Skocz do zawartości
kozik

Akwariat.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia nowego projektu Akwariat.pl czyli katalogu literatury akwarystycznej. Choć na razie baza składa się z publikacji które stoją w mojej biblioteczce i zawiera jedynie podstawowe dane, mam nadzieję że będzie się rozrastała - jest możliwość dodawania kolejnych książek. Docelowo będą tam opisy i spis treści każdej z nich. Zachęcam do wspólnego tworzenia Akwariatu poprzez komentowanie, recenzowanie i dodawanie kolejnych publikacji akwarystycznych. www.akwariat.pl

akwar.jpg


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa, może się przyjmie, dodałem 3 książki :D

Dzięki wszystkim, którzy już wrzucili coś ze swoich zbiorów. Akwariat się rozwija, choć brakuje książek z morszczyzny. Jeśli macie coś, czego jeszcze nie wrzuciliśmy, dodajcie. Oczywiście mogą to być pozycje nie koniecznie polskojęzyczne. Sam zachorowałem na atlas Helmuta Debeliusa i choć cholerstwo drogie, pewnie się nie oprę.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Akwariat.pl pojawił się Informator fachowy PZA w technologii FlippingBook. Cały dokument można teraz przeczytać przewracająć kolejne strony. Idea jest taka aby w przyszłości więcej wydawnictw akwarystycznych było prezentowanych w ten sposób.

Zapraszam TUTAJ


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo fajny. Dzieki tej stronie będzie moza dowiedziec sie co kupic, zamowic przez neta. Starsze publikacje rowniez moglyby zostac przedstawione we flippingbook.


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze publikacje rowniez moglyby zostac przedstawione we flippingbook.

Mam taki zamiar, choć wymaga to bardzo dużo pracy. Poza tym wg prawa autorskiego prawa autora wygasają 70 lat po jego śmierci, więc w grę wchodzą publikacje z lat czterdziestych i wcześniejsze. Może ktoś z was ma taką starą perełkę i zechce mu się trochę poskanować?


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny, postaram się powoli dorzucać coś od siebie :unworthy:

Świetnie świetnie, zapraszam. A coś z morszczyzny dodacie by była w Akwariacie?


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jak znajdę chwilę - mam kilka sztuk książek o morszczyźnie:)) Myślę że realny jest przyszły weekend:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jak znajdę chwilę - mam kilka sztuk książek o morszczyźnie:)) Myślę że realny jest przyszły weekend:)

Ok, czekam cierpliwie. Niedawno na Akwariat.pl pojawiły się wreszcie pierwsze pozycje w dziale czasopisma. Poza tym kolejne książki i krótkie poradniki (te w dziale pozostałe - w technologii FlippingBook). Zachęcam do wrzucania swoich zbiorów, również anglojęzycznych.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

bardzo fajna strona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Akwariat.pl znalazło się kilka książek w technologii flipping book, między innymi „O mieszkańcach mórz i oceanów” z 1909 roku. Zapraszam do czytania: http://akwariat.pl/ksiazki-na-slono/o-mieszkancach-morz-i-oceanow-kazimiera-skrzynska/


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny pomysł, chciałem dodać ale moje pozycje już są :)

W takiej sytuacji możesz dodać swoją opinię na temat danych książek albo najchętniej recenzję, tak żeby prócz suchych danych wydawniczych był jakiś opis. Zachęcam, zapraszam i proszę.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co polecace na początek do przeczytania?

ale jak tam mozna przeczytac te ksiażki? :baby:

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Na Akwariat.pl znalazło się kilka książek w technologii flipping book, między innymi „O mieszkańcach mórz i oceanów” z 1909 roku. Zapraszam do czytania: http://akwariat.pl/k...iera-skrzynska/

fajna książka :) ale trochę widać, że ma już 103 lata. cyt.

"Z rachunku okazało się, że na jednym sążniu kwadratowym w głębokości 4 wiorst spoczywa słup wody ważący 200 tysięcy pudów."

albo fragmenty o strasznych morskich dziwadłach :)

można się zorientować, jaki był wtedy stan wiedzy o oceanie. Nawet dzisiaj nie wiemy o morskich głębinach zbyt wiele, co dopiero ponad 100 lat temu... ale zachęcam do przejrzenia, bo jest to zrobione w świetnej formie (flipping book)

ps. jeszcze są świetne opisy sprzętu nurkowego :p

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak tam mozna przeczytac te ksiażki? :baby:

Część (na razie niewielka) książek zamieszczona jest w technologii flipping book - pod zdjęciem okładki znajduje się okno z książką - wystarczy na nią kliknąć aby przewrócić kolejne strony - najlepiej zmienić widok na pełny ekran. Jeśli nie ma problemów z odtwarzaniem elementów flash to również flipping book powinien hulać.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ichthyologie.jpg

Ponad 430 stron rycin ryb morskich w zeszycie datowanym na rok 1796! Całość do przejrzenia w technologii FlippingBook.

ZOBACZ TUTAJ


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tableau.jpg

Francuski podręcznik ichtiologii z 1788 roku z ciekawymi rycinami morskich ryb w drugiej części dzieła - do obejrzenia TUTAJ

Oczywiście całość w technologii FlippingBook.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie do końca ten dział, ale zdecydowanie kupię książkę Hansa Freya "Moje akwarium", bo mój egzemplarz właśnie się rozpadł, a książka ma dla mnie olbrzymią wartość sentymentalną...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie do końca ten dział, ale zdecydowanie kupię książkę Hansa Freya "Moje akwarium", bo mój egzemplarz właśnie się rozpadł, a książka ma dla mnie olbrzymią wartość sentymentalną...

dla mnie również :)

a pierwsza książka w ogóle jaką w życiu przeczytałem to

2448-jakubowskihenrykring.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans Frey, Moje akwarium, ech lezka sie sie w oku kręci, pierwsze w życiu akwarium 20L

Pomysł na akwariat super. Od siebie dodam co gorąco polecam mimo ze mniej z akwarystyka zwazane. Dopiero mając solniczke mozna zrozumieć wspaniałe opisy. Jako dzieciak czytałem teraz czytam ze zrozumieniem. Książka dużo starsza ode mnie. Zapach starej biblioteki niepowtarzalny.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

post-8731-1350148157,54_thumb.jpg

post-8731-1350148175,46_thumb.jpg

post-8731-1350148192,53_thumb.jpg

post-8731-1350148207,41_thumb.jpg

post-8731-1350148231,76_thumb.jpg

post-8731-1350148242,01_thumb.jpg

post-8731-1350148256,76_thumb.jpg

post-8731-1350148269,18_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak babcię kocham moja pierwsza książka to tez ta :) Dostałem ją w prezencie razem z 40 litrowym akwarium z bojownikiem, dwoma kiryskami spiżowymi i mieczykiem...

Ta ksiazka Freja jest niesamowita, aktualna nawet dzisiaj a moze wlasnie dzisiaj. Byla dla mnie ogromną inspiracją, brakuje w niej jedynie głębszego wyjaśnienia reakcji zachodzących w akwarium, roli bakterii itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.