Skocz do zawartości
Qlfon

Wątek na ulitmatereef.net warty śledzenia...

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzę, ten i kilka lepszych :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapatalk po edycji rozwala kodowanie:(

Dobra, napiszę jeszcze raz ze stacjonarki:

Dale jak masz jakieś fajne wątki to podeślij linki, może coś mi umknęło a lubię te wielkie systemy oglądać od początku, A co do baniaka Dave: przy takim światełku to do tych dwóch głębokich części tylko rury wsadzić i jakieś dziewczynki:)

CNCRob: myślisz ze to jest sprawa do poprawienia u nas na forum? Trzeba Skoczka zaczepić:)

Qlfon mobilnie z Tapatalk

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tapatalk po edycji rozwala kodowanie:(

Qlfon mobilnie z Tapatalk

Pisałem już o tym w dwóch tematach i nadal nie naprawione.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie zastanawia dlaczego mając "rzekomo" rozmach i kasę, głowę na karku itd... zaklepił otwory okienne dyktą i pozostawił grzejniki z całą dotychczasową hydrauliką... grzejniki - możecie napisać, że to będzie dodatkowy element ogrzewający itd. ja mam tylko jedną wątpliwość... to są grzejniki stalowe, które potrafią przerdzewieć lub złapać nieszczelność co wtedy? a okna zastawione dyktą to jakoś nie potrafię sobie wytłumaczyć jakie one mają spełniać zadanie??? światła nie dostarczają, w zimę przenikanie ciepła/zimna jest gorsze niż dla ścian w lato będą powodować jeżeli są od strony nasłonecznionej dodatkowe problemy. nie wspominając już o np dowcipnisiu który postanowi wytłuc szyby w tych oknach... no i przeważnie okno otwiera się do środka... ;) nie oceniam tu tego "prywatnego oceanarium" ale rozpisujecie ochy i achy dot. techniki w zbiorniku nie dostrzegając jego otoczenia...

A widziales a UK okno . ktore sie otwiera do srodka? A czy widziales jak sa instalowane grzejniki w UK? Podejrzewam ze nie. Akurat te argumenty sa kiepskie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś nas, nie bywałych w świecie oświecić w temacie tych okien i grzejników ?

Rafał, nie mam zapisanych, po prostu często tam włażę i przeglądam dzienniki budowy :)

A co do tego baniaka, poczekam na zdjęcia z tymi dziewczynami :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sky is the limit
Frodo! Super tekst!

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales a UK okno . ktore sie otwiera do srodka? A czy widziales jak sa instalowane grzejniki w UK? Podejrzewam ze nie. Akurat te argumenty sa kiepskie

ok załatwiłeś mnie...

to jak otworzyć okno? bez względu, czy otwiera się do środka, czy na zewnątrz, czy przesuwa się do góry, czy uchyla?

a co ma montaż kaloryferów do ewentualnej ich usterki i przymusowego demontażu? Usterki rur też się nie zdarzają?

Pewnie królowa "mama" zakazała...

Sorki poza fajnym akwarium (fajnym czytaj olbrzymim) widzę tu masę dziwnych poczynań i nie do końca zrozumiałych realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony grzejnik można odciąć w sąsiednim pokoju więc to ty wymyślasz cuda i problemy robisz. Okno? Jak ktoś wybije to sie wstawi cegły od zewnątrz. Widzisz problem?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja nie widzę problemu. Tylko zdemontowałbym grzejniki i zamurował okna przed instalacją tego całego basenu. Tyle widzę w tym...

Postrzegam to tak jakbyś wstawił sobie fajne jacuzzi ale zapomniał o tym, że należy jakoś do niego dotrzeć i w około pozostawił worki z cementem, gruz z budowy domu, śmieci... nic więcej... Jacuzzi będzie super ale jego otoczenie już nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku do akwarium jest dojście więc przykład mało trafiony. Moze autor projektu nie chciał z zewnątrz zmieniać nic w budynku więc zostawił okno a grzejnik nie przeszkadzał lub moze być jest jemu potrzebny. Tego nie wiemy. Chcesz to zapytaj go o to w jego temacie zamiast obgadywanie za plecami. Dostaniesz info z pierwszej ręki. Druga sprawa ceny domów w Anglii są mocno zależne od ilości pomieszczeń a nie ilości powierzchni. Nie wiem jak to sie ma do ich oświetlenia i okien ale moze autor tego nie chciał zmieniać aby kiedyś nie stracić na wartości domu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to ma kazdy kto probuje wiekszy baniak na brytyjskiej podlodze postawic lub wiekszy tv do sciany przykrecic :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek_77 jakos nie docieraja do mnie te argumenty budowlane. Tu sprawy okien i grzejnikow to calkiem inny klimat. po pierwsze to juz CNCRob wyjasnil ci kilka detali. Poza tym grzejniki odcinasz kiedy chcesz. Dojscie do nich jest i mozna nawet wymienic i wsadzic wieksze wg uznania. Jesli tego jeszcze nie zrobil to musi byc powod tego. Poza tym tak obmyslony system na pewno nie mogl byc po prostu nieprzemyslany lub przeoczony. Ten grzejnik juz przy samej budowie stelarza musial niezle utrudniac budowe wiec chyba nie sugerujesz ze ten gosc jest tak pusty ze nie wpadl na to. Poza tym klimat w UK jest calkiem odmienny niez w Polsce. Latem w chodne dni w Polsce ludzie zakladaja swetry a w UK masy ludzi rozklada sie na plazy wiec sam widzisz jaka jest roznica. Tu nie ma problemu z rosnaca temperatura baniaka. Pojawia sie problem z utrzymaniem stalej temp. wiec moze cos takiego jest na zeczy. Ja w te szczegoly nie wnikam. Calkiem mozliwe ze juz tego grzejnika tam nie ma a okna juz dawno sa zabezpieczone. Tego nie dokumentowal bo co nas obchodzi jak jego kibel wyglada. Wstawia fotki z projektu wiec mozemy sobie gdybac ale zeby stalo sie zadosc, ja tam pojade chocby nie wiem co i zapytam go osobiscie. Dostaniesz odpowiedzi na nurtujace cie pytania.

Co do okien w UK otwiera sie na zewnatrz. Te na zdjeciach dokladnie to obrazuja. Az dziw mnie bierze ze tego nie zauwazyles.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wroccie prosze do tematu. Na temat okien i grzejnikow pogadajcie sobie na forum budowlanym :) albo przynajmnie w dziale OT


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mozna skasowac, sorry za OT


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w dwóch tematach i nadal nie naprawione.

moge wiedziec kto i za co wstawil mi minusa w tej odpowiedzi?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge wiedziec kto i za co wstawil mi minusa w tej odpowiedzi?

Witam

CNCRob jak to za co <no bo tak komuś nie podpasowałes > na pewno nie mi Wyluzuj Masz na plusie jeszcze 60 o zapomniałem daje Ci plusika za całokształt i już jest 61.

Pozdrawiam

Miłego dnia jak się obudzisz.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam dla osób, które zapomniały o tym niesamowitym projekcie, Dave układa skałę i zaczyna zalewanie :]

fllfms.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujące będzie mocowanie korali :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że sam to niby zmontował???Troche wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały wątek to przestaniesz wątpić :-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka! Tylko pomarzyć.

po co marzyć lepiej sobie takie zrób


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.