Skocz do zawartości
okrzemek

moja dziurawa kostka

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, że solniczki wciągają.

Zlikwidowałem słodką kostkę i w to miejsce postawiłem drugą słoną.

Baniak Full OW 6mm wymiary całe 30x30x30cm :) - takie szkiełko miałem po słodkich krewetkach.

Filtracja/cyrkulacja kaskada Aqua Clear 70, miała być cicha, nie jest, chyba będę reklamował, ale pasuje mi idealnie.

Filtracja na początku sama gąbka, teraz gąbka i worek z węglam, docelowo planuję wypełnić kaskadę serą siporax. Wejdzie całkiem dużo.

Podjąłem próbę z chińskim wynalazkiem HBL-701, ale to ledwo rusza wodą w baniaczku i jeszcze jest głośne na dodatek :). poszło "do szuflady" na zapas w razie awarii.

Żywa skała 3kg, dojdzie żywy piasek pewnie około 2 kg.

Woda z podmiany z działającego zbiornika.

Lampka aquaela, moduł 10000K i w miejsce niebieskiego włożyłem moduł 6500K. Planuję makroglonarium stąd taki wybór. Na razie świeci tylko 10000K.

W baniaku planuję kolekcję makroglonów, może jakieś miękkie korale, mikrorybki, krewetki, masę dziwnych stworków i to co ze skały wylezie. Ma być inaczej niż w pierwszej kostce, bardziej dziko, bez chemii i absorbentów. Taka trochę dzika kałuża. Co z tego wyjdzie życie zweryfikuje.

Pięknie proszę o wszelkie uwagi/rady. Każda krytyka mile widziana :).

Na razie wygląda to biednie - po prostu młody baniak z samą skałą. Wylazło trochę małych rurówek, pół asteriny, widziałem ślimaczka colonistę i trochę drobnego życia na skale. Standard :)

post-14097-0-47130200-1338071795_thumb.jpg

post-14097-0-77249400-1338071806_thumb.jpg

post-14097-0-99877000-1338071820_thumb.jpg

post-14097-0-46425000-1338071829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to światło nie będzie sprzyjało raczej glonom niższym? Z tego co widziałem makroglony rosną sobie w "normalnie" oświetlanych baniaczkach - do tego im wyższa temperatura barwowa tym lepiej się miękasy najedzą - do tego wrażenia estetyczne, ale to już indywidualna sprawa. Kaskady nie znam, ale jak jest nowa to może musi się dotrzeć żeby ciszej chodziła?

Tak czy siak bardzo podoba mi się pomysł prowadzenia "dzikiego" akwarium - bez odławiania niepożądanych Towarzyszy :)

Powodzenia :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez równowagi w pełnym łańcuchu pokarmowym i nadzoru (wybierania niechcianych zwierzaków, czy zwalczania roślin) najprawdopodobniej zostanie szybko zdominowana przez najbardziej expansywny gatunek. Może to być jakieś bryopsis jak się trafi albo np. aiptazja. Ciekawego co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mówią. Aktynika + 10 000 K. Wizulanie będzie ładniej,

Swoje refugium oświetlam 6900 K i całe spaghetti porosło mi innym ( tj.niższym ) glonem.

Ta kulka na przyssawce to nocne oświetlenie ? Czemu w wodzie ?

Powierzchnia wody działa jak zwierciadło, rozbije światło jeśli będzie padać ponad powierzchnią. Wg. mnie lepszy efekt.

Wyjdzie ładna kostke, zasyp może czarnym piaskiem. Jak myślisz ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie nocne przenioslem. Dzieki za zwrocenie uwagi. Wrzucilem je prowizorycznie i zapomnialem przelozyc bo nie uzywalem jeszcze.

Z barwa swiatla daliscie mi do myslenia. Wyszedlem z zalozenia, ze jak chce uprawiac zieleniak to tak bedzie OK. W takim razie dokupie modul niebieski.

Piasek planowalem bialy, ale jeszcze go nie mam wiec pomysle. Bialy LS bedzie mi najlatwiej zdobyc w malej ilosci.

Jak cos bedzie szlo w kierunku plagi to sie bede zastanawial. Na razie mam nadzieje, ze uda sie ladnie wystartowac :).

Pieknie dziekuje za dotyczasowe uwagi. Kazdy glos jest cenny.

pzdr

O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaczku troszeczkę się zmieniło. Dołożyłem piasek - nigdy tego nie robiłem w zalanym akwarium. Trochę mi się usyfiła skała, jest jakaś metoda na oczyszczenie jej? dmucham od czasu do czasu wodą za pomocą dużej strzykawki, ale efekt jest średni. Boję się dmuchnąć pompką cyrkulacyjną, żeby znowu całego piasku nie podnieść.

Wprowadziłem też pierwsze koraliki, glony i ślimory. Wszystko wygląda zdrowo.

Ze skały wychodzą mi zoasy albo zoapodobne grzybki, różne fajne rurówki i inne dziwne rzeczy.

post-14097-0-73906600-1339416030_thumb.jpg

post-14097-0-99047100-1339416037_thumb.jpg

post-14097-0-15037600-1339416045_thumb.jpg

post-14097-0-59988100-1339416051_thumb.jpg

post-14097-0-38377300-1339416057_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pozyskać trochę różnej "zieleniny" do baniaczka. No i mam problem z utrzymaniem zielonych makroglonów. Cztery gatunki czerwonych nawet rosną, a zielone nie chcą :(.

Po głębszym przemyśleniu nie wszystkie zielone mają problem tylko caulerpy.

Mam ich 3 gatunki: taxifolię, turbinatę i proliferę.

Jak urosną 2 listki to jeden zmięknie/zbieleje i zniknie. Po dołożeniu prolifery, turbinata cała zmiękła i znika. Ale mam jej jedną gałązkę tylko. Prolifera chwilę rosła ładnie, wypuściła 3 nowe liście i najwięsze z dnia na dzień robią się przezroczyste.

Taxifolia jeden liść wypuszcza, jeden znika.

NO3 wg testu JBL trochę więcej niż 1 na pewno dużo mniej niż 10 (kolejne kółko na skali dla słonej wody)

w baniaczku są 2 ryby i kilka krewet, karmię odrobinę 2-3xdziennie mrożonką, nie płuczę bo nie ma zbytnio jak (za mało).

Podmianki na soli preis raz w tygodniu.

Co zrobić, żeby mieć dużo sałaty w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś interesuje jak moja dziurawa kosteczka znosi upały :thumbsup:

Mam już prawie docelową obsadę.

Jak będzie zupełnie docelowa i uda mi się wszystko namierzyć to zacznę robić foty aparatem a nie telefonem.

21.JPG

yasha ma oczywiście swoją krewetkę symbiotyczną. Trudno ją ustrzelić za to słyszę jej strzały.

22.jpg

Trochę syfku w wodzie pływa bo zapozowała przy paśniku

23.JPG

24.jpg

Pzdr

M.

PS.: A caulerpa rosnąć nie chce. Turbinata i taxifolia zupełnie zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. :thumbsup:

A czy z glonami to nie jest tak, że one lubią wyższe NO3 ?

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem Ci na pewno - piękna LR i fajnie to sobie ułożyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczne te czerwone makroglony, niestety mi zadnej z tych odmian nie udalo sie utrzymac w zbiorniku dluzej niz miesiac, po prostu stopniowo znikaly


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczne te czerwone makroglony, niestety mi zadnej z tych odmian nie udalo sie utrzymac w zbiorniku dluzej niz miesiac, po prostu stopniowo znikaly

Mnie czerwone się trzymają i chyba nawet troszeczkę rosną. problem jest na razie tylko z caulerpami.

Jedno powiem Ci na pewno - piękna LR i fajnie to sobie ułożyłeś.

Ślicznie dziękuję :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.