Skocz do zawartości
lukaszra

co z tym robic ???? glony !! trudna walka :(

Rekomendowane odpowiedzi

Zielone gloniska obumarły, zaczęły się rozkładać i mogło skoczyć stężenie PO4, co zapoczątkowało wysyp cyjano.

U mnie też cyjano pojawiły się w miejscu, gdzie "wyparowały" zielone glony. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jest to cyjano (być może z odrobiną dino). Przyczyna - być może PO4 (nie przekarmiasz przypadkiem?).

U mnie pomógł ostatnio ChemiClean, ale wurdemanii niestety nie dała rady i odpłynęła na wieczną rafę.

Podnieś Ph i zbij PO4 i powinno być git. ;)

Powodzenia i cierpliwości, bo to uparte gadziejstwo. :)

"Zabawy" z pH nie należą do bezpiecznych dla życia w baniaku...:thumbdown:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone gloniska obumarły, zaczęły się rozkładać i mogło skoczyć stężenie PO4, co zapoczątkowało wysyp cyjano.

U mnie też cyjano pojawiły się w miejscu, gdzie "wyparowały" zielone glony. :p

Tak to widze wlasnie bo to bylo w kazdym miejscu gdzie byly zielone pozniej robily sie takie gluty ktory przy minimalnym dotknieciu zaczynaly plywac ... To co chemiclena walic ? Czy lowic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powoduje ten przykry zapach wody?gnijace glony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnienie (całkowite) 72 h, odsysanie, mocna cyrkulacja, odpieniacz na mokro, nie lać wódki i mikroelementów i mniej karmić. Z chemią się wstrzymaj. Spróbuj bardziej bezpiecznych metod najpierw.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jutro przypada mi podmianka a do tego zapach wody mnie troche martwi moge jutro normalnie 10% podmienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podmienisz na bogatej soli, to nieproszeni goście dostaną impuls do wzrostu. W moim przypadku brak podmian i to co w/w podziałało pozytywnie. Jednak z drugiej strony bywały przypadki, w których duże podmiany pomogły. I jak zwykle sprawdza się powiedzenie, że każdy zbiornik jest inny. Próbuj i pisz jakie rezultaty.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podmienisz na bogatej soli, to nieproszeni goście dostaną impuls do wzrostu. W moim przypadku brak podmian i to co w/w podziałało pozytywnie. Jednak z drugiej strony bywały przypadki, w których duże podmiany pomogły. I jak zwykle sprawdza się powiedzenie, że każdy zbiornik jest inny. Próbuj i pisz jakie rezultaty.

mam jakas reszte IO wiec moglby, na niej zrobic podmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile czasu ma ten zbiornik?może to jakiś cykl dojrzewania fakt ze tego jest sporo ale moze trzeba czekać dobra cyrkulacja odsysać i tyle


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych podmian, az wyjalowisz wode.

Zeby sprawdzic, czy to sa cyano, mozesz troche tego badziewia wlozyc do kieliszka z wodka. Jak sie po 15 min zabarwi na czerwono, to cyano. Mysle, ze to i dino i troche cyano.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile czasu ma ten zbiornik?może to jakiś cykl dojrzewania fakt ze tego jest sporo ale moze trzeba czekać dobra cyrkulacja odsysać i tyle

od polowy grudnia z odsysaniem to wg mnie lipa bo zabieram wode a co wleje z powrotejm ?? czysta ?? albo swieza solanke ??? pisza ze nie moge :) wiec ja siateczjka lapie

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych podmian, az wyjalowisz wode.

Zeby sprawdzic, czy to sa cyano, mozesz troche tego badziewia wlozyc do kieliszka z wodka. Jak sie po 15 min zabarwi na czerwono, to cyano. Mysle, ze to i dino i troche cyano.

a to ze woda tak niezaciekawie pachnie ?? pomimo tego nie robic podmian ??

teraz jest tegomniej bo godzine lowilem to jest taki jak pisalem polywajace sobie i lapie sie za to ma na drodze jak sie porusza to peka na mniejsze

juz wsadzam do kieliszka

plywa co sie ma zabarwic to cos czy vodka ??

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem co powodowalo ten zapach ,,,,, smierdzacy,,,,

worki z absorbentami lezaly kolo wlotu do pompy pozasysaly tego gluta z akwa i w nich gnil ,,,,,

jak wyciagnalem je z wody to caly pokoj jak kapusta kiszona :)

umylem w RO a nad wlotem do pompy zrobilem puleczke i na nich leza teraz absorbenty czyli pompa zasysa wode ktora leci przez worki z phosguardem i purigenem

tak chyba powinna byc lepiej prawda ??

ps ani vodka ani cos sie nie zabarwilo :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przewaga dino.

Powodzenia i cierpliwości życzę.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nic z tego ,, tylko zgnile glony ktore sie tam kisily bo na tych workach zalegalo iwszystko w srodku gnilo ,,,

jesli to dino to jest jakis srodek w reefshopie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek kup sobie opakowanie silicat clear i wrzuc w woreczku w miejscu, gdzie wrzucasz absorbenty. Pomaga a efekt prawie w oczach!


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek kup sobie opakowanie silicat clear i wrzuc w woreczku w miejscu, gdzie wrzucasz absorbenty. Pomaga a efekt prawie w oczach!

poprosi link do produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sera-marin-silicate-clear-500g-wklad-do-filtra-i2360716466.html dobra cena!

dodatkowo test na krzemiany możesz zakupić żeby badać postęp

Edytowane przez Mr.Q (wyświetl historię edycji)

Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie faszeruj baniaka chemią! :realmad:

Adsorber się nada.JBL Silicatex też pomaga. Ale podstawa to całkowita ciemność.

Edytowane przez maxch (wyświetl historię edycji)

130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa sa dobre, ale ja używałem SERY, więc ją polecam, bo pomogła :)


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdnaiem sa to sinice a zidentyfikowac bedzie raczej ciezko z posrod gatunkow okreslanych w tysiacach.

Pierwsze co bym zrobil to wsadzil wegiel. Usunie nie tylko przykty zapach, ale i organike z ktora nie radzi sobie odpieniacz. Adsorbery jak najbardziej na tak, ale lepiej mniejsza ilosc i czeszciej wymieniac niz plukac ze syfu. Brak podmianek, jedzenia tyle co ryba pod pysk. Skala ciut ciasno ulozona troche bym to poprzerywal i poprawil cyrkulacje.

Jakiej soli uzywasz ze w 100l akwarium praktycznie bez korali byles zmuszony lac balinga po podmianki nie wytarczaly?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdnaiem sa to sinice a zidentyfikowac bedzie raczej ciezko z posrod gatunkow okreslanych w tysiacach.

Pierwsze co bym zrobil to wsadzil wegiel. Usunie nie tylko przykty zapach, ale i organike z ktora nie radzi sobie odpieniacz. Adsorbery jak najbardziej na tak, ale lepiej mniejsza ilosc i czeszciej wymieniac niz plukac ze syfu. Brak podmianek, jedzenia tyle co ryba pod pysk. Skala ciut ciasno ulozona troche bym to poprzerywal i poprawil cyrkulacje.

Jakiej soli uzywasz ze w 100l akwarium praktycznie bez korali byles zmuszony lac balinga po podmianki nie wytarczaly?

sol reef crystal ,,, korali jest sporo ale w sensie szczepek ,, podmiany nie wystarczaly caly czas ok 350 Ca bylo ,,, i twardosc za mala ok 6.5

dlatego zaczalem lac ,,,mi tez sie wydaje ze to nie dino ,, mam ten chemiclear jeszcze moge uzyc jesli uwazacie ze to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, przezroczysta flega to mogą być kolonie bakteri. Niedawno takie wysypało mi, raz ściągłem i już nie ma ich.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne opinie co do tej Twojej plagi w baniaku..

Gdyby okazało się że to Dino, czego oczywiście nie życzę, bo podobno jest to plaga, która statystycznie rzecz biorąc najczęściej przyczynia się do porzucenia zabawy z morszczyzną, to podrzucam Ci do przeczytania mój wątek z batalii z tym cholerstwem, starałem sie opisywać co robiłem praktycznie krok po kroku - tylko naturalne metody, które dzięki poradom bardziej doświadczonym sprawdziły się w 100%.

Wcześniej lałem chemię - dokładnie AlgeaX - masakra, nie polecam...

Tutaj masz linka:

http://nano-reef.pl/topic/41339-moja-prywatna-kampania-przeciw-dino/page__p__395252__hl__%2Bmoja+%2Bprywatna__fromsearch__1#entry395252


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej zrobić algeascruber i niech się kręci nie trzeba żadnej filozofii łatwy i sprawdzony sposób, sam sobie zrobiłem taką małą siatkę by wspomogła system i nie było plag w baniaku.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.