Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Krotka pilka

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym polega odtworzenie kawałka rafy w domowym akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odwzorowaniu warunków naturalnych :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je stworzyc ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu napisz czemu już nie jesteś moderatorem???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez offtopy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwować naturę :thumbsup:, i wszelkie stworzenia a przede wszystkim żywienie sposób pobierania pokarmu, czy żyją w parach i tak dalej,

a potem próbujemy zapewnić to w naszym wycinku jakim jest akwarium


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że nie robimy. Pytanie jest krótkie, a odpowiedź pewnie jest kluczem.

Marek jak Ty "odtwarzasz" nature?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że nie robimy. Pytanie jest krótkie, a odpowiedź pewnie jest kluczem.

tzn?? Możesz to Grzesiek rozwinąć??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej było by odpowiedzieć dlaczego próbujemy odtworzyć kawałek rafy... każda odpowiedź może być poprawna, jak różne są pobudki...

Na czym polega odtwarzanie kawałka rafy? Pytanie również posiada wiele wersji odpowiedzi... ale zgodności w ich akceptacji zapewne już nie będzie :)

Prędzej można by się pokusić o pytanie - w ilu procentach chciałbyś odtworzyć kawałek rafy?

Ja na chwilę obecną odpowiedziałbym, że w minimalnie podstawowym. Co to znaczy? W takim stopniu, aby osiągać zamierzone cele, przy pomocy dostępnych narzędzi jakim jest choćby odpieniacz :) Nie mam plaży, która przyjmie piane na swoj brzeg... i tak by można mnożyc przykłady. W morszczyźnie obecnej podoba mi sie mnogość wyborów, dróg... choć efekty i ohy ahy juz nie zawsze (np. niektóre wyniki ortodoksów SPS koloru).

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obserwować naturę , i wszelkie stworzenia a przede wszystkim żywienie sposób pobierania pokarmu, czy żyją w parach i tak dalej,

zapomniałeś dodać że na Animal Planet,chyba ża na Śląsku masz Ocean za oknem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na łudzeniu ( marzeniu :geek: ) się, że dzięki niemałym pieniądzom, cierpliwości, wspólnym doświadczeniom, uda nam się być namiastką Stwórcy i powołać do życia i rozwinąć jeden z największych cudów tej planety.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać że na Animal Planet,chyba ża na Śląsku masz Ocean za oknem

słaby żarcik :):thumbdown:

Marek bujał sie po rafach kiedy my w czapkach marzneli :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega odtworzenie kawałka rafy w domowym akwarium.

na ciaglej walce o zycie podopiecznych... natury nie odtworzymy w 100%, bo to dosc zlozony ekosystem - mozemy jednak probowac gonic kroliczka i zapewnic zwierzakom takie warunki aby byly zblizone jak najbardziej naturze.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może morszczakiem jestem młodym (dopiero teraz się zdecydowałem)ale też bujałem się po rafach kilkanaście lat temu(nurkowałem w Morzu Czerwonym),ale nijak sie to ma do stworzenia 100% warunów w szklanym naczyniu xxx litrów

na ciaglej walce o zycie podopiecznych... natury nie odtworzymy w 100%, bo to dosc zlozony ekosystem - mozemy jednak probowac gonic kroliczka i zapewnic zwierzakom takie warunki aby byly zblizone jak najbardziej naturze.
o to właśnie mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie na kryczna uwage...

wydaje mi sie ze wiekszosc z nas nie dazy do odwzorowania rafy. Reka do gory dla kogo jest to pierwszy cel..

jakos malo... ;)

co probujemy zrobic (nawet jesli nie przyznamy sie nawet przed soba)? chcemy miec piekny widok przy ktorym mozna odpoczac po pracy, zadowolic nasze pragnienie posiadania czegos wyjatkowego, podjac wywanie i wygrac, zwiekszyc prestiz itp ...

zeby to osiagnac musimy oczywiscie odtwarzac parametry biotopu - inaczej zamiast sukcesu bedzie zupa rybna ;)

to by bylo na tyle :)

pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial zebysmy sie odstawili filozofie i poglady i jeszcze raz sprobowali odpowiedziec na podstawowe pytanie.

Marek nad naszymi baniakami swiecimy swiatlem praktycznie caly czas takim samym. W tropikach tez jest zima. My mamy snieg oni pore deszczowa. Czasmi pochmurno i zimno cale tygodnie, a korale maja sie dobrze. Przyplywy odplywy zmiana cyrkulacji 4 razy na dobe. W indonezji roczna suma opadow podawana jest w metrach. Dlaczego po zmniejszniu swiatla nasze korale marnieja z dnia na dzien?

Leoni moj post kilka wyzej dotyczyl sie wypowiedzi Inmara nie Twojego


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane że w naturze nie ma plag załamań ekosystemu jeden przetrwa drugi nie.

A nikt z nas nie chce tego ,dlatego dąży do jak najlepszych warunków : światło ,cyrkulacja, itp


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rafie cyjanobakterie sa cynglem ktory odpala lancuch a u nas staja sie plaga. Czyzby w naszych akwariach brakowalo kilku ogniw po drodze ze tak sie dzieje?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam większość zbiorników zaczyna się tak samo ślimak krewetka miękie lps sps

Dużo czytam forum , ale nie znalazłem czy ktoś miał rafę typową dla danego regionu

takie całościowe odzwierciedlenie kawałka rafy


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial zebysmy sie odstawili filozofie i poglady i jeszcze raz sprobowali odpowiedziec na podstawowe pytanie.

Grzesiu, dla mnie pytanie jest zbyt ogólne, a odpowiedź możliwa na dobrą publikację :) Chciałoby sie spytać, do czego pijesz - ale jako, że znam drogę, którą podążasz, czekam aż coś wiecej od siebie napiszesz by dyskusja szła bliżej Twojego toru.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft bron Boze nie pije. Tylko patrzymy na nasze akwaria dzien w dzien a ja czasami lubie sie zatrzymac i zadac sobie elementarne pytanie jeszzce raz. A moze zerwac z forma do ktorej przywyklismy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym twierdzenie że nie próbujemy odtwarzać warunków naturalnych, bo jest to niemożliwe. To co robimy? Otóż świadomie stwarzamy sztuczne warunki. Nie odwzorowujemy składu wody, bo w naturze np. kH jest niższe, stosujemy masę środków i zabiegów (absorbery, vodka ) nie występujących w naturze. Celem naszym jest przeżycie i rozwój zwierząt w sztucznym środowisku. Nie odwzorowujemy natury, bo okazuje się że syntetyki w warunkach akwariowych dają lepsze efekty. Nikt nie będzie rozrabiał soli pochodzącej z odparowanej wody morskiej, bo ta złożona z mieszanki odczynników chemicznych jest bezpieczniejsza. Podobnych przykładów jest wiele- nie mamy nagoskrzelnych, bandy ustnikowatych, bo chcemy zapewnić bezpieczeństwo koralom. Owszem, musimy stwarzać warunki podobne do naturalnych, ale w wielu aspektach świadomie nie mogą one naśladować natury.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.