Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki powrót, powodzenia w nowym projekcie:) Będę śledzić temat bo bardzo mnie zaciekawił.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche o setupie:

Akwarium 40x60x40h z czego komin zabiera 10 cm szerokosci i cala glebokosc wiec zostaje 40x50x40

Sump 50x35x40h

jedno i drugie 8mm plexiglass

Swiatlo led DIY

Chlodziarka resun mini 200 z pompa tunze 800l/h

Cyrkulacja jebao wp10

Obieg NJ1700

Filtracja:

Algae scrubber - konstrukcja podobna do UAPSa Jaczala

Siporax 4l

W rezerwie Tunze 9002

Skala - kawal granitu

Piach kwarcowy 0,1-0,5mm 5-7cm

Obsada docelowa - fauna morza polnocnego - ukwialy, skorupiaki, rybka jedna lub dwie, koralowce ( z tym jeszcze zobaczymy ) i duuuzo dojadaczy resztek.

Poki co dojrzewa, ale w garazu w 120l czekaja na nowy dom ukwialy urticina fellina…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update.

W garazu robi sie cieplo, wiec zaczalem przeprowadzke.

Pierwsze foty za ploty:

post-12694-0-32769500-1401580307_thumb.jpg

post-12694-0-13198500-1401580317_thumb.jpg

post-12694-0-40029500-1401580347_thumb.jpg

post-12694-0-95903600-1401580359_thumb.jpg

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie, zmartwic - to nie bedzie morski holender. Akwaria z "kelp forest" sa fajne ze wzgledu na obsade rybna, a w moim naparstku

to odpada i nie takie jest zalozenie.

Chce odwzorowac fiord z glebokosci min. kilkunastu metrow, czyli glownie ukwialy, koralowce i gabki na golym granicie - taki zimny darkside ;) .

Obsada zatem nie przepadajaca za swiatlem. lampa DYI z 15x3W LED swieci na 25-30% mocy i tak pewnie zostanie.

Na etapie planowania byl pomysl z refugium w srodkowej komorze sumpa z DSB i makroglonami, a w drzwiach szafki iluminator - taki dodatkowy display, ale pomysl padl.

Bardzo mi przykro, @zielony mintaju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak:

post-12694-1405117255,98_thumb.jpgpost-12694-1405117282,39_thumb.jpg

Zdjecia cykniete przed chwila telefonem i bez pozowania ;)

Jeszcze nieporzadek, bo chce sie pozbyc kamieni, ktore robia jako podstawki. jeszce troche zostalo.

Z obsady doszly krewetki piaskowe, i trzy jezowce. wpuscilem tez kilkadziesiat mysis, ale tych ubywa z dnia na dzien ( choc rozpierzchly sie po kominie i wszystkich komorach sumpa ) , ale takie bylo zalozenie, choc mam nadzieje ze choc kilka zostanie na dluzej i dadza rade sie rozmnozyc.

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsadę jakoś planujesz czy "co się nawinie"? " :DMetridium piękne, szkoda tylko że nienapompowane.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle zyczenia:

post-12694-1405422076,44_thumb.jpg

Obsade mam mniej wiecej zaplanowana. niektore zwierzaki biore, jak tylko sie nawina, inne juz bym mial, bo byl dostep, ale uznalem, ze za wczesnie.

Inna sprawa, ze ukwialy wiedza lepiej, kto ma w akwarium byc obsada, a kto zostanie zjedzony i tak na przyklad jezowce byly trzy, a od wczoraj sa dwa - tylko okragly zielony szkielecik lezy wypluty na piasku...

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat,

dodaje do obserwowanych.

Zastanawia mnie czy Ci się już akwarium nie "poci". W zasadzie czemu się plexi nie poci? Zastanawiam się jakie zjawisko fizyczne za tym stoi?? Różnica temperatur taka sama, czy plexi ma mniejsze przewodnictwo cieplne/jest lepszym izolatorem i to dlatego?

Wrzucaj więcej fotek.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off-top: Ale Ska-p zagrauuuoooo! /pisane bedac wirtualnie na woodstocku/

Powakacyjny update:

Przed wyjazdem wpuscilem sporo mysis i krewetek atlantyckich - niewiele zostalo, a ukwialy usmiechniete.

Zniknely niestety krewetki piaskowe :/ - szkoda, ale to tegoczulkie decyduja o obsadzie, nie ja...

Pierwszy raz drapany tuz przed wyjazdem AS powiewa przyzwoita broda, wiec wkoncu zaskoczyl - jutro golenie,podmiana i moze jakies zdjecie.

Ukwialy w wiekszosci siedza tam gdzie siedzialy, wiec czeka mnie jeszcze sporo przeprowadzek, zeby to wszystko odgruzowac.

raku-kraku - plexi jest duzo lepszym izolatorem niz szklo stad wybor, ale 3x grubsze powinno byc. obecne poci sie przy burzowej pogodzie. ciekawe co bedzie jesienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24mm plexi to by nieźle wyglądało :D

Czekam na fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zniwelować efekt kondensacji pary wodnej na szybach potrzebna jest dobra wentylacja w pomieszczeniu.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor - w poscie z 22. sierpnia jest wlasnie takie tu: https://www.facebook...cation=timeline

Dawid - tez tak myslalem, ale poci sie tylko przy burzowej pogodzie w upal. otwarcie okna (metr od akwa) powoduje, ze poci sie jeszcze bardziej. przy zamknietych oknach obieg powietrza wokol akwarium jest (stety/niestety) dobry dzieki chlodziarce.

od kilku tygodni upaly ustaly, a burze nie i problemu niema.

Dzis probowalem GoPro - zdziecia bez obrabiania wyszly o tak:

post-12694-1409352516,59_thumb.jpgpost-12694-1409352531,61_thumb.jpg

a filmy zobaczymy...

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jesieni w sumpie pieni stary tunze. Podejrzewam, że zimna woda spowolniła AS i glony rosną słabo.

Obsada powiększyła się o babkę piaskową i rurówkę sabella pavonina. Akwarium cieszy oko, ale niewiele się dzieje. Ostatnio niema też okazji na zdobycie nowych okazów, bo albo taplam się w rzece, albo absolutnie niema czasu na jakieś tam "zbieranie muszelek".

Edit - dorzucam foty:

Tego już widzieliście...

DSC_0015.JPG

tej (tego?) nie

- ukwiały karmię codziennie, więc rybce, nieświadomej zagrożeń jakie niesie nadwaga, bebech rośnie :/

DSC_0019.JPG

IMG_20150113_233202.jpg

zdjęcie kiepskie, ale to w/w sabella - posadziłem ją w cichym kącie akwarium i trudno ją sfotografować.

- nim trafiła do zbiornika dość długo przebywała poza wodą i "zgubiła pędzelek",który po kilku tygodniach zregenerowała, żeby po kilku dniach przydepnięta przez kraba wsadzić ten pędzel prosto w ukwiała...

zauważyłem to po powrocie z pracy, wiec nie wiem jak długo ją trawił, ale nie na tyle długo by zabić i po dwóch miesiącach pędzel znów powiewa :D

IMG_20150115_141033.JPG

Wcześniej nie napisalem, że goździków też przybylo:

DSC_0034.JPG

I jeszcze takie:

DSC_0031.jpg

Niema aktualnego zdjęcia całości, ale patrząc na fotki "historyczne" - bywało lepiej, ale nie jest źle.

Od dwóch dni nie widzę pustelnika ani jego muszli, a schowków jest nie wiele, wiec pewnie tylko czekać aż muszelkę któryś wypluje... szkoda bo był od początku i wyjątkowo dobrze radził sobie z ukwiałami - z ust im wyjmował...

edit editu editu... fkońcu sie udało ;)

post-12694-0-37751900-1421541283_thumb.jpg

post-12694-0-17672800-1421541482_thumb.jpg

post-12694-0-73028700-1421541503_thumb.jpg

post-12694-0-50063200-1421541523_thumb.jpg

post-12694-0-81181700-1421541543_thumb.jpg

post-12694-0-43988600-1421541594_thumb.jpg

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata na forum i zdjęć nie umie wrzucać :wallbash:

jeszcze posta pod postem pisze! :rtfm:

Bana mu!!!

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam ten wątek. Super akwarium i do tego kompletnie z innej bajki. :pirate: Światna sprawa taka zimna egzotyka. Na pewno będę tu często zaglądać i mam nadzieję, że będziesz wrzucać duuuużo fotek! Pozdrawiam i zazdraszaczam zupełnie pozytywnie :innocent:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super - nadal obserwuję :)

A do zdjęć użyj np. img.pl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

Piszę rzadko, bo niewiele się dzieje.

Yellow - praca jak widać

Kilka zdjęć...

post-12694-0-11112900-1422660048_thumb.jpg

post-12694-0-29061200-1422660062_thumb.jpg

post-12694-0-56085800-1422660078_thumb.jpg

post-12694-0-12705400-1422660123_thumb.jpg

post-12694-0-36835800-1422660231_thumb.jpg

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra! totalna egzotyka :) oryginalny pomysł! kibicuje i pozdrawiam

Ps. a co dokładnie tam pod woda robisz ? szukasz zwłok ? :cat:

Mikołaj


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra! totalna egzotyka :) oryginalny pomysł! kibicuje i pozdrawiam

Ps. a co dokładnie tam pod woda robisz ? szukasz zwłok ? :cat:

Mikołaj

Szukaniem zwłok na szczęście się nie zajmujemy. robią to strażacy.

My wykonujemy prace budowlane, spawamy, wyciągamy wraki, serwisujemy rożnego rodzaju instalacje podwodne, inspekcje statków itd.

Wielu mieszkańców mojego akwarium pochodzi z miejsc, które teraz są zalane betonem, albo rosły na stalowych lub betonowych elementach, które zostały wyciągnięte z wody i wylądowały na wysypisku. Każda taka akcja jest dla mnie jak sklep z morszczyzna po dostawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Norwegii jest tyle roznych smieci pod woda ?

A u nasz nic. :animier:

Akwarium b. ciekawe. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.