Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Sump jak marzenie – Royal Exclusiv Dreambox

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie nie wiesz o czym piszesz Waldi :welcome: Nie trzeba być idiotą i jak to piszesz frajerem, żeby podobały się komuś rzeczy ładne i do tego jeszcze, wcele nie trzeba być milionerem żeby je kupić :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie Seb wiem co pisze ,co tu trzeba wiedzieć ? o 4 ściankach,nie przekonasz mnie hehehehehe :w00t:

(ale tam wyżej piszą o milionerach)

ps. Seb przestań nie poznaje cię :w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to taki piekny system i bedzie sie tak pieknie prezentowal to....

1. Zacznijmy od umieszczenie 2 sond posiomu wody do automatycznej dolewki w komorze pompy aby dekielek nie odstawal

2. Jakis reaktora rowaphos

3. Wegielek

5. Kuleczki...

6. a moze siporax?

7. I jeszcze jakis reaktorek Ca ? - nie nie wejdzie - musi byc na zewnatrz

8. a moze jakis denitryfikator? - tak samo

Ojej, tak malo wyjsc aby podlaczyc zewnetrzne reaktory - trzeba wiercic. albo wywalmy wszystkie dekielki... albo wszystko do skarpet - taka niemiecka mysl techniczna.

A moze ich akwaria nie potrzebuja nic oprocz skarpet i odpienka?

To jest dobre do miekasowo-LPSowego akwa a najlepiej FO - kreci sie nikt nie wnika w parametry i juz.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sledzik nie chcesz nie kupuj ale nie staraj się być ekspertem albo jak nim jesteś to napisz cos mądrego bo jak sobie z baniakiem nie radzisz i potrzebujesz 20 różnych sposobów filtracji w zbiorniku to sobie je stosuj .Po drugie na systemach Royala jest postawione 90% najładniejszych baniaków na świecie a na Twoim ani jeden. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie staram się być ekspertem to sa po prostu przykłady praktyczne z podwórka akwarystycznego.

Wymieniłem tylko część rzeczy które osoby "za i przeciw" mają w swoich baniakach w polsce jak i np. w Niemczech. To są fakty.

Nie sump robi akwa a ręka akwarysty... i to jest jasne dla większości.

Na systemach Royala czyli na czym? Jeśli o odpieniek chodzi to jeszcze na sile można się zgodzić.

PS. Ja tu w ogóle odcinam się od kwestii zakupu i ceny bo to że jest to chore to chyba jest jasne.

Raczej dyskutuje o walorach użytkowych i przydatności takiego akurat projektu.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ,popatrz ,dowiedz się, i się wypowiedz .Firma Royal nie robi tylko odpieniaczy tylko tak i jak shuran całe systemy filtracji jak nie wiesz to po co te madrości ,poza tym napisz dokładnie co w tych sumpach jast żle skonstruowane konkretnie bo jak dla mnie jest tam wszystko na miejscu i do odpowiedniego gabarytu zbiornika jest odpowiedni sump ,ale oczywiście polscy akwariarze to eksperci i znają sie na wszystkim i są najmądrzejsi.

ps . niedawno było alo odnośnie soli aquaforest że to i tamto fosforany parametry nie takie itd ,a w lutym w samej Polswce sprzedano 6ton tej lipnej niby soli i jakoś nikomu baniaka nie wysadziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego event a więc proszę:

1. jeśli kiedykolwiek stosowałem w zbiorniku filtrację mechaniczną typu skarpeta, gąbka to czyściłem/wymieniałem ją co drugi dzień. Inaczej syf sieje no3 i koniec. Lepiej żeby wyłapał go odpieniacz niż miałby gnić w skarpecie. Oczywiście tu mogę robić to samo, ale zamknięcie i sposób dołączenia rur skutecznie mnie do tego zniechęca

2. połowę sumpa zajmują skarpety przy całkowitym braku mieksca na inne media - np kulki czy czasem węgiel. Filtracja mechaniczna nie jest podstawową filtracją w morszczyźnie, to pozostałość z ubiegłego wieku - a dlaczego? Patrz punkt pierwszy.

3. zbyt mała komora pompy.- w momencie zacięcia pompy obiegowej woda nie mieści się w komorze i przelewa odpieniacz. A jaki jest skutek przepłukania kubka odpieniacza przez wodę ze zbiornika?

To są wady które dyskwalifikują sump z Mojego punktu widzenia. Owszem mój pierwszy miał 3 razy wiej wad i w praniu wychodziło co trzeba poprawić. Jednak po topowej firmie należy się spodziewać produktu który nie dość że ładny będzie przemyślany.

Kwestię ceny pomijam. Jednych stać innych nie - każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

To tyle ma dopowiedzenia kundelek (jjabłoñski pozdrawiam jeszcze raz :welcome: ).


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza tylko poczytaj i wyciągaj wnioski, patrzac na te zdjecie ,po:

1.sprawdź do jakiego litrażu jest ten sump na zdjeciu(Nano Dreambox Filteranlage)

2.skarpety są dodatkiem a nie podstawą filtracji(można je wyjąć i zastąpić np filtrem na rowę)

3.w razie zacięcia pompy jak to mówisz np red dragona (co się nagminnie zdarza :whistle: )to ilość wody która spada do sumpa to 5% czyli przy np 500l to 25litrów samp i poziom wody który spadnie spokojnie sie tam zmieści i nie wypłucze syfu z kubka gdyż jak byś zwrócił uwage to poziom podniesie się w całym sumpie a nie tylko w komorze odpieniacza a ona jest wystarczająco duża

4.do skarpetr można dać węgiel i uzyskasz ten sam rezultat co w filtrze

+gąbki .

więc polemika która tu jest podstawą dyskusji chyba nijak ma się do faktów panowie. :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

event, nie napisalem ze nie wiem co produkuja tylko smiem w to watpic.

Jednak mozesz umieszczac linki do 90% najlepszych akwarii na swiecie ktore sa oparte w calosci o systemy royala.

A co do konkretow. no to przeciez wymienilem je dosc jasno.

Kolega Tomasz dodal swoje.

Nie wspomne o podpieci pomy obiegowej zewnetrznej....

I czasami uzywa sie takze waty akwarystycznej do filtracji mechanicznej ale koledzy Royal stwierdzili ze jednak lepiej zmusic klienta do kupowania ich skarpet 5/10u pewnie po jakies min. 3 razy 200-300zł które do kosza trafiaja co miesiac a pierze sie to tragicznie.

event, mysle ze jednak powinienes kupic ten sump , odpalic.

Niech pochodzi 2 miechy z twoim akwa i przytrzesz nam nosa.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie potrzebuje nikomu przycierac nosa zrobiłem to nie raz wiec nie widze takiej potrzeby kolejny raz ,ale jak będę stawiał kolejny baniak to kto wie czy nie skorzystam z takiego rozwiazania ,ja tylko nie lubie jak z każdym pojawiającym się nowym produktem na rynku w tej branży jest najwięcej znawców tematu na tym forum ,ale jak przychodzi co do czego i koleś ma prosty problem to ci najmadrzejsi maja najmniej do powiedzenia ciekawe czemu wtedy sie nikt nie chce wykazać .No tak łatwiej rozmawiać o tym że jedna firma to jedna tamto niz pomóc koledze jak pozbyć sie dino czy cyjano czy nie dopuscić do innej plagi albo dlaczego mi korale bieleja dlaczego koloru nie mają ,o tak wtedy jest odpowiedź klasyk .. bo każdy baniak jest inny.Pozdrawiam wszystkich :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu twoje medium w skarpeci - co za skutecznosc wykorzystania medium w skarpecie :-)

2.jpg

ale zeby nie bylo ze Royal be - tu mysle ze juz bylo lepiej z ich sumpami....

(choc moim zdaniem czarny sump jest slaby bo nie wiadomo co tam sie dzieje i trzeba latac z latarka)

92_3.jpg

I tez aby nie bylo ze takie sumpy sa be. Rewelacyjne rozwiazania sumpów zamknietych ( prawie ) realizują akwarysci z US wycinajac je z akrylu...

Event - na pewno taki sump ochroni twoje akwa przed dino, bieleniem SPS czy innymi plagami.

A i żeby nie było że chłopcy z Royala odkryli amerykę:

My reef Creations

I wiele innych.....


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Event, świetna samokrytyka. Chylę czoła. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bardzo rozumię do czego zmierzacie chcecie za wszelka cene udowodnić jakimi znawcami jesteście i zrobilibyście to lepiej niz royal to po czemu nie weźmiecie się za robienie tego typu sprzętów i nie zaczniecie zarabiać takie pieniądze jak royal . :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje że to Ty tu jesteś ten znawca co wielkorotnie wszystkim nosa uciera. Poza tym poruszyłeś zupełnie inną kwestię. Wykonanie techniczne takiego sumpa nie jest żadnym problemem nawet w wersji diy. Tylko sam fakt posiadania produktu, nawet dobrego nie gwarantuje jeszcze sukcesu biznesowego. Produkt o jakim cały czas mówimy jest sumpem typu kompakt, za kasę klasy biznes. Jak z mercedesem - wprowadził klasę A i jakoś w kręgach biznesowych się nie przyjęła. I nie dlatego że to zły samochód ale dlatego że to samochód dla zwykłych zjadaczy chleba. I ten sump też jest klasy A, czyli dla zwykłego akwarysty bez żyłki do rozwoju i aspiracji w kierunku trudnych zwierząt. Tylko cena jest trochę nie jak za klasę A.

To wszystko z mojej strony, bo ten produkt nie jest moim zdaniem wart takiego odzewu.

Pozdrawiam wszystkich bo piękną sobotę dziś mamy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewno masz racje skoro sump z akrylu za 1890zł to klasa buisnes dla Ciebie to ok przepraszam że poruszyłem tak drażliwy temat dla wielu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś złośliwy albo z jakiegoś powodu wyładowujesz sobie swoje kompleksy. Ale nic mi dotego. Poza tym pisałem tylko i wyłącznie o sobie a nie tak jak Ty wypowiadasz się za miliony. Sump do mojego zbiornika wychodzi już 3600. A to zupełnie bez sensu za coś co NIE Spełnia moich oczekiwań. Z naciskiem na końcówkę zdania,żebyś wreszcie zrozumiał, bo chyba masz z tym problem. Ale to też Twoje prawo.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek rano, wyobrazcie sobie że wchodzicie w topic sumpy gdzie nowicjusz sklecil dokładnie coś takiego samego i pyta o ocenę. Żadna plexa, napis Royal. To są jego weekendowe wypociny.

Nie wspomina ile kosztował szklarz tylko pyta czy konstrukcja jest poprawna. Czy ułatwi mu pracę nad akwarium ( funkcjonalność , ergonommia) i przedewszystkim czy jest bezpieczna.

Co byście mu doradzili z własnego doswiadczenia?

Bardzo jestem tego ciekaw.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz w pierwszej komorze, skarpeta czy gąbka jeśli się bardzo upiera i olbrzymia druga komora mieszcząca całą wodę ze spływu i dająca radę pomieścić wszelkie graty które dojdą z czasem. Są takze zwolennicy trzeciej komory np. na refugium, ja do nich nie należę. Ale na moim zdaniu się nie opierajcie bo ja wolę brunetki. Chciałem przez to powiedzieć że to rzecz gustu... :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili.Odpaliłem przed chwilą biały sump,pomijam już funkcjonalność oryginału, podrobiłem tylko design.

Powiem krótko był śliczny jak był suchy,teraz widać każdy syfek,każdy paproch :( Porażka :( już go nie bronię.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem czesc...

skarpete.

Dla mnie to zawracanie glowy. Juz ja zdjalem z rury spustowej, bo mi sie nie chce jej czyscic, a w tych u Royala widzialem 6 sztuk - przed odpieniaczem...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.