędy kosztują a tak jest w przypadku tej dziedziny taki jest świat jak chcesz mieć dobre auto wiesz ile kosztuje itak samo jest z tym chyba że wszyscy chcemy mieć kuku i potem na giełdzie będziemy oddawać za darmo a ocelarisy będą w cenie 2 zł


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to forum staje się dziwne - coraz bardziej zaczynam się zgadzać z Prezesem.... :coffee:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie coś przespałem ? Może ktoś mnie oświecić o co kaman ? (może być na PW)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo to forum jest super nie jest dziwne :question::welcome:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozmunie niektórych. Jedni przyjmą to inni tamto, są tacy co oddają nowy sprzęt itp. A niektórzy naskoczyli na AnT jak wygłodniały wilk na sarne. Panowie i Panie wiecej wyrozumiałości i zrozumienia :D


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo to forum jest super nie jest dziwne :question::welcome:

może i forum jest fajne ale niektórzy ludzie są dziwni....

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż, każdy może wyrazić swoją opinię. Jeśli ktoś napisze A, zdaje sobie sprawę, że inny dopisze B. AnT chciał zwrócić uwagę na dany aspekt i marketingowo był to udany zabieg. Zamknąłem temat, obawiając się, żeby ktoś wiecej czegoś niemiłego na gorąco nie chlapnął. To był event AnTa, w ktorym udało mu sie w krzywym zwierciadle ukazać to co mu się nie podoba. Inni wyrazili swoje opinie lub napisali to co ich boli. Mam nadzieję, że dziś duzo spokojniej podejdziecie do sprawy. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co biega ale chyba że rozdawanie za darmo korali i sprzętu jest bee ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co biega ale chyba że rozdawanie za darmo korali i sprzętu jest bee ???

nie to jest bee tylko sposób w jaki się to odbywa np. pierwszy post na forum jest " witam ...."

drugi post jest " przyjmę wszystko"


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant, chyba mnie kompletnie nie zrozumiałeś, raczej na pewno mnie nie zrozumiałeś... Gdzie ja napisałem cokolwiek o tym czy rozdajesz cokolwiek, czy sprzedajesz, czy cokolwiek innego??? Po prostu za.ebiście nie podoba mi sie to co się z Tobą ostatnio porobiło, najgorsze jest to że to nie jest tylko moje zdanie... Jedziesz po nowych jak po łysej kobyle, do tego stopnia że wielu sie zastanowi czy jeszcze cokolwiek napisać! Nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie pisz po prostu, a czasem odzywasz się występując z pozycji wielkiego akwarysty i patrząc na wszystkich z góry, a dlaczego? Czym się niby od nas różnisz? Z innej gliny Cię ulepiono? Lepszej jakiejś? Powiem Ci tylko tyle że jeśli dalej będziesz tak kozaczył to tylko stracisz kumpli, a przecież wszyscy mamy świra na jednym punkcie i podziały są nam niepotrzebne. I nie mów że jest inaczej, że się mylę, Ty sam nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić zmiany własnej osobowości i zmiany stosunku do ludzi na forum, tak jak mówię, to nie jest tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieki są dziwne

wiadomo jedni oszczedzają inni nie

kazdy z nas ma inne podejscie

mnie denerwowało kiedyś jak rozdawalem moje zakupione korale

a za 2 dni je na forum widzialem w dziale sprzedam

ale może obdarowanemu nie pasowały jak mi a ma wiekszą smykalke do sprzedawania niż ja

jedwn woli oddac jeden sprzedać ,poco sie denerwować drobiazgami

jest tu wielu ciekawych ludków co sobie pomagają

mniej lub bardziej bezinteresownie i to jest dobre

wielu ciekawych ludzi tu poznałem co pomogli dobra radą czy niedrogą szczepką

wszystkim stokrotne :unworthy::unworthy::unworthy:

Niemniej jednak warto chyba weryfikowac co komu oddajemy jesli już oddajemy

aby zwierzaki nie trafiły z oszczedności nowego wlasciciela na wieczną rafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pax, pax, pax.:whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze szanowni Admini udoskonalą forum a mianowicie rozbuduja dzial ogloszen. jesli bylby dzial oddam w dobre rece czy do dobrego domu to ludziki by tam zagladali co jest do wziecia zamiast pisac posty z przyjmę na przodzie. czesto ludzie oddaja to czego nie moga sprzedac,

np na posolonej skrzynce jest tak: i dla mnie bomba!

Livestock

(25 Viewing)

Livestock for sale

Threads: 1,949

Posts: 25,875

Equipment

(46 Viewing)

Equipment for sale

Threads: 3,101

Posts: 30,859

Wanted

(23 Viewing)

Equipment or livestock wanted

Threads: 3,625

Posts: 18,592

General Sales

(4 Viewing)

Non-reef related or Ebay sales or services.

Threads: 936

Posts: 6,080

Algae Swap and Request Shop

Cheato and Caulerpa going spare, or want to request some? Then post here. Strictly no sales in this section.

Threads: 242

Posts: 1,410

Equipment & Livestock Exchange

(13 Viewing)

Advertise hardware & livestock for exchange here. Strictly no sales in this section.

Sub-Forums:

Frag Exchange

Threads: 871

Posts: 4,931

Free To Good Home

(3 Viewing)

Anything surplus and you wish to give away, post here.

Threads: 332

Posts: 2,962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu, to jest temat Anta do mnie, a nie temat co zmienić na forum, jest do tego odpowiedni dział...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@seb - dalej nie załapałes posta

szkoda

bedzie czeba czasem korale do kibla dac niz na forum

co do mnie - spoko luz juz mi sie nichce

za wielki leb -niemiesci mi sie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

@AnT faktycznie Ci ostatnio coś się podziało,90% twoich postów jest o niczym :rtfm:

Przypomnij sobie jak pomagałem Ci założyć solniczkę, jak Ci coś tłumaczyłem to wyglądałeś jak dziecko z ręka w nocniku.Jak masz się śmiać z nowych ,a nie chce Ci się napisać tego o co pytają to lepiej nie pisz.Później zaczyna czytać to forum nowy i zanim się dogrzebie do konkretów to go wcześniej szlak trafi niż znajdzie odpowiedz na męczące go pytanie.

Zaśmiecanie forum bezsensownymi tematami na pewno nam nie pomoże w niczym :thumbdown:

Tyle o demnie pozdro...Eridanus


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - miałem się odezwać w tamtym temacie,ale :

- podobny temat już istniał i był wątek o oddawaniu itd.,

- dwa , szczerze - kogo interesuje czy ktoś coś dostał, czy kupił - jego sprawa i sprawa dającego - osobiście mnie to ....... :p

- trzy - jak dający się przejedzie - na danym osobniku - to jest jego sprawa co z tym zrobi - a nie Rzeczpospolitej Morskiej :D

- cztery - nie biadolcie, że dajecie młodym i im coś pada - u Was też zdechło i jeszcze zdechnie niejedno

Ta - to by było na tyle - idę na piwo - pisać się odechciewa jak się niektórych `pieniaczy` czyta.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że temat został wyczerpany... chociaż nie ja tu decyduje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nnie jest doskonaly, mysle ze kazdego mozna zawstydzic uchybieniami, komoz sie one nie przytrafiaja, mysle ze wszystkim.

tomasz....swiete slowa :clap: :clap:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





teraz dzialasmilieA12.gif

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to forum zaczyna się robić dziwne... a i celowo użyłem sformułowania forum bo "to" chyba nie dorosło do określenia "społeczność"...

I Ci, co kiedyś mi napisali wyluzuj przy tym jak napisałem, żeby zająć się czymś bardziej konstruktywnym, pod podobnym wpisem jak ten Ant'a, niech sami teraz usłyszą wyluzuj...

Wtedy to mnie nie powinno i nie mogło drażnić, więc ten temat o rozdawnictwie tez nie powinien drażnić (według tej samej zasady). Chyba, że jednym wolno być bardziej drażliwymi od innych ale to się wpisuje w pierwszą moją myśl zaczyna to być tylko forum... i to dziwne... forum

a i jeszcze jedno tak samo naganne jest przyjmowanie dla "zysku" i pójścia na łatwiznę, jak sprzedawanie po cholernie dziwnych cenach ale o tym też nie wolno pisać bo bananem od razu straszą.

Powiedźcie widzicie jakąś różnicę w dy..aniu kogoś poprzez sprzedawanie podarowanych szczepek i budowaniu sobie akwa na cwaniactwie i... dymaniu kogoś sprzedając szczepki, ryby w chorych cenach przekraczających czasami kilkukrotnie ceny rynkowe?

pozdrawiam... i jestem wyluzowany tylko cholernie nie znoszę cwaniaków i tyle!!! wszelkiego typu cwaniaków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@kubek 77 - nie denerwuj się , na razie tylko ja dostaje po d*pie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.