Skocz do zawartości
Tester

Koszty wyzywienia

Rekomendowane odpowiedzi

...pomyslcie o tym zanim wyzucicie jedzenie do kosza...

Fotograf Peter Menzel podjął decyzję sfotografowania 30 rodzin z 24 krajów świata.

Ideą tych fotografii było uwiecznianie na zdjęciu całej rodziny wraz z żywnością spożywaną przez nich w ciągu tygodnia.

Bardzo to interesujące...

Ciekawe ktorzy sa najszczesliwsi?

gallery_10763_2147_132392.jpg

Niemcy - $500,07

gallery_10763_2147_156970.jpg

USA (Karolina Polnocna) - $346

gallery_10763_2147_156972.jpg

Japonia $317,25

gallery_10763_2147_50478.jpg

Wlochy $260,11

gallery_10763_2147_34096.jpg

Wielka Brytania $253,15

gallery_10763_2147_50482.jpg

Kuwejt $221,45

gallery_10763_2147_62772.jpg

Meksyk $189,09

gallery_10763_2147_75061.jpg

USA (Kalifornia) $159.18

gallery_10763_2147_38199.jpg

Chiny : $155.06

gallery_10763_2147_38218.jpg

Polska : $151.27

gallery_10763_2147_124236.jpg

Egipt : $68.53

gallery_10763_2147_9549.jpg

Mongolia : $40.02

gallery_10763_2147_116047.jpg

Ekwador : $31.55

gallery_10763_2147_62801.jpg

Butan : $5.03

gallery_10763_2147_116051.jpg

Czad : $1,62

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak reszta ale mnie Babcia zawsze uczyła że wyrzucać chleb to grzech i nigdy nie wyrzucam.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze niemcy lubia sobie popic :)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko polacy maja w zestawie pedigreepal i whiskas;)))


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby w Wielkiej Brytanii wydawano polowe tego, co w Niemczech.

To nie Grzesia zestawu zdjecie, bo nie widze piwa.

Chyba srednia chinska rodzina nie wydaje wiecej niz polska ? :welcome:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która jest najszczęśliwsza nie wiem, mnie tam wydaje się Ekwador i Meksyk, ale te które wydaja mniej na pewno sa zdrowsze od niemców :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb nie tylko zdrowsi ale na pewno ladniejsi :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

na te stoły patrzyłbym przez pryzmat zdrowia a nie pieniedzy

tam gdzie kroluje swieza zywnosc i warzywa...

zderzenie zdjec Chin i Japonii

podoba mi sie stół mongolski z mięsiwem :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale mnie mocno porusza bieda Afryki. Afryki na której wyzysku koloniści dorobili się swoich potęg i nadal świat uprawia wyzysk Afryki.

Najeść się do syta, nadwyżkę wyrzucić, a na wypoczynek do biednej głodującej Afryki. JEST MI WSTYD!



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tych Meksykanach widać, że faktycznie tyle napojów gazowanych wypijają :thumbup:


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meksyk to ściema niestety, albo bardzo wyjątkowa rodzina. Nie wierzy żeby tortilli było tak mało, bez kukurydzy, bez czerwonej fasoli. No i mam nadzieje że to pod miską to nie jajka bo to obraza na stole. Generalnie Meksyk je tłusto, ostro i późno.

Są chłopcy i pytam gdzie bubulubu ?????????????

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, Chodi, co Wy gadacie.

Przeciez tata "w Ekwadorze" to typowy Niemiec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale wszyscy zapomnieli o srajtasmie :help1

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Japonczykow Wigilia - klecza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tylko te kilka ostatnich stołów przypomina zdrowe jedzenie dla ludzi, na każdym innym są niezdrowe produkty.

Człowiekowi do przeżycia potrzebny jest ryż, jajka, twarożek i filety z kury, ewentualnie ryba :harhar:

Na takiej diecie nabije mięśni, a nie tłucholu.

Dowodem na to są chłopaki z afrykańskich krajów którzy wyrastali na takich "ubogich" dietach i mimo to są mistrzami różnych sportów.

Porównać można teraz do afrykańskiego chłopaka z Ameryki - średnio 180kg wagi i ledwo dają radę dojść do lodówki.

W sporcie też nie błyszczą, może w koszykówce, bo z atutów przodków został im tylko wzrost.

Powinni pokazać też ile wódy i fajek idzie w różnych krajach ;) To też istotne.

Co do biednej, głodującej Afryki to mit.

Byłem w kilku krajach afrykańskich i nie widziałem głodu, kazdy tam coś uprawia lub hoduje na swoje potrzeby.

Mit ten tworzą różne amerykańskie i europejskie fundacje z serii "daj biednym dzieciom" które zbierają kasę, a potem przejadają i dzieci widzą z tego może 10%.

Mają niezłe tempo przyrostu naturalnego jak na wymierających z głodu, jak ktoś umie liczyć i kojarzyć dojrzy ściemę w tym co pokazuje się często w TV.

A jakieś obozy uchodźców które tam widać to nie cała Afryka.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Wlochow to to oni brdziej chleb lubia niz makaron. Kuwejt i Chiny dopiero sie wprowadzili

Niemcy faktycznie duzo tankuja, ale widac ze i duzo czytaja. Anglicy jedza za duzo snack'ow, a to co na zdjeciu to tylko polowa. Malo gotuja bo na kazdym rogu Fish and chips albo kebab.

My Polacy jeszcze dlugo bedziemy mieszkac u tesciow.

A juz bez humoru. Co autor zdjec chcial pokazac pokazal. Chcialbym zeby ma tych biednych zdjeciach bylo wiecej, ale pewnie za godzine zapomne o ich problemie i nic nie zrobie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan - Nie masz racji. Owszem jest afryka zamożna, tak jak u nas są zamożne rodziny. Jednak tam jest bieda , a potem dłuuuuuuuugo jeszcze bieda i na końcu zamożni Afrykanie. Patrz na tych ludzi nie z okien autokaru z klimatyzacją. Zachód pozbywa się elektroniki pozwalając (udając że nie wiedzą), aby afrykańskie dzieci gołymi rękami bez masek poddawały ją recyklingowi.

Pokaż mi kraj europejski w którym matka by niosła na ramionach 18 letnią córkę do szpitala oddalonego o 20 km. Po drodze dowiedziała się że u sióstr zakonnych można dostać za darmo litr zupy - coś jak nasza owsianka - nadrobiła o ile pamiętam 8 km by nakarmić dziecko. Następnego dnia jednak ta młoda dziewczyna umarła z głodu. Tam faktycznie jedzą raz dziennie, mięso czasami od święta. Dzieci umierają z głodu, bo najmłodsze dziecko dostaje coś do zjedzenia jak starsze się najedzą, a że jedzenia jest mało i jest niskiej wartości odżywczej... .

Jeśli masz czas i ochotę - również inni - poczytajcie WATOTO

A może ktoś zechce podarować życie?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy "projekt". dzięki za wyszperanie tego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam coś nie pasuje doliczyłem się strasznych ilości alkoholu na niemieckim foto ;) jakaś statystycznie patologiczna rodzina ;) wszyscy piją i to po kilka butli na dzień na łebka ;)

mama Włoszka mi się podoba, ale jedzonko mają dziwne zagryzają buły bananami i fasolką z puszki a gdzie te słynne makaroni, pomidori, mama mija ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, już jedno dziecko uratowałem, a dwóm dziewczynkom dałem wykształcenie i jednemu chłopcu opłaciłem (dofinansowałem) zrobienie prawa jazdy na samochód.

Wierzcie mi, człowiek po takiej pomocy rozumie, po co żyje na tym trudnym świecie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym piwem w Niemczech to by sie zgadzalo. Srednio dziennie wychodzi jedna mala butelka (0,33) na mieszkanca. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh muszę się z biznesem do stanów przenieść , bo widać pizza(nie mrożona) tam się tylko dobrze sprzedaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Galileo był reportaż o nieznanych owocach i Niemcy nie wiedzieli jak otworzyć kokosa :wallbash:


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech naprawdę tyle pieczywa jedzą. Oni potrafią mieć na obiad michę ziemniaków i zagryzać chlebem :w00t:

Najbardziej pasuje mi Mongolia- normalnie jakbym patrzył na swój ulubiony-(jaki chciałbym mieć) jadłospis. Żadne cukiereczki, batoniki i litrowe cole. Jaja, mięcho i coś do przegryzienia hehe.

Są stejki jest siła :thumbsup:

Na polskim zdjęciu brakuje mi zwojów wiszącej kiełbasy, chleba, piwa . Przeraża mnie ten słoń hehe


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.