Skocz do zawartości
azoizo

co się dzieje w akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Skała jest ok-nie wyciągaj, daj na maksa cyrkulacji, tak aby się syf w skale nie zbierał!

Skała jest dobra...co Wy gadacie?

:rofl::rant::rant::rant::rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby lepiej jest wyciągnąć skałę , niż zostawić skałe i dodać cyrkulacji? Ja bym w życiu skały nie wyciągnął...(ilość skały w tym baniaku jest ok)

Jak już to bym ją inaczej poukładał i dodał cyrkulacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby temat. Ciezko postawic diagnoze bez zobaczenia baniaka na zywo i zrobienia testow inna reka i inna firma. Daty i ilosci co kiedy poszlo. Moim zdaniem nie wszystkiego za duzo, ale napewno wszystko za szybko

Skaly nie jest za duzo ani za malo. Ilosc tu ne ma znaczenia. Co do piasku tez bym sie nie czepial choc moze cos jednak z tym zywym jest na rzeczy.

Ja stawiam na efekt domina spowodowany konfliktem bakteryjnym czy wojna chemiczna schodzacego zycia. Skoki temperatury.

Bakterie z poprzedniego banika, bakterie z zywego piachu, bakterie dolewane. Z jednej strony wodka jako pozywka, warstwa piachu jak DSB. Tak sie nie robi. Konsumpcja tlenu a drugiej strony przedawkowany jod ktory zabija bakterie.

Takie moje wolne mysli.

Co sie stalo to sie nie odstanie. Najwazniejszy odzew kolegow z Tarnowa. Jednak dla kolejnych pozostaje pytanie. Czy jest sens sie spalac i przyspieszac kombinowac. Dawniej nie bralo sie wody od kolegow, lanie preparatow bakteryjnych nie bylo tak rozpopularyzowane. Wodke lalo sie koledze do kieliszka. Kupowalo skale, czekalo sie na plage glonow jedne po drugich. Mimo ze cykl azotowy byl zakonczony zwierzaki dodawalo sie stopniowo, a spsy po kilku miesiacach.

Kto pamieta takie czasy???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie teraz inne czasy...

skała jest zła bo z niej NO3 po roku wychodzi... wody musi być ze dwie wanny by kilka pokolcy miało gdzie poszaleć, światła musi być 3x za dużo i to najlepiej "markowego", a odpieniacz koniecznie musi mieć czerwone rurki, bo inne nie pienią...

drożej, więcej, bardziej na pokaz a akwarysta od razu "mądrzejszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania.

Skąd w tym akwarium miały sie wziąć bakterie przerabiajace amoniak skoro na starcie wszystko było dojrzałe? Nawet jeżeli były to z braku laku papu ( czekanie na dojrzewanie) zostały zdominowane.

Nagle pojawiło sie życie i zonk.

Czy wspomniany czarny nalot to nie efekt siarkowodoru. Czy smród podobny do zapaszku zgnilych jaj?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kłóćta się, przecież chodzi o to żeby rozwiązać problem kolegi. Moim skromnym zdaniem to wszystkiego za dużo za szybko i za wcześnie. Gdzie tzw.węgiel na wstrzymanie? Wszyscy się rozpisują nad cierpliwością a gościu po trzech miesiącach wali do baniaka życie. Sam pisze że nie ma doświadczenia a panowie zamiast pokierować kłócicie się że skały za dużo. Jak skały dużo to dojżewanie dłuższe.Z czasów akwarium słodkiego pamiętam że w piasku czasem tworzą się strefy beztlenowe i tworzy się siarkowodór i amoniak więc dopatrywałbym się przyczyn w za dużej ilości piachu. 25 kg na 160 l to jakieś średnio 6-7 cm, trochę dużo...Piszą koledzy w innych wątkach że bez piachu albo max 2-3 cm. myślę ze tu tkwi problem. Jeśli się mylę to proszę o korektę bardziej doświadczonych morsów. Zyczę koledze poprawy stanu akwarium, minimalnych strat r,adości z chodowli i cierpliwości. to tyle tymczasem, pozdrawiam


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez dyskusja, hu,hu... :coffee:

Petrus b. ladnie to ujal: mysle, ze akwarium jeszcze nie dojrzalo (wolalbym zainwestowac w dobre testy a nie w garbiki czy co tam plywa).

Byc moze w czasie transportu, skala sie wychlodzila, cos tam padlo i w nowym zbiorniku powstal amoniak. Poniewaz miedzy bakteriami dopiero trwa walka o dominacje i powstanie silnych populacji tych nitryfikacyjnych tez potrwa, to mozna przyjac, ze odczekanie kolejnych dwoch miesiecy mialoby sens.

Majac takie testy, dodawanie wodki widze jako calkowita ignorancje zasad utrzymania rownowagi. Tu raczej dodalbym dla przyspieszenia jakies bakterie (moze BioDigest?) na start. Reszte musi zrobic czas.

Nie wiem, jak gruba warstwa piachu jest w zbiorniku ? Czy to juz DSB ? Moga byc z tym problemy. Nie widze nic zlego, gdy w akwarium 160 litrowym jest 20 kg skaly, tylko niech to ruszy. Natomiast trudno powiedziec, czy te pompki Tunze 6015 nie sa za slabe. Dalbym raczej 6025 lub nawet 6045....

Czyli ustaw odpieniacz "na mokro" zeby nie zabraklo tlenu (rowniez w nocy), dodaj troche bakterii i wyjmij rece z wody, niech to sie samo pokreci. Nawet nie musisz szyb czyscic. Jesli w tej chwili smierdzi to wrzucaj co 3-4 dni garsc nowego wegla do skarpety (stary usuwaj).

Ostatnio byly pierwsze cieple dni. Moze temperatura utrzymywala sie przez dluzszy okres ponad 28 °C ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium cyrkuluje obecnie 2x6015 i 1x6055 na kontrolerze. co do temperatury to nie przekroczyłem nigdy 26,5 oC 6 wentylatorów w pokrywie chodzi non stop, codziennie idzie około 5l wody RO/DI. odpieniacz chodzi 24 na dobę na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wrzuć zdjęcia całości i kilka zbilżeń

najlepiej fotki robione dziś :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 160-ciu litrow odparowuje codziennie 5 ? To chyba jednac masz przeciek...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam. to wynika z bilansu cieplnego baniaka. mam ciepło w pokoju:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś poprawność termometru z jakimś sprawdzonym?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ze pietro nizej u sasiada, swiety obraz zacznie plakac slonymi lzami, bo wszyscy do Tarnowa z dyrektorem na czele zjada.

Nie wiem jak to wyglada u innych, ale u mnie, przy powierzchni parowania 0,9 m2, odparowuje ok 4-4,5 l na dobe, takze Twoje 5 jest malo prawdopodobne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ze pietro nizej u sasiada, swiety obraz zacznie plakac slonymi lzami, bo wszyscy do Tarnowa z dyrektorem na czele zjada.

Nie wiem jak to wyglada u innych, ale u mnie, przy powierzchni parowania 0,9 m2, odparowuje ok 4-4,5 l na dobe, takze Twoje 5 jest malo prawdopodobne.

Jak cały czas wentylatory wala mu na taflę wody to jest prawdopodobne że wychodzi mu te 5 litrów.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

po moim PW z chęcią pomocy przy baniaku i podaniu kom. do siebie

pogadaliśmy potem dostałem od kolegi fotkę ogólną baniak na kom. ( nie udostępniam nie wiem czy mogę )

na razie potrząsną baniakiem tak jak mu mówiłem i pokazało się dziadostwo co zrobiło takie bum akwa

resztę zobaczę w sobotę jak zaprosi do siebie :)

p.s

nie mam zamiaru się rozpisywać nad 'wróżeniem z fusów" jak nie widzę akwa

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@Stani co do parowania wody z akwa - faktycznie można się zdziwić ile wody potrafi wyparować przy wentylatorach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazania temperatury porównywałem z 3 termometrami (w tym jeden na podczerwień), a na dole (u Teściowej) nic nie kapie :)

@Ant zapraszam w sobotę, szczegóły ustalimy telefonicznie. zdjęcie baniaka możesz udostępnić, ja nie moge teraz bo jestem w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@Ant zapraszam w sobotę, szczegóły ustalimy telefonicznie. zdjęcie baniaka możesz udostępnić, ja nie moge teraz bo jestem w pracy

gallery_8687_2006_11736.jpg

pompy ma nadzieje przestawione przed wyjazdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

po powrocie z wyjazdu poprawił się zapach, jest prawie niewyczuwalny. Do sumpa trafiła skarpeta. mam nadzieje że zatrzyma troche syfku. tak po ochłonięciu chyba jest coś niebardzo z cyrkulację i skała do rearanżacji. znów przestawiłem popmy i znowu się zrobiło mętnie. bakterie leję dalej. poczekamy do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Byłem popołudniu u kolegi na odwiedzinach :thumbup:

Nie ma takiej tragedii

Kolega troszkę za dramatycznie to opisał :)

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa fajne Daniel gdzieś te pompy przylepił :harhar: to na bocznych ściankach się daje :question:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może troszkę się przestraszyłem, może za bardzo.

połowa piasku już wyleciała.

skała zmieniła połżenie ale coś czuję (bardziej moja małżona)że to nie jest układ docelowy. jutro wkleję fotkę to ocenicie i mam nadzieje coś poradzicie.

Dziękuję @Ant, jak ja się odwdzięce :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy z niedzieli

pH =8,2

kH =8

PO43-=< 0,02

NH3 =0,05

NO2- =0,0

NO3- =0,0

Ca2+ = 460

Mg2+ = 1280

po podmiance 10%

kolego ,dlaczego ,robisz testy po podmiance ,a nie przed podmianą ,to byś wiedział jak jest naprawde ,a jak podmienisz wode to już ,są inne parametry :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.