Skocz do zawartości
pawcio1980

zoanthusy - idealne warunki

Rekomendowane odpowiedzi

No taak. W temacie o zoa mają prawo się wypowiadać tylko ich wielbiciele? Mój głos jest na nie, nie po to żeby się z Tobą kłócić tylko po to żeby pokazać że takie stanowisko takze może być. Tak samo będę na Nie w temacie miłośników xeni. Poza tym wyplenienie zoa wrośniętych w sps-y to nie kwestia "wyjęcia" ze zbiornika i wydania.

PS. Skoro to foto jest w porzątku, balans bieli ok i bez podciągania no to gratuluje...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ale co wniosłeś do tematu ? że zoa pospolite Ci rosną jak chwasty ? jak byś miał te trudne-grymaśne to wtedy byś był zasypany pytaniami

Wiesz ja nie kozakuje w tematach sps bo się nie znam zbytnio a Ty to jak byś chciał poniżyć tych co mają zoa bo ja Tomasz king bonsai jestem the best i sps to koral a zoa to chwast.

Starczy offtopu,z mojej strony kończę a Ty jak chcesz to sobie pisz


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, a ja szczerze mówiąc nie rozumiem Twoich wtrąceń odnośnie pogardzanych przez Ciebie korali.

Bardzo Cię szanuję za wiedzę i doświadczenie, świetnie, że dzielisz się nimi na forum, ale sensu takich aluzji do chwastów i hodowców marchewek zupełnie nie łapię. Nie podobają Ci się zoa, miękasy czy co tam jeszcze, to ich nie trzymasz i już. Wszyscy zadowoleni. Hodujesz wymagające korale, SPSy też rosną Ci jak chwasty, a jakoś nie widziałem takich pogardliwych porównań w Twoim wykonaniu. Ja nie przepadam za SPSami, ale nie wyobrażam sobie pisania w co drugim temacie "na kiego zagracacie zbiornik tymi nudnymi patykami".

Wygląda to trochę jakbyś mówił "patrzcie, ja mam same SPSy, wysoka półka, nie to co ten chłam". Nie wiem, czy tak faktycznie myślisz, ale takie odnoszę wrażenie czytając niektóre posty. Pozwól innym cieszyć się tym, co sami w morszczyźnie lubią i cenią. Chyba nie ma sensu wtykać sobie na forum niepotrzebnie szpilek?

Pozdro :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że będę zwał tak jak mi się podoba. A mój głos wniósł do dyskusji to ze mogą rosnąć w wodzie typowo sps-owej. Poza tym wniósł to, że w pewnym momencie mogą stać się kłopotem - gdy je nieopatrznie umieścimy tam gdzie ich być nie powinno. Co Was tak boli? Że brzydko nazwałem obiekt czyjejś miłości? No bez pierdół.

pozdrawiam :welcome:

PS. A podejście "chwast" mam do każdego koralowca którego nie da się ujarzmić i cierpią na tym inne zwierzęta. U jednych jest to xenia, u mnie kiedyś była clavularia (za którą teraz nawet tęskinię) a teraz są zoa. Jakoś nie słyszałem żeby komuś acry tak rosły że zadusiły inne koralowce i nic się nie dało z tym zrobić?

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z chęcią przygarnę :p

lubię "ten" stres ;-)

Edytowane przez MILeN (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, problemem jest to, że obrastają skały na których są sps-y, zmuszając je do podwijania sukienki. To co jest na osobnej skałkach dawno wyjąłem i żyje sobie w zbiorniku obok - to co się dało. Ale jak będziesz w okolicy to zapraszam, na pewno coś znajdę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spsów brak nie planuje ;-) ale jak będę zwiedzać bardziej Polske to się odezwę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, a rico cie nie przeszkadzają przypadkiem, zwłaszcza te pomarańczowe? :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci dać sztukę. Będę w Łodzi chyba w przyszłym tygodniu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mieszkam na wlocie do Łodzi od strony Częstochowy, zapraszam na kawę.

Tel na PV

Pozdrawiam

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Będę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super tak sie temat fajnie rozwinal ze jednak troche informacji sie pojawilo

mozecie rozwinac temat witaminy C bo jeszcze o tym nie slyszalem - jak dawkowac (ile na ile L) i jak ja przygotowac (czy taka dla ludzi w tabletkach rozpuszczona czy specjalny preparat ze sklepu).

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej dozować witaminę C w kroplach, np.taką. Dawkowanie np. 1-2 krople na 100 l wody raz w tygodniu, najlepiej sam zerknij np.tutaj.

Tomasz, myślę, że sam świetnie wiesz o co mi chodzi. Zrobisz jak zechcesz :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może banalne ale: u mnie niektóre zoa rosną przylepione łebkami do skały, inne na 5-10mm nogach. To jest zależne od gatunku? Czy każdy ma nogi ale nie każdy wstaje?

Dobrym porównaniem są mlecze na trawniku- krótkie i na łące - długie badyle :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako głos w dyskusji, dodam, że źle jest, jak między zoa wejdą gąbki, generlanie, jesli gąbki zarosna "poletko" to po "ptokach" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może banalne ale: u mnie niektóre zoa rosną przylepione łebkami do skały, inne na 5-10mm nogach. To jest zależne od gatunku? Czy każdy ma nogi ale nie każdy wstaje?

Dobrym porównaniem są mlecze na trawniku- krótkie i na łące - długie badyle :)

jak maja dluga noge to znaczy ze maja za malo swiatla, powinny byc wyzej, ale np parazoa ma "nogi"


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość nogi zależy także od odmiany...jeśli chodzi o witanminę C to ja podaję na przemian cevikap z cebion multi, po 2-3 krople na tydzień na 130L słoik...

ps. @Tomasz, ja nie widzę problemu z wytępnieniem tych zoa wrzątek+kwasek i jedziesz, albo dłubanie wykałaczką, a nie narzekasz, że Ci chwasty rosną :rambo:


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A tu są moje chwasty zanim zacząłem je wypleniać. Chyba już by sps-ów nie było widać gdybym nie zaczął działać. Pokazywałem to foto już kiedyś. Może nie takie kolorowe ale za to zdjęcia nie chachmęcone. Takiego różowo-niebieskiego piachu jak na tamtym to dawno nie widziałem. A ta acra to chyba radioaktywna jest.

PS. Przepraszam że zoa nie w roli głównej, ale nigdy mi się ich nawet focić nie chciało.

Myslę, że acry to chwasty bo zasłaniają światło pięknym zoanthusom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że acry to chwasty bo zasłaniają światło pięknym zoanthusom.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nanokaczor, szanuję Twoje zdanie. Minusa na pewno ode mnie za nie nie dostaniesz :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolega "Nemezis" bardzo ładnie prowadzi hodowlę, wszystkie zoa od niego są w bardzo dobrym stanie.

U mnie kolorki są ok tylko rozmiary samego polipa są małe, rosną szybko ok 2 nowych polipów tygodniowo na odmianę.

Nowe odmiany wprowadzone otwierają się po około 2/3 dobach.

Jedyną suplementację którą prowadzę to po wyłączeniu pomp z pipety podaję zawiesinę mikro i makro elementów (KENT PART "A")

I mam pytanko jaka jest reakcja zoa na fito ? Można je dokarmiać tym specyfikiem ?


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, ja podaję od czasu do czasu pipetą mieszankę fito, artemii, ikry homara, ON nano coral food i korall fluid, rozpylam to bezpośdrednio nad kolonią, a pompują się jak balony...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może jakieś nowe spostrzeżenia ?


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zoa to w moim przypadku pomogło podniesienie kh. Miałem niskie, ok. 6-7 po zwiekszeniu do 10-12 (nic innego nie zmieniałem) zoa nie tylko zaczęły rosnąć ale i nabrały super kolorów :) Zaznaczam, że kh nie podnosiłem ze względu na zoa tylko zauważyłem, że przy okazji tej zmiany nastąpiła zdecydowana poprawa.

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.