Skocz do zawartości
Fox

sunrise/sunset na lampach PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wrażenie że gdzieś już widziałem jak ktoś o tym pisał ale spędziłem godzinę i nie mogę się dogrzebać więc spytam być może ponownie.

W sofcie do PS Hyperiona R2 ustawiam sobie długość , ile czasu ma trwać "wschód słońca" - przyjmijmy 20 min. Przychodzi odpowiednia godzina i niby idzie poprawnie - powoli się rozjaśnia, info na wyświetlaczu odlicza minuty do zakończenia procesu. Po około 10 minutach (licznik twierdzi że zostało jeszcze właśnie np 10) proces się sam kończy i odpowiednio albo włącza się pełne oświetlenie dzienne , albo przy zachodzie gaśnie i włącza się nocne.

Ktoś to zaobserwował u siebie lub może kojarzy jakąś dyskusję na ten temat?

ps. odnoszę wrażenie że ten czas jest jakiś proporcjonalny w stosunku do tego co się ustawiło - jak zrobiłem 5 min sunset to wyłączył się gdzieś po 2.

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

aż sprawdzę u siebie z zegarkiem w ręku

mam ustawione 180 min od 18 i gaśnie całkowicie o 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, mam podobną zagwozdkę - pisałem do Przemka ale chyba ma milion innych PW w skrzynce i moja czeka na swoją kolejność. Ja podejrzewam ze jest to związane z mocą maksymalną lampy jaka jest ustawiona w zakładce Daylight. U Darka pewnie jest już na 100% i dlatego czas mu się zgadza, ja mam na 60% i czas jest krótszy. Nie wiem czy algorytm lampy nie liczy w oparciu o start od 100% a nie od wartości zadanej jako moc maksymalna i stąd ten problem...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Paweł, mam podobną zagwozdkę - pisałem do Przemka ale chyba ma milion innych PW w skrzynce i moja czeka na swoją kolejność. Ja podejrzewam ze jest to związane z mocą maksymalną lampy jaka jest ustawiona w zakładce Daylight. U Darka pewnie jest już na 100% i dlatego czas mu się zgadza, ja mam na 60% i czas jest krótszy. Nie wiem czy algorytm lampy nie liczy w oparciu o start od 100% a nie od wartości zadanej jako moc maksymalna i stąd ten problem...

a na to nie zwróciłem uwagi, ale chyba masz rację :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest na 100% a i tak ma opóźnienie o 3,5 minuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na to nie zwróciłem uwagi, ale chyba masz rację :thumbsup:

Tak by wyglądało - gdy ustawiłem moc na 100% to zachód słońca trwał planowane 30 min..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za informacją od Przemka - jest planowany update rozwiązujący tą kwestię.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja juz sobie wgralem aktualizacje wczoraj ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak do jutra nic sie nie stanie to i ja wrzucam

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit:

No u mnie się nie udało - zerwało mi połączenie w czasie uploadu i obecnie walczę z pięknym napisem Bootloader Ready.. :(

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie się nie udało - zerwało mi połączenie w czasie uploadu i obecnie walczę z pięknym napisem Bootloader Ready.. :(

Dzięki pomocy chłopaków z PS (dla przypomnienia - pomimo tego że dzisiaj jest niedziela) lampę udało się przywrócić do życia.

Tak właśnie powinno wyglądać wsparcie u każdego producenta.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy jakieś poprawki dla 3 kanałowych lamp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga

Jako, ze jestem totalnym ignorantem w zakresie informatyki męczy mnie sytuacja w której sprzedawca lampy PS zmusza mnie do korzystania z jakiś amerykanskich stron celem wgrania programu , który spowoduje ,że wschód tudzież zachód słońca będzie trwał ile powinien. Rozumiem ,ze PS ucieka od Polski jak może , ale jako producent z Polski winien we własciwy sposób traktować klientów z własnego podwórka. Naprawdę jak kupuje sie lampę PS za parę ładnych złotych to fajnie by było ,by support był dostępny w naszym , gorszym zdaje się języku . See the web site of PS.

Edytowane przez bazyl (wyświetl historię edycji)

600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście - pełne wsparcie w postaci instrukcji jak i FAQ w języku polskim pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją firmware/software(aktualnie w wersji beta).

Jednak pragnę również poinformować, że wszyscy Klienci którzy zakupili nasze lampy w Polsce - otrzymują support po polsku - i dotyczy to zarówno wsparcia pisanego(korespondencja mailowa) jak i telefonicznego.

Nie wiem w jakim sensie użyte zostało sformułowanie o odsyłaniu do zachodnich stron - ale być może dotyczyło tematu który został poruszony w mailach - i najlepszym rozwiązaniem było skierować na stronę gdzie trwała o tym dyskusja - i z powodów technicznych - dosyć "utrudnione" byłoby przetłumaczenie na Polski wypowiedzi zawartych w tym wątku?

Gdybam tylko - ale nie chcę też uwierzyć, aby ktoś z naszej firmy w sposób lekceważący potraktował Klienta - i zostawił go bez wsparcia - podając w mailu tylko link i odmawiając pomocy.

Jeśli tak się stało - proszę mi o tym dać znać - takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca.

pozdrawiam

Przemek Cybulski

@pa_blo

po ukończeniu prac nad firmware 8ch z ostatnimi aktualizacjami - na pewno to co się da - "przeniesiemy" na lampy 3ch.

Myślę - że to kwestia ok. 2-3 tygodni.

pozdrawiam

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,ze również wgrałem sobie najnowszą aktualizację i program Bali mam pytanie:

Czy w ustawieniach można ustawić sobie inną godzinę wschodu długość trwania czy jest to narzucone przez program ?


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,ze również wgrałem sobie najnowszą aktualizację i program Bali mam pytanie:

Czy w ustawieniach można ustawić sobie inną godzinę wschodu długość trwania czy jest to narzucone przez program ?

Godzinę wschodu/zachodu to chyba tak - bo offset godzinowy możesz sobie przesunąć.Ale czas trwania "dnia" jest chyba stały u mnie 12h 24m zdaje się

Co do trwania wschodu to chyba nie - bo i po co ? sam program dobiera Ci odpowiedni poziom oświetlenia przez cały czas trwania "dnia"

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę wschodu/zachodu to chyba tak - bo offset godzinowy możesz sobie przesunąć.Ale czas trwania "dnia" jest chyba stały u mnie 12h 24m zdaje się

Co do trwania wschodu to chyba nie - bo i po co ? sam program dobiera Ci odpowiedni poziom oświetlenia przez cały czas trwania "dnia"

pozdrawiam

Paweł

Dzięki

Jak dla mnie "bomba" :thumbup:


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.